Biological world
biologia
Czołczomiaka

Książka ta powinna zainteresować tak nauczycieli szkół średnich i uczniów, jak i wielu studentów wydziałów parabiologicznych. Stanowi ona bowiem dość zwięzłe a zarazem przystepne i nowoczesne opracowanie podstawowych problemów ogólnobiologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o człowieku. Niewątpliwym novum tego typu podręcznika na naszym rynku wydawniczym są sugestywnie przedstawione zagadnienia biologii populacji i roli człowieka w środowisku. Wiele frapujących informacji zawiera też część poświęcona sprawom behawioralnym.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 1981

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!