Mity Greków i Rzymian

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
religia

Proponujemy Państwu podróż śladami nieprawdopodobnych przygód bogów i herosów starożytnej Grecji i Rzymu, na nowo opowiedzianych przez pryzmat miłości i towarzyszących jej uczuć, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Autorka antologii - Alicja Wach-Brzezińska - odsłania przed nami jedną z podstawowych prawd, że w życiu człowieka prawie nic się nie dzieje bez udziału miłości. Odnajdujemy ją u podłoża wielkich wydarzeń, które rozstrzygały o losach świata, oraz zwykłych ludzkich decyzji, podejmowanych każdego dnia. Miłość kieruje naszymi poczynaniami, jest motorem naszych działań, daje nam moc i wolę tworzenia, ale bywa też siłą niszczycielską, źródłem nieszczęść i upadków. Mitologia Greków i Rzymian ukazuje szczególny aspekt antycznych opowieści. Zaczerpnięte z nich uniwersalne pojęcia określające wartości i postawy, jak: miłość, przyjaźń, zdrada, nienawiść, zazdrość, chciwość, niewierność, wolność, bohaterstwo, nadzieja, są niezmiennie obecne w myśli każdego człowieka wszystkich epok i żyją do dziś, nie tracąc nic ze swej aktualności mimo upływu czasu. Przyjrzyjmy się zatem mitycznym wątkom oplecionym wokół tematu miłości, by dostrzec ich ponadczasowość i wyraziste analogie, jakie istnieją między ich przesłaniem a historiami, o których czytamy bądź słyszymy niemal codziennie. Tę interesującą lekturę polecamy wszystkim miłośnikom barwnej epoki starożytnej, a także uczniom studiującym kulturę tego okresu.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2005

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=8372772355&kat=k@

qcdorota | 2018-06-13
Na półkach: Przeczytane, Docer