Jak trzymać się razem w świecie, który chce nas rozdzielić

Wydawnictwo: WAM
8 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7318-738-3
małżeństwo, rozwód
poradniki

Dzisiejsza epidemia rozwodów odzwierciedla rozkwit różnych sił społecznych będących w stanie rozdzielić nawet najszczęśliwsze małżeństwa. Wielu z nas ma głęboko zakorzenione postawy i założenia, które działają na niekorzyść trwałego związku małżeńskiego. Niniejsza książka pomaga małżonkom sprecyzować ukryte problemy małżeńskie i podjąć zdecydowane kroki, mające na celu pogłębienie wzajemnych więzi. Uczy jak odróżniać pragnienia od potrzeb, jak prawidłowo wypełniać obowiązki rodzicielskie, jak tworzyć rytuały małżeńskie i jakie podejmować działania, by małżeństwo wytrzymało próbę czasu, jak stawić opór i zawalczyć o swoje małżeństwo - nawet jeśli się wydaje, że jest już za późno.

Bilbo | 2014-11-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 16 listopada 2014

Książka pobudziła mnie do głębokiej refleksji. Autor - psycholog, terapeuta małżeński zajmuje się bardzo ważnym tematem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach - jak sprawić, by małżeństwo było trwałe i przetrwało najgorsze burze w świecie, "który chce nas rozdzielić". Można nie ze wszystkim się zgadzać, ale konieczne jest krytyczne spojrzenie na siebie i odpowiedzenie sobie na pytanie, czy i ja nie wpadłem w sidła konsumpcyjnego życia? Czy najważniejsze jest tylko moje własne dobro i moje własne odczucia? Czy ważne są dla mnie odczucia, poglądy drugiej strony? Mądra książka, godna polecenia - nie tylko małżonkom.

gosia0102 | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016