Twórczy i harmonijny rozwój człowieka

poradniki

W książce zawarta jest pewna nowa propozycja myślenia o rozwoju człowieka. Autor zauważa, że dotychczasowe myślenie o rozwoju oparte jest na idei scjentyzmu. W ramach tej koncepcji człowiek przyswaja sobie nowe wiadomości o otaczającym nas świecie, a w aspekcie fizycznym ćwiczy ciało w celu uzyskania lepszych wyników w wybranych dyscyplinach sportowych. Rozwój taki jest ekstensywny i ma charakter pośredni, gdyż człowiek poszerza posiadane wiadomości. a nie rozwija dyspozycji służących ich przyswajaniu, wypełnia posiadany już potencjał a nie wzbogaca go. Dotychczasowe rozumienie rozwoju autor przeciwstawia innemu, opartemu na idei twórczości, (fragment streszczenia)

Livi | 2013-10-24
Przeczytana: 22 października 2013