Twoje prawa - ważna sprawa

Tłumaczenie: Iwona Jędrzejewska
Seria: Bez Tabu
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
Alla barns rätt en bok om Barnkonventionen
szwedzki
Eida

Co to znaczy mieć prawa? To znaczy móc realizować swoje marzenia; chodzić do szkoły, mieć kolegów i koleżanki, czas na zabawę i rozrywkę. Jednak jest jeszcze wiele miejsc na świecie, gdzie dzieci muszą ciężko pracować, nie mogą chodzić do szkoły, grać w piłkę, nie mają zabawek, a nawet są bite przez dorosłych. Trudno nam to zrozumieć tutaj, w Polsce. Kiedy słyszymy o tym, jak źle traktuje...

Trudno nam to zrozumieć tutaj, w Polsce. Kiedy słyszymy o tym, jak źle traktuje się dzieci w niektórych krajach, ogarnia nas złość, smutek a czasem przerażenie.

Ale żebyśmy mogli to zmienić, ważne jest, aby dzieci we wszystkich krajach znały swoje prawa.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Wydawnictwo Czarna Owca

Maluszkowe Inspiracje | 2013-12-23
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Niedawno odkryłam świetną książkę, którą chcę Wam dziś przedstawić.
Książkę, która może być wspaniałym materiałem do rozmowy z dzieckiem na ten niezwykle ważny temat.
Książkę, która nie zawiera wielu słów - tylko bardzo wymowne ilustracje i hasła.
I może dlatego tak dobrze ilustruje temat praw dziecka.

To "Twoje prawa ważna sprawa" Pernilli Stalfelt, wydawnictwa Czarna Owieczka.

Każdy nakreślony tu temat może stać się doskonałym wstępem do rozmowy z dzieckiem.
Możemy mu opowiadać o własnych doświadczeniach i spostrzeżeniach, czy problemach dzisiejszego świata.

Oprócz tak poważnych tematów, jak to, że dzieci mają prawo do życia, do wolności wypowiedzi czy myśli, do godności, są też tematy lżejsze - że dzieci mają prawo oglądać teatrzyki dla dzieci czy uczyć się jeździć na rowerze - oczywiście jeśli chcą :-)

Nie możemy też zapominać, że dzieci mają prawo do zabawy i czytania dobrych książek - którą ta niewątpliwie jest :-)

Rewelacyjne, dosłowne ilustracje na pewno pomogą...

Przeczytana: 17 października 2013

Bardzo dobra książka, która w czytelny i obrazkowy sposób mówi o tym co dzieciom wolno i do czego mają prawo, oraz co nie wolno robić dorosłym wobec dzieci.

McDaa | 2016-06-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 czerwca 2016

Nie jest zła. Ale jako wstęp do rozmowy z dzieckiem o jego prawach. Lakoniczne obrazki z hasłami - moim zdaniem wymagają rodzicielskiego rozwinięcia żeby to miało sens. Po przeczytaniu dziecko stwierdziło, że "fajna" ale na pytanie jakie ma prawa nie potrafiła odpowiedzieć.

Dorota Lewandowicz | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci