Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji

Wydawnictwo: Samp
7,28 (29 ocen i 7 opinii) Zobacz oceny
10
4
9
1
8
7
7
10
6
4
5
0
4
3
3
0
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
ISBN
978-83-7788-015-9
liczba stron
208
słowa kluczowe
stres, relaks, samo sedno
kategoria
poradniki
język
polski
dodał
Adam Kopeć

Poradnik uczy, jak dzięki technikom relaksacji pokonać codzienny stres i osiągnąć wewnętrzny spokój, uznawany na Dalekim Wschodzie za naturalny stan naszego umysłu. Z książki dowiesz się, że to właśnie umysł jest narzędziem, które może nas zaprowadzić do pełni szczęścia, jeśli tylko będziemy się nim odpowiednio posługiwać. Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich opisuje...

Poradnik uczy, jak dzięki technikom relaksacji pokonać codzienny stres i osiągnąć wewnętrzny spokój, uznawany na Dalekim Wschodzie za naturalny stan naszego umysłu. Z książki dowiesz się, że to właśnie umysł jest narzędziem, które może nas zaprowadzić do pełni szczęścia, jeśli tylko będziemy się nim odpowiednio posługiwać.

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich opisuje zjawisko stresu, jego przyczyny, skutki oraz skuteczne sposoby radzenia sobie ze nim. Nauczysz się, jak unikać sytuacji konfliktowych, reagować na własne i cudze emocje oraz jak je kontrolować. Zwiększysz wiedzę na temat wpływu myśli na rzeczywistość i przekonasz się, jaką siłę mają afirmacje.

Druga, praktyczna część poradnika, to podróż w głąb ciała i umysłu: ćwiczenia oddechowe, relaksacje i medytacje. Dowiesz się, jak korzystać z technik wizualizacji w życiu codziennym i poznasz sposoby harmonizowania siedmiu czakr w swoim ciele. Odkryjesz techniki wykorzystujące moc muzyki i uzdrawiające właściwości dźwięków takich instrumentów jak: bębny, gongi i misy tybetańskie. Doskonałym uzupełnieniem książki jest płyta z prowadzoną przez autorkę relaksacją, podróżą przez czakry oraz muzyką wprowadzającą w stan głębokiego relaksu (alfa).

Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno?
- przybliża zjawisko stresu i dostarcza wskazówek, jak sobie z nim radzić- uczy pozytywnego myślenia i kontroli emocji
- objaśnia psychologiczne przyczyny powstawania chorób fizycznych
- prezentuje praktyczne techniki pracy z ciałem i umysłem
- dołączona do książki płyta zawiera przeszło 70 minut nagrań z prowadzoną przez autorkę relaksacją oraz wizualizacją: podróż przez czakry

 

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/pokonaj-stres-dzieki-t...(?)

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/pokonaj-stres-dzieki-t...»

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (113)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 345
Klaudyna Maciąg | 2013-03-22
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 13 marca 2012

Uwielbiam serię Samo Sedno Edgarda! Książki wchodzące w jej skład promują polskich autorów, są pięknie i solidnie wydane, oparte na podobnej szacie graficznej i takiej samej formie. Formie czytelnej i jasnej. Jeszcze przed otwarciem książki doskonale wiem, że składa się ona z kilku części, każda część z rozdziałów, każdy rozdział ze skrótowej zapowiedzi, treści właściwej (pełnej ćwiczeń, ciekawostek, cytatów, schematów, testów, punktów i podpunktów) oraz podsumowania. Wydaje Wam się to mało istotne? Porozmawiajcie ze swoim mózgiem - on Wam powie, że taką właśnie formę uwielbia najbardziej. A to już jest szalenie istotne, kiedy dyskutujemy o poradnikach.

Na 'Pokonaj stres' składają się:
płyta CD z muzyką relaksacyjną;
część pierwsza - głównie teoretyczna - poświęcona stresowi i teorii pozytywnego myślenia;
część druga - przede wszystkim praktyczna - skupiająca się na podróży w głąb ciała umysłu.
Najważniejszą część publikacji stanowią ćwiczenia odprężające, techniki relaksacyjne i...

książek: 1438
Tetiisheri | 2013-03-27
Przeczytana: 23 marca 2013

Poradniki Samo Sedno pokochałam dość niedawno. Seria przemawia do mnie z wielu względów. Po pierwsze, informacje przekazywane czytelnikowi zawsze podane są w sposób przejrzysty i zrozumiały. Nawet jeśli pojawią się jakieś naukowe terminy, są one wyjaśniane i nie pozostawiają niezrozumiałych luk w tekście. Po drugie występują w nich liczne ćwiczenia i wyszczególnienia ułatwiające ocenę tematu oraz szybkie znalezienie poszukiwanych zagadnień. Nie sposób nie wspomnieć o podsumowaniach, które w idealnie skróconej formie przedstawiają omawiany rozdział.

„Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji” autorstwa Dagmary Gmitrzak to tytuł podzielony na dwie części. Pierwsza z nich poświęcona jest stresowi - określeniu czym jest, wskazaniu sytuacji, które są dla nas stresujące, rozróżnieniu tych emocji u kobiet i mężczyzn i pozytywnemu myśleniu. Druga część poradnika to podróż w głąb ciała i umysłu. Poznamy tutaj techniki relaksacji, a dzięki dołączonej do książki płycie możemy przekonać się...

książek: 1
ulka516 | 2012-11-05
Na półkach: Przeczytane

Stres, wszyscy doświadczamy go w swoim życiu, nie każdy jednak potrafi sobie z nim radzić. Dagmara Gmitrzak w swojej książce opisuje mechanizmy powstawania stresu, rodzaje sytuacji stresowych oraz ich wpływ na nasz umysł i ciało. Proponuje ciekawe ćwiczenia dzięki, którym możemy lepiej poznać siebie, co wpływa na naszą umiejętność opanowania stresu. Przedstawia również szeroka gamę technik relaksacji i medytacji, które można wykorzystać, na co dzień.
Doskonałym uzupełnieniem książki jest dołączona do niej płyta z prowadzoną przez Autorkę relaksacją. Cudowna muzyka i kojący głos Pani Dagmary sprawiają, że czujemy się, jak na sesji z osobistym trenerem, dzięki czemu w ciągu kilku minut pozbywamy się napięcia z całego dnia. Autorka jest profesjonalnym trenerem rozwoju osobistego i terapeutą, jesteśmy, więc w dobrych rękach. Serdecznie polecam, nie tylko zestresowanym.

książek: 561
Agata | 2013-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Poradniki Samo Sedno jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Są świetnie opracowane, zawierają masę cennych informacji i przyjemnie się z nimi pracuje. Dziś chcę Wam zaprezentować pozycję, która pomaga się zrelaksować i pokazuje w jaki sposób walczyć ze stresem.

W początkowych rozdziałach dowiemy się wiele na temat samej istoty stresu - czym jest, skąd się bierze, jak wpływa na nasz organizm, czy w ogóle mamy na niego wpływ? Poza niezwykle przydatnymi informacjami znajdziemy tu też ćwiczenia i test na poziom stresu. Dowiemy się także jaki stres może nas spotkać w pracy i czym pod jego względem różnią się kobiety i mężczyźni.
Dalsza część poradnika to wielorakie i dokładnie wyjaśnione techniki radzenia sobie ze stresem - od zdrowego odżywiania i dobrego zarządzania czasem, przez pozytywne myślenie, pracę z afirmacjami, aż po medytację, technikę twórczej wizualizacji, pracy z czakrami i muzykoterapię. Ta różnorodność opisanych przez Panią Dagmarę Gmitrzak sposobów na pokonanie blokującego...

książek: 378
Ka_Ha | 2014-03-13
Na półkach: Przeczytane

To nie jest książka o relaksacji. To po prostu kolejna książeczka o wszystkim i niczym jednocześnie - trochę teorii, złotych myśli, porad, anegdot buddyjskich i inszych wypełniaczy.

książek: 138
Adam Kopeć | 2012-07-18
Na półkach: Przeczytane

Ile stresu jest w Twoim życiu?

Jak bar­dzo się stre­su­jesz? Jak czę­sto przy­tra­fiają Ci się sytu­acje stre­sowe w życiu i jak sobie z nimi radzisz? Kiedy przy­trafi Ci się sytu­acja bar­dzo stre­su­jąca jak to odczuwasz?

Coraz czę­ściej możesz usły­szeć, że stres jest bolączką wielu ludzi. Stres jest przy­czyną wielu cho­rób tzw. „cywi­li­za­cyj­nych”. Duże i dłu­go­trwałe ilo­ści stresu pro­wa­dzą do wypa­le­nia zawo­do­wego. Praw­do­po­dob­nie sły­sza­łeś już o tym.

Znacz­nie mniej mówi się jed­nak o tym jak możesz poko­nać stres.

Jak Ty radzisz sobie ze stre­sem? Jak go pokonujesz?

Jak poko­nać stres?

Naprawdę jest bar­dzo dużo spo­so­bów na radze­nie sobie ze stre­sem. Sam z pew­no­ścią masz kilka swo­ich spo­so­bów na poko­na­nie stresu.

Moim zda­niem naj­lep­szym jest relaks. Nie możesz jed­no­cze­śnie czuć się zestre­so­wany i zre­lak­so­wany, prawda. Czyli zostaje kwe­stia tylko jak się zrelaksować?

Wiem łatwiej powie­dzieć niż zro­bić. Szcze­gól­nie jak stres jest duży,...

książek: 63
Szyszkass | 2015-04-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Lekka i bardzo zwięzła. Wszystkie metody relaksacji przedstawione pobieżnie, więc jest to książka głównie przeznaczona dla ludzi, którzy wcześniej w ogóle nie interesowali się tematem. Uważam, że żyjemy w takich czasach, w których powinni włączyć tą książę do podręczników szkolnych;p

książek: 1690
Clea | 2018-10-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 23 października 2018
książek: 526
Drizit | 2018-07-22
Przeczytana: 01 sierpnia 2018
książek: 796
Raybella | 2018-03-08
Przeczytana: 02 kwietnia 2018
zobacz kolejne z 103 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd