Okładka książki Choroba refluksowa przełyku. Poradnik dla Pacjenta

ebook
Bob
7,4 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Dowiesz się: jak powstaje refluks, jak zmodyfikować dietę, aby wyeliminować objawy, które pokarmy są kwasotwórcze, a które zasadotwórcze, w jakich proporcjach należy przyswajać pokarmy, aby neutralizować dolegliwości, jakie zioła warto stosować. Wiedza zawarta w poradniku działa u 9 na 10 Pacjentów! Jeśli okaże się, że jesteś 1 na 10 Pacjentów, u których rady lek....

Dowiesz się:

jak powstaje refluks,
jak zmodyfikować dietę, aby wyeliminować objawy,
które pokarmy są kwasotwórcze, a które zasadotwórcze,
w jakich proporcjach należy przyswajać pokarmy, aby neutralizować dolegliwości,
jakie zioła warto stosować.

Wiedza zawarta w poradniku działa u 9 na 10 Pacjentów!

Jeśli okaże się, że jesteś 1 na 10 Pacjentów, u których rady lek. Kokurewicza nie przyniosą zadowalających Cię efektów, to z w dalszej części poradnika:
dowiesz się, co to jest i jak krok po kroku wygląda gastroskopia, pHmetria, test z IPP,
poznasz, co to są H2 blokery oraz inhibitory pompy protonowej i jak działają,
będziesz wiedzieć, kiedy myśleć o operacji.

Autor wyjaśnia wszystko bardzo prostym językiem, wychodząc z założenia, że aby pomóc Pacjentowi, trzeba mu przede wszystkim wszystko dokładnie, po ludzku wyjaśnić.

źródło opisu: Escapemagazine, 2010

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ania | 2014-05-14

Jest to wydanie pierwsze, obecnie niedostępne w sprzedaży. W tym starym wydaniu nie ma zbyt wiele o diecie i brak jest jadłospisów, a jedynie o samej chorobie.

Wydanie drugie (obecnie w sprzedaży) jest dużo lepsze pod tym względem, zawiera dużo informacji, które zostały opracowane przez dietetyka i Pana Doktora, autora książki.

To zdanie mojej mamy :)

Ania | 2014-05-14

Z książki korzystała moja mama i posiada dwa wydania tej książki. Wiem od niej, że wydanie drugie lepsze niż pierwsze (obecnie niedostępne w sprzedaży), bo poszerzono i dodano nowe informacje. Duży plus za dietę, która działa, a której nie było w wydaniu pierwszym.

mannlicher | 2014-11-25

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica