Nie myśl o słoniu! Jak język kształtuje politykę. Obowiązkowa lektura dla myślących postępowo

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza ŁOŚGRAF
Don't think of an elephant! Know your values and frame the debate. The essential guide for progressives
Eida

Książka wyjaśniająca jak poprzez pryzmat języka, jego reguł i metafor czytać treści debat politycznych, kampanii reklamowych i wyborczych, wielkich dyskusji medialnych, a także jak je prowadzić! To kieszonkowy manifest dla tych, którzy wciąż się zastanawiają, w jaki sposób niewielka grupa bogatych i wpływowych oligarchów zdołała wywinąć numer przedstawicielom całego ruchu postępowego. Jeśli...

To kieszonkowy manifest dla tych, którzy wciąż się zastanawiają, w jaki sposób niewielka grupa bogatych i wpływowych oligarchów zdołała wywinąć numer przedstawicielom całego ruchu postępowego. Jeśli przeczytasz go raz, dowiesz się, dlaczego przegrywamy. Jeśli przeczytasz drugi raz, będziemy w stanie przywrócić zdrowie psychiczne całemu światu.

Paul Hawken, współautor Natural Capitalism

Nie myśl o słoniu! to krótki przewodnik po tym, jak ludzie rozumieją kwestie polityczne
- Intrygowało Cię kiedyś, dlaczego wyborcy często głosują wbrew swoim interesom?
- Chcesz się dowiedzieć, jak za pomocą języka tworzyć pożądaną perspektywę dla ludzkich problemów: w polityce, w reklamie, w biznesie?
- Chcesz się przekonać, że po glą dy wielu ludzi może także Twoje – zależą od modelu stero-
wanego jedną kluczową metaforą?
W tajniki tej gry z właściwą sobie prostotą i elegancją wprowadzi Cię George Lakoff, słynny amerykański lingwista.

źródło opisu: http://www.losgraf.pl/s/karta/id/433

źródło okładki: http://www.losgraf.pl/s/karta/id/433

Novik | 2013-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2013

Coś jakby czerwona książeczka dla amerykańskiej lewicy (nie mylić z lewicą europejską). I jak to z czerwonymi książeczkami bywa nieco namolna w sprzedawaniu tez. To raz. Dwa, że ogromnie drażni mnie znak równości między lewicą (choćby i nawet amerykańską) a postępem. Co zatem jest idąc tym tokiem rozumowania signum drugiej strony? W najlepszym wypadku stagnacja. A przecież panie Lakoff nawołujesz Pan na co drugiej stronie do okazywania szacunku przeciwnikom..

Kwiatuszek8 | 2018-04-12
jess_tem | 2018-03-26