Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją się spowiedzi

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-211-1916-8
spowiedź, konfesjonał
religia
Nancy

Jeśli miałeś lub masz jakiekolwiek problemy ze spowiedzią, zajrzyj do tej książki. Pomoże ci ona odkryć właściwy sens Sakramentu Pokuty, a także przełamać większość dzielących cię od niej psychologicznych barier i oporów. Znajdziesz tu porcję podstawowej wiedzy o warunkach dobrej spowiedzi, ale przede wszystkim odpowiedź na pytania, które zazwyczaj padają w związku ze spowiedzią, i które zapewne sam chciałbyś zadać.
Ogromna, oddzielna część książki to treści będące propozycją dla własnych przemyśleń na temat różnych aspektów życia duchowego. Znajdują się tu liczne, intrygujące i ciekawe odniesienia do Biblii. Tę część książki można by nazwać Przewodnikiem życia duchowego dla początkujących.
Ostatnia cześć przeznaczona jest dla kapłanów. Jest pisana nie tyle z punktu widzenia teoretyka sakramentologii, ile duszpasterza spowiadającego od 33 lat. Cenne uwagi praktyczne łączą się z głęboką refleksją teologiczną i ludzką.
W Aneksie podjęta została szczególna interpretacja Przypowieści o synu marnotrawnym. To zaskakujący esej teologiczny na najwyższym poziomie merytorycznym, z którego płyną istotne wnioski dogmatyczne i pastoralne.

źródło opisu: http://www.iwpax.com.pl/produkt-miedzy-niebem-a-konfesjonalem-450.html

źródło okładki: http://www.iwpax.com.pl/produkt-miedzy-niebem-a-konfesjonalem-450.html

Ania2002 | 2018-03-01
Przeczytana: 15 lutego 2018

Czytałam ją chyba ze trzy miesiące ale to książka, którą tak się czyta. Dobra, nawet bardzo.
Ot, kolejny poradnik dotyczący spowiedzi a jednak jak kornik zaczyna ryć sobie dziurkę w mózgu, z każdym rozdziałem trzeciej części zmienia patrzenie na świat, siebie, swoje myśli, potrzeby, wady.
Dla tej trzeciej, najobszerniejszej części warto przeczytać poradnik. Pierwsza i druga zawiera to co, większość pozycji w tym temacie - co to, kto to, jak to, dlaczego akurat to - czwarta nie jest dla nas, penitentów, nie ma co czytać ale możecie się sami przekonać :)