Córeczka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja Polskiej Literatury Współczesnej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
83-07-00444-6
klasyka
Amanda

"Córeczka" to pełna uroku i wdzięku opowieść o dzieciach i zwierzętach, o rodzinie i domu.

źródło opisu: Czytelnik, 1981

liaguszka | 2018-02-05
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 lutego 2018

Książeczka na jeden wieczór- czyta się z wielką przyjemnością.

Fasola | 2015-09-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wrocław
Przeczytana: 23 września 2015

Książka składa się z ośmiu opowiadań. W każdym z nich występuje inne zwierzątko.Głównym bohaterem jest Jan, jego mała córka Basia i żona Teresa. Jan chętnie chodzi z córką do Wrocławskiego zoo, gdzie dziewczynka zachwyca się zwierzątkami a szczególnie niedźwiedziami. Niektóre sceny z zoo są bardzo ładnie opisane, wtedy myślę sobie, że jednak miło żyło się w czasach PRL-u gdy nie było internetu i ludzie więcej się spotykali.Główny bohater Jan bywa irytujący gdyż jest pisarzem i żona przypomina i usilnie próbuje zmusić męża do pisania, lecz ten ma ciekawsze rzeczy do roboty, ma mnóstwo wymówek i zachowuje się przy tym jak niedojrzały mężczyzna, jak dziecko. Generalnie polecam do przeczytania bo powieść jest lekka lecz bywa momentami denerwująca i nudna.

Zofia Korpal | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Czytałam ją wieki temu, gdy byłam zbuntowaną nastolatką kolegującą się z Kasią (córeczką Autora). Wtedy ta książka bardzo mi się podobała, to było trochę tak, jakbym czytała o sobie i osobach bardzo mi bliskich. Teraz, po latach, chciałabym przeczytać ją ponownie, ale nie mogę nigdzie jej dostać.

Vanyaquetta | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018