Metodologia uczenia się

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
83-7015-579-0
edukacja, metodologia, pedagogia
poradniki

Podręcznik dla nauczycieli i rodziców, którzy chcą pomóc uczniom w uczeniu się. Jak efektywnie notować? Jak ćwiczyć umysł i pamięć? Jakich metod używać, by zachęcić ucznia do pracy na lekcji, by nauka sprawiła mu przyjemność i przyniosła efekty. Nauczyciele zasadniczo wiedzą czego mają uczyć lecz nie zawsze potrafią zaangażować młodego człowieka w proces uczenia się. Wielu z nich chciałoby...

Nauczyciele zasadniczo wiedzą czego mają uczyć lecz nie zawsze potrafią zaangażować młodego człowieka w proces uczenia się. Wielu z nich chciałoby wiedzieć jak zmotywować ucznia do pracy oraz jakimi metodami posłużyć się, by dostrzegł on sens i przydatność tego, czego się uczy. Jak ćwiczyć umysł i pamięć? Jak zorganizować pracę zespołową? Jak zwiększyć możliwości percepcyjne? Jak zreformować zeszyt przedmiotowy, by stał się przyjaznym narzędziem w poznawaniu świata? Jak uczyć, aby nauka sprawiała przyjemność i przynosiła efekty? Wiele praktycznych podpowiedzi znajdzie w tej książce zarówno nauczyciel jak i rodzic. W podręczniku znajdują sie także tablice graficzne gotowe do skopiowania i wykorzystania w pracy z uczniami.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie