Starożytny Egipt. Królestwo faraonów

Wydawnictwo: Parragon Books
978-1-4075-1978-4
Egipt
historyczna

Egipt, kolebka jednej z najwcześniejszych i najbardziej długotrwałych cywilizacji starożytności, rozwinął swoją wyjątkową, wyrafinowaną kulturę w izolacji geograficznej i we względnym bezpieczeństwie politycznym. Ta pradawna cywilizacja, chroniona w dużym stopniu przez naturalne granice pustyń od wschodu i zachodu oraz przez Morze Śródziemne od północy, przetrwała niemal 3000 lat, dopóki nie została ostatecznie podbita przez imperium rzymskie.

Fretkowniczka | 2014-04-26
| 2012-12-28