Starożytny Egipt. Królestwo faraonów

Tłumaczenie: Marta Boguta
Wydawnictwo: Parragon
Ancient Egypt - The Kingdom of the Pharaons
9781407519784

Egipt, kolebka jednej z najwcześniejszych i najbardziej długotrwałych cywilizacji starożytności, rozwinął swoją wyjątkową, wyrafinowaną kulturę w izolacji geograficznej i we względnym bezpieczeństwie politycznym. Ta pradawna cywilizacja, chroniona w dużym stopniu przez naturalne granice pustyń od wschodu i zachodu oraz przez Morze Śródziemne od północy, przetrwała niemal 3000 lat, dopóki nie została ostatecznie podbita przez imperium rzymskie.

źródło opisu: Okładka

Kacper | 2018-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Książkę polecam ludziom, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Egipcie poza podstawowymi rzeczami ze szkoły.
Dowiemy się z niej o historii Egiptu, o kulturze, o wszystkich najważniejszych aspektach życia tamtych czasów wszystko wzbogacone w sporą ilość zdjęć i obrazków. Książkę czyta się przyjemnie, wiele można z niej wynieść. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Po prostu polecam wszystkim zainteresowanych tematem.