Miasto Nieśmiertelnych

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
6,61 (23 ocen i 9 opinii) Zobacz oceny
10
1
9
2
8
4
7
4
6
7
5
2
4
3
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788378052173
liczba stron
192
słowa kluczowe
fantastyka,
język
polski
dodał
Casthaluth

Tato, opowiedz nam o Mieście Nieśmiertelnych… W zamkniętym przed ludźmi Mieście Nieśmiertelnych mieszka dwudziestu Bogów. Panujące między braćmi spięcia doprowadziły do podzielenia się ich na dwa kręgi, w których to dwaj Panowie Błyskawic walczą o pozycję lidera. Targające rodzeństwem negatywne uczucia sprawiają, że spiskują przeciw sobie, oddalają się od siebie i zapominają o łączących ich...

Tato, opowiedz nam o Mieście Nieśmiertelnych…
W zamkniętym przed ludźmi Mieście Nieśmiertelnych mieszka dwudziestu Bogów. Panujące między braćmi spięcia doprowadziły do podzielenia się ich na dwa kręgi, w których to dwaj Panowie Błyskawic walczą o pozycję lidera. Targające rodzeństwem negatywne uczucia sprawiają, że spiskują przeciw sobie, oddalają się od siebie i zapominają o łączących ich więzach.
Wkrótce jednak wszystko ma się zmienić za sprawą wizji Pana Przyszłości.
Pakt Pokoju i Pakt Tajemnicy zostały zerwane…
Któremu z bogów uda się przetrwać w panteonie i kim będzie lider?

 

źródło opisu: tylna okładka

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (9)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 682
FantasyWorld | 2014-07-31

"Tato, opowiedz nam o Mieście Nieśmiertelnych....
W zamkniętym przed ludźmi Mieście Nieśmiertelnych mieszka dwudziestu Bogów. Panujące między braćmi spięcia doprowadziły do podzielenia się ich na dwa kręgi, w których to dwaj Panowie Błyskawic walczą o pozycję lidera. Targające rodzeństwem negatywne uczucia sprawiają, że spiskują przeciw sobie, oddalają się od siebie i zapominają o łączących ich więzach.
Wkrótce jednak wszystko ma się zmienić za sprawą wizji Pana Przyszłości.
Pakt Pokoju i Pakt Tajemnicy zostały zerwane... Któremu z bogów uda się przetrwać w panteonie i kim będzie lider?"

Sonia Wiśniewska jest debiutującą autorką, która swoją powieść, "Miasto Nieśmiertelnych" wydała w 2012 roku. Oprócz pisania, interesuje się także projektowaniem baśniowych postaci, malowaniem oraz fotografowaniem.

Miasto Nieśmiertelnych jest niedostępnym dla ludzi miejscem, gdzie mieszka dwudziestu Bogów podzielonych na dwa kręgi: Krąg Dobrych i Złych. Zrodzeni byli z Ojca Niebo i Matki Ziemi, a...

książek: 344
Kasia Zembrowska | 2014-04-09

W moim mniemaniu historia mogłaby być nieco dłuższa, ale jestem bardzo zadowolona, że nie stało się to kosztem dynamiki wydarzeń. Wszystko jest na swoim miejscu i gdyby autorka wydłużyła opowiadane wydarzenia, mogłaby popsuć tę oryginalną historię. Polecam wszystkim, którzy nie potrafią wyjaśnić, skąd się bierze deszcz :)

Pełna opinia: http://endlessbooks.blogspot.com/2014/04/67-miasto-niesmiertelnych-sonia.html

książek: 900
Paulina | 2014-04-03
Przeczytana: 19 marca 2014

Ostatnimi czasami co raz więcej książek, które czytam są polskich autorów. Tym razem w ramach akcji Polacy nie gęsi i swoich autorów mają, miałam przyjemność zapoznać się z książką Soni Wiśniewskiej – „Miasto nieśmiertelnych”.

