Golem

Tłumaczenie: Anna Bartkiewicz
Wydawnictwo: Marba Crown Ltd.
The Golem
83-87370-00-2
kabała, legenda
klasyka

Publikacja dwujęzyczna. Legenda o ulepionym z gliny Golemie, który według ludowej tradycji żydowskiej został w sposób magiczny powołany do życia, by bronić prześladowanych Żydów.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Guede | 2015-09-06

Doskonała króciutka powieść, opowiadająca legendę o Golemie, stworzonym dla obrony przed prześladowaniami, przez czeskich żydów. Opowieść uniwersalna wiekowo, może być czytana prze starsze dzieci, ale też przez dojrzałego czytelnika. Fabuła jest osnową dla ważnych kwestii, eksplorowanych od tysięcy lat na przestrzeni filozofii, teologii i etyki. Kwestii takich jak powinność, prawo do wolności, podrzędność, nadrzędność, czy równorzędność relacji jaka łączy stwórcę ze stworzeniem. A wszystko to jak zawsze u Singera, opowiedziane w sposób prosty, bezpretensjonalny i głęboko ludzki.

KakkiaKakkou | 2018-01-10
Pablo | 2017-10-02