Złoto. Poszukiwacze tajemnic III Rzeszy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poszukiwacze tajemnic III Rzeszy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Studio SWD
978-83-935031-0-0
allison

Czy tylko bohaterowie Ludlluma i Forsytha mają monopol na ratowanie przed zagładą w obliczu wszech organizującego się spisku albo na rozwiązanie zagadek III Rzeszy, rozwalające przy okazji pół świata? Można w sposób niekonwencjonalny, ale równie skuteczny - w ciszy i spokoju. Tak jak to robi Marek dąbrowskim i jego przyjaciele. Złoto wywiezione z Pragi pod koniec II wojny światowej, tajemnicze...

Złoto wywiezione z Pragi pod koniec II wojny światowej, tajemnicze niemieckie laboratorium ukryte pod ziemią, kontakty ze starożytną wiedzą mnichów tybetańskich i nie tylko, to wszystko zagadki oczekujące na wyjaśnienie.
Teraz zajmujemy się tajemnicami III Rzeszy ukrytymi na Dolnym Śląsku, w tajnych archiwach CIA oraz klasztorach Tybetu - tak mówią nasi bohaterowie.
Akcja powieści toczy się tu i teraz, we współczesnej Polsce, ze wszystkimi jej społecznymi i politycznymi patologiami, oglądanymi i ocenianymi przez ludzi sukcesu.
Czy to wszystko jest prawdą? No cóż, jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

źródło opisu: od wydawcy

lullaby96 | 2015-03-08
Przeczytana: 08 marca 2015

Książkę "Złoto. Poszukiwacze tajemnic III Rzeszy" zaczęłam około półtora roku temu. Po ponad stu stronach zniechęcił mnie opis inwestycji, które towarzyszyła tworzeniu firmy Viking. Jednak mimo wszystko postanowiłam wrócić do lektury. Okazało się, że dosłownie parę stron dalej zaczęła się główna akcja całej powieści.
Czterech przyjaciół Marek, Michał, Wiesiek i Andrzej postanawiają "zabawić się" w poszukiwaczy skarbów i odnaleźć różne kosztowności ukryte przez Niemców podczas II Wojny Światowej. Zakładają spółkę, która ma być przykrywką do ich poszukiwań. Z jednej strony Michał prowadzi firmę Viking, która zajmuje się budową stoku narciarskiego, a w dalszej części odbudowaniem muzeum oraz restauracji w zboczu góry. Z drugiej jednak strony myśli on cały czas o tajemnicach skrytych w zamku Lutzow oraz w dawnej restauracji oraz muzeum.
Marek i Michał są przedstawicielami firmy i zajmują się wszystkimi jej inwestycjami. Głównym kierownikiem całej ekspedycji jest Marek, który...

allison | 2012-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2012

Trafiłam na tę książkę przypadkowo w miejskiej bibliotece. Wypożyczyłam z myślą o mężu i synu, ale okładkowa recenzja tak mnie zachęciła, że przeczytałam pierwsza w rodzinie.

Uczucia mam mieszane, bo z jednej strony powieść jest ciekawa, ma wartką akcję, której prawda miesza się z fikcją literacką, obfituje w wiele historycznych ciekawostek i dlatego czyta się ją bardzo szybko.
Z drugiej strony jednak fabuła jest bardzo nierówna - obszerne fragmenty bardziej przypominają publikację popularnonaukową niż literaturę piękną. Raziło mnie to, mimo iż opisywane tajemnice i zagadki oraz ich interpretacje okazały się interesujące.
Minusem na pewno są liczne błędy edytorskie (głównie literówki) oraz (niestety!) błędy stylistyczne i językowe. Przyznam, że dostaję nerwowej wysypki, gdy w narracji pojawiają się takie kwiatki jak "dzień dzisiejszy", "dnia ósmego maja", "w miesiącu sierpniu" czy coraz bardziej osławiona "posiadana wiedza".

Książka nie jest tylko sensacyjno-przygodową...

Lilu | 2013-05-04
Przeczytana: 03 maja 2013

W tekście pojawia się charakterystyka imponującej biblioteki przyjaciela: "W tematyce sensacyjnej widać było,że dokonano selekcji. Były tu tylko pozycje tych autorów, którzy mieli coś sensownego do powiedzenia". Ja tez dokonałam selekcji. Dróżyński jest u mnie w pierwszej trójce:))
Czekam niecierpliwie na dwie kolejne części ...

Magii_Mistrz | 2015-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2015

Bardzo wciągająca pozycja. Z pozątku może zniechęcać lecz jej dalszy ciąg na prawdę imponujący.
Idealna dla każdego poszukiwacza/ki : )

darecki2288 | 2013-09-03
Przeczytana: 01 lipca 2012