Biznes rodzinny

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Firmy rodzinne są motorem rozwoju każdej gospodarki. Jednak napięcie towarzyszące balansowaniu pomiędzy własnymi ambicjami i potrzebami firmy a dążeniami reszty rodziny czyni drogę do sukcesu rynkowego pełną przeszkód.Każda rodzinna firma posiada własną kulturę, system wartości i cele, ale także ulega wewnętrznym napięciom i presji. W miarę rozwoju firmy, jej założyciel i właściciel, pełniący jednocześnie funkcję menedżera, musi stawiać czoła wielu złożonym problemom. Ten przewodnik uświadamia czytelnikom trudności, jakie każda wspólnie pracująca rodzina powinna pokonać, aby prawidłowo funkcjonować i zapewnić dobrobyt następnym pokoleniom.Biznes rodzinny, omawiając wszystkie kluczowe aspekty prowadzenia firmy wspólnie z członkami rodziny, pomoże Ci: rozwiązywać konflikty pojawiające się na styku życia rodzinnego i biznesu, sprawiedliwie wynagradzać członków rodziny i pracowników spoza jej grona, zabezpieczać płynność finansową rodzinnej firmy dzięki właściwej strategii działania, przygotowywać następne pokolenie do przejęcia steru. Jak godzić cele firmy z potrzebami członków rodziny? Jak sprawnie realizować cele biznesowe firmy rodzinnej, jednocześnie nie szkodząc relacjom pomiędzy najbliższymi Ci osobami? Choć odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, Grant Thornton przedstawi Ci kilka recept, które możesz zastosować w każdej chwili.

justine4 | 2012-12-16
Chaoticreader | 2016-04-11