Prawa sukcesu. Tom I i Tom II ("SuperUmysł" i "Określony Cel główny")

Tłumaczenie: Małgorzata Zaleska
Wydawnictwo: Złote Myśli
The Law of Success
biznes, finanse
Adam Kopeć

Dzisiaj poznasz pierwsze i drugie z szesnastu PRAW SUKCESU, będących rezultatem uważnej analizy życiowego dorobku ponad stu mężczyzn i kobiet, którzy osiągnęli niezwykły sukces w swoim życiu. Napoleon Hill, autor publikacji, poświęcił 25 lat życia na zbieranie, klasyfikowanie i organizowanie PRAW SUKCESU, opierając się na życiu i osiągnięciach takich ludzi jak: Henry Ford, Andrew Carnegie...

Napoleon Hill, autor publikacji, poświęcił 25 lat życia na zbieranie, klasyfikowanie i organizowanie PRAW SUKCESU, opierając się na życiu i osiągnięciach takich ludzi jak: Henry Ford, Andrew Carnegie czy John D. Rockefeller. Teraz Ty także możesz poznać Prawa, których stosowanie odmieniło życia, kariery i losy wielu ludzi w ciągu ostatnich blisko 100 lat.

I Prawo Sukcesu: SuperUmysł
Czyli jak wyeliminować hamulce, które blokują Twoją podświadomość?

Znajomość tego prawa uświadomi Ci, jak ważne w życiu jest otaczanie się i współpracowanie z ludźmi i jak dzięki synergii kilku umysłów można stworzyć energię, dzięki której możliwości grupy jako całości będą niewspółmiernie większe niż pojedynczej osoby. Henry Ford zdawał sobie niezwykle mocno sprawę z istnienia tego prawa i dlatego właśnie był w stanie stworzyć tak wielkie imperium.

Napoleon Hill wyjaśni Ci, na czym polega to prawo, jak je w praktyce wdrożyć w swoje życie. Mało tego - dowiesz się także, że to prawo działa niezależnie od tego, czy zdajemy sobie sprawę z jego istnienia, czy też nie. Niestety większość osób tworzy "SuperUmysł" negatywny, którego efekty także się kumulują i zamiast pomagać nam w osiąganiu sukcesu, hamują nas.

Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale na pewno znajome jest Ci to zjawisko. Zasada jest prosta - jeśli otaczasz się ludźmi, którzy ciągle narzekają, przebywasz wśród malkontentów i ludzi o negatywnym i pesymistycznym nastawieniu, Twój umysł skupia się na generowaniu negatywnych emocji. Jak w takiej sytuacji ktoś ma osiągnąć sukces, skoro jego umysł skupiony jest na porażkach?

Hill uważał, że sukces jest sprawą nadrzędną i że to właśnie jemu Amerykanie zawdzięczają dobrobyt, jakim cieszyli się przez prawie dwa stulecia. On także pierwszy przedstawił ideę „Określonego Celu Głównego” jako wyzwanie dla Czytelników, ponieważ uważał, iż 95% ludzi nie ma twardych przekonań i już sam ten fakt stawia sukces poza ich zasięgiem. (źródło: Wikipedia)
II Prawo Sukcesu: Określony Cel Główny
Czyli moc skupienia się na tym, czego naprawdę pragniesz

Prawda sukcesuDrugie prawo wyjaśni Ci, na czym tak naprawdę polega PLANOWANIE i jego moc w realizacji swoich celów. To, że trzeba mieć życiu cel, do którego się dąży, jest rzeczą oczywistą. Jeśli ktoś nie ma celu, jak może osiągnąć sukces, który tak naprawdę jest przecież REALIZACJĄ wyznaczonego sobie CELU. To, że ktoś jest uważany za człowieka sukcesu, oznacza ni mniej ni więcej, tylko tyle, że potrafi on realizować założone przez siebie cele.

Czy wiesz, jak bardzo prawidłowe przestrzeganie II Prawa Sukcesu może wpłynąć na efekty Twoich starań? Czy na pewno masz Określony Cel Główny, a może tylko Ci się wydaje? Napoleon Hill w niezwykle zrozumiały sposób wyjaśni Ci to zagadnienie, a ponadto...

Poznasz czterostopniową formułę, która pozwali Ci zajął się w życiu tym, co przynosi Ci najwięcej satysfakcji i zysków.
Dowiesz się, co pozwoliło Edisonowi stać się największym wynalazcą świata, Napoleonowi stać się przywódcą Europy, a Lincolnowi zmienić drewnianą chatę na Biały Dom.
Dowiesz się, jak jeden wieczorny rytuał pomoże Ci zmienić swoje cechy i wytworzyć w sobie siłę charakteru.
Dowiesz się, w jaki sposób Określony Cel Główny może stać się tym, co uporządkuje Twoje życie.

źródło opisu: http://www.zlotemysli.pl/prod/6615/prawa-sukcesu-t...(?)

źródło okładki: http://www.zlotemysli.pl/prod/6615/prawa-sukcesu-t...»

Amarel | 2013-12-13

Na wstępie chciałbym zacytować pewną osobę która w naszych czasach odniosła niesamowity sukces. Słowa które pokazują nam jak odnieść sukces poprzez dwa klucze życia i właśnie jednym z tych kluczy jest czytanie.

"Kluczem do życia jest bieganie i czytanie. Dlaczego bieganie? Kiedy biegasz, jest taki mały człowiek, który do Ciebie mówi. I ten mały człowieczek mówi: jestem tak zmęczony, zaraz wypluję swoje wnętrzności, jestem tak bardzo zmęczony, nie dam rady biec dalej. I masz ochotę się poddać? Kiedy nauczysz się pokonywać tego małego człowieczka gdy biegasz, nauczysz się jak się nie poddawać, gdy rzeczy w Twoim życiu staną się naprawdę trudne. Czytanie. Powód, dla którego czytanie jest takie ważne. Gdzieś tam były miliony milionów, którzy żyli przed nami wszystkimi. Nie ma żadnego nowego problemu, który możesz mieć. Z rodzicami, ze szkołą, z chłopakiem, z czymkolwiek innym. Nie istnieje problem, który możesz mieć, a którego już ktoś wcześniej nie rozwiązał i nie napisał o tym...

Adam Kopeć | 2012-07-18

Dwa­dzie­ścia pięć lat

Ile lat poświę­cił­byś na bada­nie suk­cesu? Przez ile lat ana­li­zo­wał­byś biblio­gra­fie ludzi suk­cesu w jed­nym tylko celu — żeby zna­leźć odpo­wiedź na pyta­nie: „Dla­czego jedni są bogaci, a inni biedni?” Napo­leon Hill poświę­cił dwa­dzie­ścia pięć lat na zna­le­zie­nie odpo­wie­dzi na to pyta­nie. Przez dwa­dzie­ścia pięć lat badał biblio­gra­fię ludzi suk­cesu. Jego bada­nia dopro­wa­dziły go do opra­co­wa­nia praw suk­cesu, które zebrał w kurs skła­da­jący się z szes­na­stu lekcji.

Co zro­biły Złote Myśli?

Pierw­sze dwie lek­cje, czyli Super­u­mysł i Okre­ślony Cel Główny, zostały wydane przez Złote Myśli w postaci jed­nej książki — Prawa Suk­cesu. Tom I i Tom II. Co ozna­cza, że Złote Myśli pla­nują wydać w sumie osiem ksią­żek. Sam widzisz, że jest to zabieg mar­ke­tin­gowy, mający na celu zaro­bie­nia więk­szej ilo­ści pie­nię­dzy. Oso­bi­ście takie podej­ście uwa­żam za nie­uczciwe, ale wydaw­nic­two zapro­po­no­wało już oferty spe­cjalne dla...

Kornel Tymcio | 2013-01-17

Łącznie 15 tomów, wszystkie są obowiązkową lekturą