Wieszcze wieszczą. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci

Wydawnictwo: Znak emotikon
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-240-2018-8
Ag2S

Tato nie wraca; ranki i wieczory We łzach go czekam i trwodze; Rozlały rzeki, pełne zwierza bory I pełno zbójców na drodze. Nie ma w polskiej literaturze bardziej przejmujących, głęboko przez nas zapamiętanych w dzieciństwie strof. Słuchaliśmy ich z wypiekami na twarzy, gdy rodzice czy dziadkowie czytali nam „Powrót taty”. Wróćmy do samych źródeł, do największych skarbów naszej literatury...

Tato nie wraca; ranki i wieczory
We łzach go czekam i trwodze;
Rozlały rzeki, pełne zwierza bory
I pełno zbójców na drodze.

Wróćmy do samych źródeł, do największych skarbów naszej literatury - czytajmy dzieciom poezję najwyższych lotów, to ładunek piękna i dobra na całe życie!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Marcin | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Książka bardzo ładnie oprawiona, ilustrowana. Z całą pewnością spodoba się dzieciom. Co do wyboru wierszy, cześć na pewno nie będzie łatwa w odbiorze dla dzieci przez trudne słownictwo lub alegorie, może je to niepotrzebnie zniechęcić. Myślę, że dało się spokojnie znaleźć inne wiersze bardziej przystępne.

mydlowska.katarzyna | 2016-07-25
Na półkach: 2016