Dwudziestu bogów, którzy są braćmi, zostali stworzeni przez Matkę Ziemię i Ojca niebo. Po tym jak osiedlili się w mieście na ziemi, podzielili się na dwa kręgi. Dziesięciu bogów w kręgu dobrych i dziesięciu w kręgu złych bogów. Na czele tych kręgów stoi dwóch panów błyskawic, a może zostać tylko jeden. I tylko niektórzy bogowie mogą przeżyć. Zdrady, zawiść, knucie po kontach i chęć poznania kart, na których są przedstawieni bogowie, którzy przeżyją, to tylko niektóre problemy, z którymi muszą zmierzyć się bracia. Ale nie wszystkim chodzi o władzę, są też bracia, którzy by chcieli, jedynie szacunku, czy otrzymają go od innych Bogów? Kto zostanie przy życiu, a kto będzie musiał umrzeć? Kto zdradzi swoich braci i kto jest godzien być bogiem? Jaki los...

książek: 6769

Dwudziestu bogów. Dwa Kręgi. Walka o władzę. Kogo rodzice wybrali na przywódcę? Kiedy to się stanie? Czym tak naprawdę jest Miasto Nieśmiertelnych? Kto je zamieszkuje? Co jeden z Bogów zobaczył w swojej wizji?

Sonia Wiśniewska to prawie dwudziestopięcioletnia polska autorka Miasta Nieśmiertelnych będących jej debiutem na rynku wydawniczym. Fantastyką zainteresowała się dzięki filmom animowanym, które popchnęły ją do tworzenia swoich prac.

Mitologią zainteresowałam się już od zapoznania się z pierwszymi mitami w szkole podstawowej. Oczarował mnie świat mitycznych bogów i ich historie. Choć w ostatnich latach niestety ją zaniedbałam z chęcią sięgam po powieści w jakiś sposób inspirujące i nawiązujące o tej tematyki. Chociaż opis Miasta Nieśmiertelnych w żaden sposób nie mówi o tym temacie, liczyłam trochę na niego. Można powiedzieć, że jest on utaj obecny w jakimś stopniu.

Nie można odmówić autorce pomysłowości i wyobraźni, bo te jak na debiut prezentują się nawet dobrze. Szkoda,...

książek: 433
Poppapraniec | 2014-03-26
Przeczytana: 26 marca 2014

Recenzje znajdziesz też tutaj: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2014/03/sonia-wisniewska-miasto-niesmiertelnych.html

Jest takie jedno miejsce na ziemi, gdzie ludzie nie mają dostępu. Chociaż staraliby się nie wiadomo jak bardzo, nigdy nie będą w stanie odkryć tajemnic skrywanych przez tamto miejsce. A jest nim Miasto Nieśmiertelnych.

Sonia Wiśniewska to debiutująca pisarka. Z wykształcenia jest grafikiem oraz ilustratorem. W 2012 roku napisała debiutanckie "Miasto Nieśmiertelnych". Na tej powieści nie koniec, bo autorka ma w zanadrzu (dokładniej w szufladzie) kilka innych dzieł, które kiedyś postanawia wydać.

W zamkniętym przed ludźmi Mieście Nieśmiertelnych mieszka dwudziestu Bogów. Panujące między braćmi spięcia doprowadziły do podzielenia się ich na dwa kręgi, w których to dwaj Panowie Błyskawic walczą o pozycję lidera. Targające rodzeństwem negatywne uczucia sprawiają, że spiskują przeciw sobie, oddalają się od siebie i zapominają o łączących ich więzach.
Wkrótce...

książek: 1844
Karo | 2014-03-13
Przeczytana: 11 marca 2014

Ludzie są niezwykłymi istotami. Krzyczą, iż niczego się nie boją i ze wszystkim sobie poradzą, a gdy przychodzi co do czego to okazuje się, że tak naprawdę są słabi. I w tym miejscu ludzie pokazują swoją „twórczość”. Jak trwoga, to do boga - a w tym przypadku to do wielu…

Miasto Nieśmiertelnych jest miejscem dość nietypowym, ponieważ jego mieszkańcami są bogowie. Podzieleni są oni na dwa Kręgi: Dobrych i Złych, którym przewodniczą Bogowie Błyskawic – Silas (Dobry) i Sirous (Zły). Pozostałym postaciom przypisane są różne cechy, niekiedy niezwykle zbliżone do siebie, które z początku sygnalizują, że między niektórymi może (ale nie koniecznie) dojść do bliższych relacji. Jednakże okazuje się to tylko grą pozorów, bo koniec końców zawsze dochodzi do ścierania na tle charakterów i osobowości

Wszyscy bogowie stanowią jedną, wielką rodzinę i każdy jest dla drugiego bratem. Niestety nie oznacza to, że między nimi będzie wieczna harmonia, a życie będzie upływało im w wiecznej...

książek: 2081
Mirror_of_soul | 2014-02-22
Przeczytana: 22 stycznia 2014

"Jesteśmy bogami, nie powinniśmy mieć, serc, dusz i krwi. My mamy za zadanie istnieć."

