Powrót odważników kulowych. Eksplozywny trening z kettlami

Tłumaczenie: Dariusz Rossowski
Wydawnictwo: Aha!
Return of the Kettlebell
978-83-72293-01-5
kettlebell
sport
Czołczomiaka

nstrukcje zawarte w tej książce wynikają ze spostrzeżeń, które Pavel Tsatsouline robił w trakcie trenowania elitarnych zawodników dyscyplin siłowych. Dzięki ćwiczeniom z odważnikami kulowymi wielu mistrzów notowało zadziwiające, niemal tajemnicze przyrosty siły i mięśni, a dwu ustanowiło nowe rekordy świata w powerliftingu. Pavel przeanalizował ten proces i stworzył na tej podstawie program, który może posłużyć również innym zawodnikom. Łączy on najlepsze wskazania płynące z doświadczeń sportowców z wynikami najnowszych badań naukowych na polu fizjologii sportu.

Istotą tego zaawansowanego programu są zarówno opisane ćwiczenia, jak i nie mniej ważny schemat sesji treningowych, oparty na zasadzie treningu blokowego, który pozwala na pogodzenie sprzecznych wymogów wytrzymałości i siły.

● Typy chwytu do różnych ćwiczeń.
● Warunek maksymalnej transmisji siły w rękach i nogach.
● Kluczowe czynniki w wydajnym i bezbolesnym
odebraniu wstrząsu.
● Ćwiczenia na poprawę mobilności barków.
● Jak ugięcia przedramion mogą pomóc w przysiadzie.
● Różnica między anatomicznym a biomechaniczym dopasowaniem faz oddechu – i co z tego wynika dla ciebie.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoaha.pl/pl/ksiazka/powrot-odwaznikow-kulowych

źródło okładki: http://www.wydawnictwoaha.pl/pl/ksiazka/powrot-odwaznikow-kulowych

Brekko | 2015-11-01
Slavemaster | 2014-10-20