Mali tyrani

Wydawnictwo: W drodze
poradniki

Diane Purper-Ouakil jest psychiatrą dziecięcym, zajmującym się głównie problemem dziecięcej tyranii. W książce Mali tyrani wskazuje wiele przyczyn tego dość częstego dziś zjawiska: temperament dziecka, ewentualne wady rozwojowe, historię rodzinną, bezradność rodziców podejmujących starania, by zapewnić dziecku jak najlepsze warunki rozwoju. Nie proponuje gotowych rozwiązań. Opowiada się za indywidualną analizą każdego przypadku, podając jednocześnie kilka podstawowych zasad, na których rodzice mogą oprzeć swój model wychowania, dostosowany do potrzeb dziecka.

Aha K | 2010-08-09
Przeczytana: 18 kwietnia 2008

Przedstawinie problemu dziecięcej tyrani wobec rodziców.Autorka w tej pozycji wskazuje wiele przyczyn tego problemu.Warto przeczytać.

książek: 1977
Katruszka | 2016-04-25