Hycel

Wydawnictwo: Wachlarz
allison

Gdy mroczny bezkompromisowy świat gangsterskich porachunków wkracza w spokojną codzienność policyjnego psa dotychczasowa rzeczywistość zwierzęcia pęka jak szyba rozszarpana pociskiem zmian. Osamotniony, zdany jedynie na wyuczone umiejętności oraz odwieczny niezawodny instynkt przetrwania na nowo szuka swojego miejsca. Tak właśnie spotyka tytułowego „Hycla”, któremu imponuje charakterem, osobowością, sprytem. Obsesyjna nić relacji łącząca człowieka i psa zbliża obu do granicy, której przekroczenie oznacza walkę. Dla pierwszego to bój o rodzinę, dla drugiego o wolność. Interesująca proza zaopatrzona w niezbędną warstwę dynamizmu. Dobry zmysł obserwacyjny autor wykorzystuje do skrupulatnego kreślenia postaci i zdarzeń. Ciekawe dialogi, umiejętność przyśpieszenia lub wyhamowania akcji w połączeniu z napięciem tak pożądanym w tego rodzaju literaturze wyzwalają w czytelniku ciekawość kolejnej strony.

źródło opisu: http://www.wachlarz.com.pl/

źródło okładki: http://www.wachlarz.com.pl/

mj_kaminska | 2015-07-03
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Fajna wciągająca - niebanalna - fabuła. Szybko się czyta. Można "połknąć" w jedno popołudnie.

Ewa K | 2012-08-21
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Zanim zabrałam się za lekturę tej książki, musiałam sięgnąć pamięcią wstecz. Zastanawiałam się, kiedy ostatni raz czytałam opowieść, której bohaterem był pies. Moje wspomnienia powróciły do lat wczesnego dzieciństwa, gdy jako 6-latka zachwycałam się przygodami Lampo – głównego bohatera książki Romana Pisarskiego pt: "O psie, który jeździł koleją". Ta historia włoskiego kundelka co prawda nie poruszyła mnie wówczas do łez, ale była to moja pierwsza „poważna” lektura, dlatego właśnie obdarzyłam ją dziecięcym uczuciem. Kiedy po kilkunastu latach wzięłam do ręki książkę, którą napisał Tomasz Wandzel i z okładki spojrzały na mnie oczy psa. Wspomnienia wróciły. Poczułam, że muszę przeczytać "Hycla" i poznać historię tego czworonoga. Czym prędzej rozpoczęłam czytanie.

Przed przeczytaniem pierwszych kart książki chciałam się dowiedzieć czegoś o autorze. Tomasz Wandzel był mi do tej pory pisarzem nieznanym, ale skrzydełko Hycla przyniosło kilka interesujących informacji o jego osobie....

Kasia | 2015-09-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Recenzje
Przeczytana: 26 września 2014

Interesująca powieść, która trzyma w napięciu. Zapewne nigdy bym po nią nie sięgnęła, gdyby przypadkiem nie trafiła w moje ręce.
Istnieją zawody, które niosą ze soba pewne ryzko, jednym z nich jest hycel. Ale co wtedy, gdy zwierzę jest nad wyraz inteligentne i potarfi przechytzryć człowieka oraz wyrządzić wiele szkód?
Hycel to powieść o psychologicznej walce człowieka i psa. O dociekaniu prawdy i próbie zrozumienia. To także opowieść o tym, że w życiu często uciekamy, ale w końcu przychodzi czas, że szukamy także upragnionego schronienia.

Waldemar Machowski | 2013-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Bardzo mnie interesuje ta książka

asanja | 2018-02-03
nera | 2014-12-13