Rok

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Beletrystyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astrum
rok

twór ten, dotyczący czasów nie tak odległych, a jednak stanowiących „ubiegłowieczną przeszłość”, spięty został klamrą jednego, bardzo ważnego dla Polaków, roku, na którego tle splatają się wzajemnie losy kilkorga bohaterów tej książki. Wnikliwy Czytelnik zagłębiając się w ciekawe przemyślenia i trafne spostrzeżenia Autora, uświadomi sobie, jak ogromny wpływ na koleje życia każdego pokolenia mają wydarzenia dziejące się obok nas, na rozwój których sami często nie mamy żadnego wpływu, a jednak konsekwencje ich zaistnienia zmuszeni jesteśmy ponosić. Autor debiutował w „Almanachu Młodych” 1962/63, pisał reportaże i felietony do miesięcznika „Morze” i „Dziennika Bałtyckiego”, oraz do audycji radiowych „Popołudnie z młodością” i „Dla tych, co na morzu”. W roku 2002 wydał książkę o tematyce morskiej, pt. „Kac”.

źródło opisu: Wydawnictwo Astrum, 2009

źródło okładki: http://www.astrum.wroc.pl/pokaz_ksiazke.php?isbn=9788372773166&kat=k@

Humus
    Wojciech T. Pyszkowski