Czerwony Kapturek

Wydawnictwo: Debit

Czy pamiętacie historyjkę o Czerwonym Kapturku? Dokąd wybrała się mała dziewczynka? A skąd dowiedział się o tym wilk? I czy naprawdę połknął babcię i wnuczkę? Postacie wychodzą z każdej trójwymiarowej sceny jak w teatrzyku. Piękne ilustracje miłych leśnych zwierząt i artystyczna oprawa tekstu sprawiają, że każda scena rozgrywa się przed nami jak żywa.

źródło opisu: Debit, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Na półkach: Przeczytane, Debit

Dziś coś co zapewne zna każdy. Duży i mały, młody i stary :) Bo wersji Czerwonego Kapturka jest bardzo wiele. Ja przedstawiam Wam dzisiaj kolejną, bo takiej jak ta pewnie jeszcze nie widzieliście :)

Na początek wspomnieć muszę skąd dzisiaj ten Czerwony Kapturek. No więc, dzisiaj ma on (a właściwie ona) swoje święto :) Tak, tak dziś jest Dzień Czerwonego Kapturka. Nie mogłyśmy tego przegapić, tym bardziej że dzieciaki nasze bardzo go lubią, a my mamusie bardzo cenimy sobie tę bajeczkę :)

Jestem pewna, że doskonale wiecie o czym opowiada ta historia, ale w zwyczaju mam napisanie zawsze kilku słów, więc i tym razem nie przegapię takiej okazji ;)

Na skraju lasu wraz z mamusią mieszkała pewna dziewczynka, która często chodziła w czerwonej pelerynce z kapturkiem i dlatego mówiono o niej "Czerwony Kapturek".
Pewnego dnia jej babcia się rozchorowała i dziewczynka musiała wybrać się do niej przez las, aby zanieść jej lekarstwa. Po drodze spotkała znajome zwierzątka, którym opowiedziała...

Oliwia | 2013-02-02
Na półkach