Jak ćwiczyć z odważnikami kulowymi. Czyli kettle w akcji

Tłumaczenie: Dariusz Rossowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fit&Active". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Aha!
Russian kattlebell challenge : xtreme fitness for hard living comrades
978-83-7229-251-3
kettlebell
sport
Czołczomiaka

Zarówno radzieccy olimpijczycy, jak i żołnierze sił specjalnych stosowali dawne odważniki kulowe jako tajną broń w walce o ekstremalną sprawność i siłę. Dzięki zadziwiającej zdolności odważników do turbodoładowania wydolności fizycznej wielcy rosyjscy sportowcy wielokrotnie sięgali po najwyższe trofea, dając popisy niezwykłej mocy i wybuchowej siły. Tajniki tych ćwiczeń ujawnia Pavel...

Tajniki tych ćwiczeń ujawnia Pavel Tsatsouline, mieszkający od lat w USA były trener specnazu, autor książek na temat treningu siłowego oraz zawodnik, odnotowywany w krajowych rankingach podnoszenia kettli.

Wymach
Ciąg z rwaniem
Nadrzut
Rwanie
Przekładanka między nogami
Podrzut
Szrugsy wyskokowe
Wyciskanie żołnierskie na sto sposobów
Przenoszenie i wyciskanie na podłodze
Rozciąganie „dzień dobry”
Wiatrak
Wyciskanie boczne
Wyciskanie pochylone
Odważniki są o niebo tańsze od wypasionych bieżni automatycznych czy domowych siłowni. Praktycznie są też niezniszczalne i zajmują bardzo mało miejsca. Co istotniejsze, chociaż wiele różnych sprzętów sportowych reklamuje się jako środki rozwoju kondycji całego ciała, tylko odważniki zapewniają siłę, eksplozywność, elastyczność, wytrzymałość, a także utratę tłuszczu bez hańbienia się dietą czy aerobikiem – wszystko to w jednym niewielkim pakiecie.

źródło opisu: Wydawnictwo Aha! 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwoaha.pl/pl/ksiazka/jak-cwiczy...»

Paweł | 2015-11-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 15 listopada 2015

Książka która jest wstępem do rozpoczęcia niesamowitej przygody z odważnikami kulowymi (kettlebells). Zaznajamia nas z krótką historią, później płynnie przechodzi na zalety treningu siłowo-wytrzymałościowego z odważnikami dla różnych dyscyplin sportowych. Oczywiście w następnym rozdziału znajduje się szczegółowy opis podstawowych ćwiczeń oraz przykładowe plany wybitnych sportowców. Książka jest napisana bardzo rzetelnie i czyta ją się bez znużenia. Dużo nowych informacji które przydadzą się każdemu. Oczywiście, na jednokrotnym przeczytaniu książki nie można poprzestawać, sam wracam do poszczególnych rozdziałów praktycznie co trening z odważnikami. Gorąco polecam wszystkim którzy chcą coś zrobić dla siebie z tymi jakże przyjemnymi narzędziami (odważnikami) do budowy siły, wytrzymałości oraz wszystkich cech który każdy gladiator powinien mieć! :-)

Kamil | 2014-04-27
Przeczytana: 22 lipca 2012

Co tu dużo mówić. Chcesz kupić kettlebell i spróbować nowego typu treningu. Przeczytaj książkę człowieka, który przywiózł te odważniki z Rosji do krajów zachodnich.

Sarpedon | 2017-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2017