Psychomanipulacja w polityce. Metody, techniki, przykłady

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polityka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum

Oglądasz telewizję, słuchasz radia, czytasz gazety... Jesteś politykiem, dziennikarzem, pracownikiem administracji publicznej, studentem nauk politycznych, obywatelem i wyborcą, i nie chcesz dać się zmanipulować? Sięgnij po znakomitą książkę autorstwa Moniki Pabijańskiej, której tematem jest manipulacja polityczna rozumiana w kategoriach psychologicznych. Zjawisko to występuje wszędzie tam, gdzie jednostka jest zmuszona do dokonywania wyborów, najczęściej wbrew sobie. W swojej rozprawie autorka przedstawia wiele metod manipulacyjnych i mechanizmów, które owa manipulacja wykorzystuje. Porusza nie tylko problemy „świata władzy”, manipulacja bowiem nie jest narzędziem jedynie w rękach polityków, ale też ludzi z polityką związanych – zawodowo lub z własnej inicjatywy. Należą do nich politolodzy, socjolodzy i psycholodzy polityczni, dziennikarze, publicyści, członkowie partii, przywódcy, działacze polityczni, studenci socjologii, politologii, psychologii itp. czy w końcu zwykli obywatele – wyborcy. Jeśli zatem chcesz poznać nieczyste techniki stosowane na współczesnej polskiej scenie politycznej, zajrzyj do tej książki koniecznie!

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2007

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=9788372772442&kat=k@

Olus | 2018-03-05
missturnusu | 2017-07-01