Zarządzanie finansami w małej firmie

Tłumaczenie: Jarosław Dobrzański
Wydawnictwo: Helion
poradniki

Mali przedsiębiorcy często korzystają z usług biur rachunkowych i na tym kończy się ich zainteresowanie finansami firmy. Często tkwią w błędnym przekonaniu, że prowadzenie ksiąg to czynność pozostająca w zupełnym oderwaniu od prawdziwych zadań, takich jak pozyskiwanie klientów czy wytwarzanie produktów lub świadczenie usług. Nie kontrolując na bieżąco wydatków, łatwo jest nieświadomie zabrnąć zbyt daleko w ścieżkę prowadzącą do finansowej zagłady, a wtedy nie pomoże nawet najlepszy księgowy. W ten sposób dobry pomysł na biznes może zostać lekkomyślnie zaprzepaszczony. Prowadzenie firmy bez posiadania kontroli nad finansami przypomina prowadzenie samochodu bez kierownicy, hamulców i dźwigni zmiany biegów. W tym użytecznym poradniku znajdziesz odpowiedzi na pytania, jak sporządzać i czytać sprawozdania finansowe, jak tworzyć biznesplany i budżety, na czym polega i czemu służy analiza finansowa. Zdobędziesz i utrwalisz wiedzę o: bilansie, rachunku zysków i strat, przepływach gotówki i funduszy, płynności finansowej, kosztach i polityce cenowej, budżetowaniu, prowadzeniu księgowości. Ta książka zawiera użyteczne wskazówki i porady dla wszystkich, którzy prowadzą małe firmy lub dopiero decydują się na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

litpawel | 2015-07-30
Anna | 2014-10-22