Kalendarium świąt kościelnych.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
religia

Święta chrześcijańskie wprowadzają pewien ład i porządek w nasze życie, ponieważ regularnie przypominają nam o najważniejszych momentach z życia Chrystusa. Jednak celem powracających co roku świąt liturgicznych nie jest tylko upamiętnienie przeszłych wydarzeń. Prawdziwym celem jest przeżywanie dzisiaj tajemnicy zbawienia, którą te święta nam przekazują i którą przed nami otwierają. Książka Barbary Jakimowicz-Klein jest próbą odpowiedzi na pytania dotyczące genezy świąt chrześcijańskich, ich historii i liturgii. Opisuje tradycje i obyczaje związane ze świętami kościelnymi. Przedstawia zarówno zwyczaje, które już zanikły, jak i te, które przetrwały do naszych czasów i wciąż są kultywowane. Przede wszystkim jednak jest zachętą do głębszego spojrzenia na porządek roku kościelnego i do bardziej świadomego przeżywania świąt.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2008

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=9788372772626&kat=k@

rasilio | 2015-10-02
Na półkach