Anatomia krytyki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura i okolice". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Anatomy of Criticism
978-83-7326-901-9
teoria literatury
Czytam

Celem niniejszej serii jest eliminowanie "białych plam" w obszarze ważnych dziedzin humanistyki światowej przez regularne przekładanie wybitnych jej dzieł na język polski. Northrop Frye uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych i najczęściej cytowanych teoretyków literatury XX wieku, Jego bogaty dorobek naukowy jest w Polsce zapomniany, częściowo zapewne ze względu na nieobecnyść na...

Northrop Frye uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych i najczęściej cytowanych teoretyków literatury XX wieku, Jego bogaty dorobek naukowy jest w Polsce zapomniany, częściowo zapewne ze względu na nieobecnyść na polskim rynku przykładów jego najważniejszych prac. Poza jedną książką (Wielki kod. Biblia i literatura, Kraktów 1998) oraz kilkoma przekładami fragmentów innych książek reszta jego prac nie została jeszcze udostępniona polskim czytelnikom.
Dotyczy to również anatomii krytyki z 1957 roku, która na najważniejsze języki europejskie (np. przekład niemiecki - 1964, francuski - 1969, hiszpański - 1977 czy rosyjski - 1987), a w języku polskim ukazała się dopiero teraz.

źródło opisu: http://kiw.ug.edu.pl

źródło okładki: http://kiw.ug.edu.pl/pl/343-anatomia-krytyki.html