Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją się spowiedzi

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
978-83-211-1916-8
spowiedź, konfesjonał
religia
Nancy

Jeśli miałeś lub masz jakiekolwiek problemy ze spowiedzią, zajrzyj do tej książki. Pomoże ci ona odkryć właściwy sens Sakramentu Pokuty, a także przełamać większość dzielących cię od niej psychologicznych barier i oporów. Znajdziesz tu porcję podstawowej wiedzy o warunkach dobrej spowiedzi, ale przede wszystkim odpowiedź na pytania, które zazwyczaj padają w związku ze spowiedzią, i które zapewne sam chciałbyś zadać.
Ogromna, oddzielna część książki to treści będące propozycją dla własnych przemyśleń na temat różnych aspektów życia duchowego. Znajdują się tu liczne, intrygujące i ciekawe odniesienia do Biblii. Tę część książki można by nazwać Przewodnikiem życia duchowego dla początkujących.
Ostatnia cześć przeznaczona jest dla kapłanów. Jest pisana nie tyle z punktu widzenia teoretyka sakramentologii, ile duszpasterza spowiadającego od 33 lat. Cenne uwagi praktyczne łączą się z głęboką refleksją teologiczną i ludzką.
W Aneksie podjęta została szczególna interpretacja Przypowieści o synu marnotrawnym. To zaskakujący esej teologiczny na najwyższym poziomie merytorycznym, z którego płyną istotne wnioski dogmatyczne i pastoralne.

źródło opisu: http://www.iwpax.com.pl/produkt-miedzy-niebem-a-konfesjonalem-450.html

źródło okładki: http://www.iwpax.com.pl/produkt-miedzy-niebem-a-konfesjonalem-450.html

miraceti | 2016-01-05
olguska | 2014-06-26