Okładka książki Choroba refluksowa przełyku. Poradnik dla Pacjenta

ebook
Bob
8 (4 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Dowiesz się: jak powstaje refluks, jak zmodyfikować dietę, aby wyeliminować objawy, które pokarmy są kwasotwórcze, a które zasadotwórcze, w jakich proporcjach należy przyswajać pokarmy, aby neutralizować dolegliwości, jakie zioła warto stosować. Wiedza zawarta w poradniku działa u 9 na 10 Pacjentów! Jeśli okaże się, że jesteś 1 na 10 Pacjentów, u których rady lek. Kokurewic...

Dowiesz się:

jak powstaje refluks,
jak zmodyfikować dietę, aby wyeliminować objawy,
które pokarmy są kwasotwórcze, a które zasadotwórcze,
w jakich proporcjach należy przyswajać pokarmy, aby neutralizować dolegliwości,
jakie zioła warto stosować.

Wiedza zawarta w poradniku działa u 9 na 10 Pacjentów!

Jeśli okaże się, że jesteś 1 na 10 Pacjentów, u których rady lek. Kokurewicza nie przyniosą zadowalających Cię efektów, to z w dalszej części poradnika:
dowiesz się, co to jest i jak krok po kroku wygląda gastroskopia, pHmetria, test z IPP,
poznasz, co to są H2 blokery oraz inhibitory pompy protonowej i jak działają,
będziesz wiedzieć, kiedy myśleć o operacji.

Autor wyjaśnia wszystko bardzo prostym językiem, wychodząc z założenia, że aby pomóc Pacjentowi, trzeba mu przede wszystkim wszystko dokładnie, po ludzku wyjaśnić.

źródło opisu: Escapemagazine, 2010

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Ania | 2014-05-14

Jest to wydanie pierwsze, obecnie niedostępne w sprzedaży. W tym starym wydaniu nie ma zbyt wiele o diecie i brak jest jadłospisów, a jedynie o samej chorobie.

Wydanie drugie (obecnie w sprzedaży) jest dużo lepsze pod tym względem, zawiera dużo informacji, które zostały opracowane przez dietetyka i Pana Doktora, autora książki.

To zdanie mojej mamy :)

Ania | 2014-05-14

Z książki korzystała moja mama i posiada dwa wydania tej książki. Wiem od niej, że wydanie drugie lepsze niż pierwsze (obecnie niedostępne w sprzedaży), bo poszerzono i dodano nowe informacje. Duży plus za dietę, która działa, a której nie było w wydaniu pierwszym.

Patrycja | 2012-12-03

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica