Okładka książki Choroba refluksowa przełyku. Poradnik dla Pacjenta

ebook
Bob
8 (4 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Dowiesz się: jak powstaje refluks, jak zmodyfikować dietę, aby wyeliminować objawy, które pokarmy są kwasotwórcze, a które zasadotwórcze, w jakich proporcjach należy przyswajać pokarmy, aby neutralizować dolegliwości, jakie zioła warto stosować. Wiedza zawarta w poradniku działa u 9 na 10 Pacjentów! Jeśli okaże się, że jesteś 1 na 10 Pacjentów, u których rady lek. Kokurewic...

Dowiesz się:

jak powstaje refluks,
jak zmodyfikować dietę, aby wyeliminować objawy,
które pokarmy są kwasotwórcze, a które zasadotwórcze,
w jakich proporcjach należy przyswajać pokarmy, aby neutralizować dolegliwości,
jakie zioła warto stosować.

Wiedza zawarta w poradniku działa u 9 na 10 Pacjentów!

Jeśli okaże się, że jesteś 1 na 10 Pacjentów, u których rady lek. Kokurewicza nie przyniosą zadowalających Cię efektów, to z w dalszej części poradnika:
dowiesz się, co to jest i jak krok po kroku wygląda gastroskopia, pHmetria, test z IPP,
poznasz, co to są H2 blokery oraz inhibitory pompy protonowej i jak działają,
będziesz wiedzieć, kiedy myśleć o operacji.

Autor wyjaśnia wszystko bardzo prostym językiem, wychodząc z założenia, że aby pomóc Pacjentowi, trzeba mu przede wszystkim wszystko dokładnie, po ludzku wyjaśnić.

źródło opisu: Escapemagazine, 2010

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Ania | 2014-05-14

Jest to wydanie pierwsze, obecnie niedostępne w sprzedaży. W tym starym wydaniu nie ma zbyt wiele o diecie i brak jest jadłospisów, a jedynie o samej chorobie.

Wydanie drugie (obecnie w sprzedaży) jest dużo lepsze pod tym względem, zawiera dużo informacji, które zostały opracowane przez dietetyka i Pana Doktora, autora książki.

To zdanie mojej mamy :)

Ania | 2014-05-14

Z książki korzystała moja mama i posiada dwa wydania tej książki. Wiem od niej, że wydanie drugie lepsze niż pierwsze (obecnie niedostępne w sprzedaży), bo poszerzono i dodano nowe informacje. Duży plus za dietę, która działa, a której nie było w wydaniu pierwszym.

Patrycja | 2012-12-03

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku