Zgłosuj na książki roku 2017

Transformers 5/1992

Tłumaczenie: Anna Szczuka
Cykl: Transformers (tom 8)
Wydawnictwo: TM-Semic
Transformers #17-18
komiksy
MacG

Na planecie Cybertron Autobocki Ruch Oporu, dzięki poświęceniu jednego z jego członków, Scrounge'a, dowiaduje się o zmaganiach Autobotów i Decepticonów na Ziemi. Niestety, wiadomość dociera także do złego Lorda Straxusa, który opracowuje plan umożliwiający błyskawiczne przesłanie ziemskim Decepticonom wsparcia...

źródło opisu: opis autorski

| 2015-02-23

Kolejna perełka z pudełka wspomnień. Seria Transformers nigdy nie była zbyt górnolotnym tworem. Niestety są tego dobitne dowody a na ich szczycie coraz słabsza filmowa seria, której każda nowa odsłona jest coraz głupsza i bardziej nudna. Ale i w mieliźnie pop kultury można znaleźć coś ciekawego.
Przykładem takiej małej perełki może być ten komiks wydany w Polsce w 1992 roku. Historia zmagań robotów z wrogich obozów na ich rodzimej planecie okazuje się być czymś wyjątkowym oraz o wiele lepszym i ciekawszym niż ciągłe podobne przygody robotów na ziemi. Scenariusz choć nie jest wybitny to wybija się ponad przeciętność tego co w początku lat 90-tych wydawnictwo TM-SEMIC serwowało fanom wielkich robotów. Bardzo ciekawa wizja innej planety i wojny na niej toczonej z jakże typowo ludzkich powodów (władza, zasoby naturalne).
Komiks posiada niestety bardzo standardową i typową kreskę dla lat 80-tych i jest tylko dobra choć widziałem i czytałem komiksy z tej serii które miały o wiele lepsze...

Adrian Jeżak | 2015-04-30
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Dziś kolejny komiks za mną, tym razem przebieg akcji to rodzinna planeta robotów- cybertron, gdzie podłe deceptikony szykują atak na Ziemię...ciąg dalszy opisu w komiksie;)
chyba nie liczyliście że zdradzę wam przebieg akcji.
Zachęcam do czytania

Przeczytana: 2009 rok
MacG | 2012-07-19
Edyta | 2017-02-24
jan_marian | 2013-08-21
Na półkach: Przeczytane, Ha, mam! :)