verbo

Studia i szkice Boya o literaturze powstawały od roku 1909 jako przedmowy do wydawanych przekładów. W roku 1920 zostały one zebrane w tomie pt. Studia i szkice z literatury francuskiej. Trzy tomy zatytułowane Mózg i płeć są powtórzeniem tych szkiców oraz Nowych szkiców z literatury francuskiej. To wydanie Mózgu i płci nie zawiera rozprawy Ogólny rzut oka, oraz szkiców o Molierze, Balzaku i Stendhalu, które znajdują się w osobnych tomach pism zebranych Boya Żeleńskiego.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: własne

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!