W Kręgu Berenta

Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mateusz

Szkic biograficzno- literacki przedstawiający sylwetkę polskiego powieściopisarza i tłumacza okresu modernizmu. Obok Władysława Reymonta głównego przedstawiciela realizmu w literaturze Młodej Polski.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mateusz | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015

Bardzo źle napisana książka. Styl pretensjonalny, diabli wiedzą, za co stara się uchodzić. Treść - przede wszystkim pokrewieństwa, małżeństwa, zawody wykonywane oraz choroby mnóstwa osób w rozmaity sposób związanych z pisarzem - sprawia wrażenie paplaniny starej ciotki.

jatymyoni | 2014-02-18
mavee | 2014-09-27