978-83-63392-00-0
historyczna
Juliet

Mała ojczyzna - Podlasie, Drohiczyn nad Bugiem, Siemiatycze. Czas okupacji sowieckiej i niemieckiej. Bystre oczy chłopca 10-13 -letniego widzą, a uszy słyszą więcej od starszych mieszkańców. Niektóre obrazy i sceny zapadają głęboko w serce. Opisał je w kilkunastu opowiadaniach wędrując ścieżkami tamtych czasów. Książka jest bardzo osobista, odczuwamy uczestnictwo autora w różnych...

Książka jest bardzo osobista, odczuwamy uczestnictwo autora w różnych wydarzeniach, kiedy tracił przyjaciół, w myślach i wyobrażeniach obcował z postaciami onirycznymi. Warto przeczytać.

źródło opisu: Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie