Zgłosuj na książki roku 2017

Wcześniak. Moje pierwsze 6 lat życia.

Tłumaczenie: Karolina Isio-Kurpińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Preemies. The essential guide for parents of premature babies
9788320035155
zdrowie, medycyna
Różyczka

Jest to poradnik dla rodziców, których dziecko urodziło sie przed 35. tygodniem ciąży. Omówiono konsekwencje wcześniactwa i metody leczenia wcześniaków. Wiele miejsca poświecono także zagadnieniom związanym z rozwojem dziecka przedwcześnie urodzonego aż do początku okresu szkolnego. Cennym uzupełnieniem są rady dotyczące wychowania dzieci oraz definicje terminów medycznych, które mogą być używane w kontakcie z lekarzem.
Książka jest polecana przez Polskie Towarzystwo Neonatologiczne i Fundacje Wcześniak Rodzice - Rodzicom.

Spis treści :
1. Witaj na świecie
Przyjście Waszego dziecka na świat. Przygotowanie i zrozumienie przedwczesnego porodu
2. Pierwszy dzień
Wejście do nieznanego świata oddziału intensywnej terapii noworodka. Dlaczego jest to najlepsze miejsce dla Twojego dziecka?
3. Pierwszy tydzień
Czas najważniejszych wyników badań i oczekiwania. Zrozumienie, że czasami musi nastąpić pogorszenie, aby mogła nastąpić poprawa
4. Zadomowienie się w szpitalu
Jak sprawić, aby oddział intensywnej terapii noworodka stał się jak najlepszym ?domem poza domem? dla Ciebie i dziecka?
5. Jeśli Twoje dziecko musi być operowane
Przewodnik po wydarzeniach, które często wydają się straszniejsze, niż są w rzeczywistości
6. Wreszcie zabierasz dziecko do domu
Decyzje i przygotowania do chwili, na którą czekasz
7. Od wcześniaka do przedszkolaka (i dalej)
Czas na obserwację wzrostu i rozwoju Twojego dziecka ? i stopniowe odprężanie i cieszenie się nim!
8. Kiedy rodzice mają powód do zmartwienia?
Dowiedz się więcej o możliwych konsekwencjach wcześniactwa
9. Utrata dziecka
Pomoc w radzeniu sobie z ogromnym smutkiem i przewodnik po koniecznych ustaleniach
10. Załączniki

źródło opisu: PZWL