Sonia Wiśniewska to debiutująca pisarka, spod której pióra w 2012 roku wyszła książka "Miasto Nieśmiertelnych". Z wykształcenia jest grafikiem oraz ilustratorem. Najbardziej "silna" czuje się w fantastycznych klimatach. Wiele jej powieści ukrywa się na razie w szufladzie, ale w przyszłości planuje je wydać i spełniać swoje marzenia.

Miasto Nieśmiertelnych - to właśnie tu żyje 20-stu bogów (braci) stworzonych przez Matkę Ziemię i Ojca Niebo. Po przybyciu na ziemię i osiedleniu się w mieście, podzielili się na dwa kręgi - złych i dobrych, a każdemu z nich przewodniczył jeden z dwóch Panów Błyskawic. Jednak jak to w rodzinie bywa... i to jeszcze między braćmi - są liczne kłótnie, spory, walki, zdrady... A nawet knucie intryg oraz spisków za plecami innych no i oczywiście chęć władzy. Kto wygra bitwy, a kto całą wojnę?
Opowiem wam o Mieście Nieśmiertelnych... lecz to nie będzie zwykła opowieść...

książek: 717
Natalia | 2014-01-30
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Video-recenzja : https://www.youtube.com/watch?v=T3v2SUtJZf0

Zainspirowana dużą ilością pochlebnych opinii na temat "Miasta Nieśmiertelnych" postanowiłam, że bardzo chętnie sama ocenię tę pozycję. Byłam bardzo uradowana, gdy autorka postanowiła zaufać mi jak i poddać swą powieść mojej ocenie. Nic więc dziwnego, że po przyniesieniu książki przez listonosza, ochoczo zabrałam się za jej czytanie. Czy książka przypominająca mi mity greckie, spodobała się mi na tyle, by dać jej pozytywną ocenę? Jakie uczucia powróciły wraz z nią do mego serca? Czy polecam Wam ją przeczytać?Zagłębisz się w słowa ojca i w jego historie opowiadaną dzieciom?

W Mieście Nieśmiertelnych żyje dwudziestu spokrewnionych ze sobą bogów. Każdy z nich ma odmienną osobowość, inny cel w życiu i przede wszystkim stara się by inni go szanowali. Podzieleni na dwa kręgi: Dobry i Zły, ciągle są zmuszani do konkurencji ze sobą jak i walki. Istnieją też pomiędzy nimi pewne zażyłości które niekiedy są tak naprawdę złudnym...

książek: 399

Matka Ziemia i Ojciec Niebo stworzyli 20 synów. Oni zaś podzielili się na 2 kręgi po 10 bogów - Krąg Dobrych i Krąg Złych. Grupie bogów uznawanych za dobrych przewodniczył Pan Błyskawic Silas, a złych Pan Błyskawic Sirous. Potężni przywódcy często wdawali się w pojedynki pomimo tego, że dysponowali równą mocą. Niedługo potem reszta braci staje przeciw sobie. Kto przetrwa walkę i kto zdobędzie pozycję lidera?

Książka rozpoczyna się w momencie opowieści ojca dzieciom przed snem. Prawdziwa akcja rozgrywa się w Mieście Nieśmiertelnych, gdzie zwykli ludzie nie mają wstępu. Pomimo podzielenia się bogów na 2 okręgi każdy z nich ma swoją rolę.
Krąg Dobrych:
Pan Błyskawic - Silas
Pan Przyszłości - Lerda
Pan Swobody - M
Pan Podziemia - Hedyr
Pan Słońca - Ari-afte
Pan Wiatru - Vio
Pan Wiedzy - Perseus
Pan Wojny - Zarza
Pan Natury - Tertter
Pan Życia - Xamos

Krąg Złych:
Pan Błyskawic - Sirous
Pan Zdrady - Laroshe
Pan Ciemności - Marvick
Pan Władzy - Heron
Pan Księżyca -...

Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd