Kwintet kryminalny

Wydawnictwo: Wydaje.pl
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kwintet kryminalny
zielonawrozka

Zbiór pięciu opowiadań kryminalnych: „Czarna wdowa”, „Plan dnia”, „Perfekcjonista”, „Fair play” i „Czysta arytmetyka”. Amerykańskie realia, ironiczny humor, nawiązania kulturowe, frapujące zagadki, zaskakujące puenty.

źródło opisu: http://www.smashwords.com/books/view/179109

źródło okładki: http://www.smashwords.com/books/view/179109

Całkiem interesujący zbiorek króciutkich opowiadań o przewrotności losu, o tym jak bardzo nasze życie jest chaosem, jak bardzo nie potrafimy nim kierować i o tym... jak to zazwyczaj per saldo opłaca się być tym dobrym. Jak źle może się skończyć przekroczenie granicy. To aż dziwne, że panu Pollakowi udało się dobrze połączyć te dwa założenia, które chyba przyjął siadając do pisania.

Czyta się lekko i bezproblemowo, ciekawe, że historie te rozgrywają się w Stanach Zjednoczonych i według autora były pisane z myślą o czytelniku amerykańskim i rzeczywiście czytając czuć tę amerykańskość. Nie chodzi mi o atmosferę miejsc, tylko... no w stylu jest coś takiego amerykańskiego, jakaś taka lekkość w podejściu do czasem nawet bardzo trudnych zagadnień. Mimo krótkości tekstów można się naprawdę wciągnąć w to, jak się cała intryga rozwinie i zakończy.

Jeśli będziesz miał(a) okazję (zbiorek nie jest łatwo dostępny) – przeczytaj.