Kamienny Kraków

Wydawnictwo: Wydawnictwo AGH
Kamienny Kraków Spojrzenie geologa
83-89388-54-5
popularnonaukowa

Książka ta jest nietypowym przewodnikiem geologicznym. Pierwsza - najobszerniejsza część pozycji, zawiera opisy i charakterystykę wybranych, zastosowanych w architekturze Krakowa surowców skalnych. W części drugiej odnajdziemy propozycje wycieczek geologicznych po Krakowie. Część trzecia ma charakter krótkiego słownika wybranych, podstawowych pojęć geologicznych oraz niektórych terminów kamieniarskich i architektonicznych.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoagh.pl/KAMIENNY-KRAKOW;s,karta,id,270

źródło okładki: http://www.wydawnictwoagh.pl/grafika/maxi_p564167781.jpg