Lenore: Noogies

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lenore". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Slave Labor Graphics
Lenore: Noogies
0-943151-03-1
lenore, dirge, czarny humor, komiks
komiksy
angielski
Camillos

NOOGIES: Collecting issues 1 through 4 of the Lenore series. A romp into a dark, surreal world, complete with the adventures of a cute little dead girl, limbless cannibals, clock monsters, cursed vampire dolls, taxidermied friends, an obsessed would be lover, fairy tales gone wrong and more fuzzy animal mutilations than should be legal.

źródło opisu: Slave Labor Graphics, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Camillos | 2012-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2008

Doskonały komiks! Ale tylko dla miłośników czarnego humoru...

Jowita Rzajew | 2016-07-21
Paweł Łukasiewicz | 2013-07-28