Pętla się zaciska

Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Grepte strammes
romans, saga norweska
Amanda

Po walnym zebraniu Towarzystwa Higienicznego, które odbyło się u Klary, Niemcy stosują represje wobec obecnych na nim kobiet. Kto doniósł, o czym dyskutowano? Lars kolaboruje z okupantem, nie kryjąc swych proniemieckich sympatii, co stawia Astri w niezwykle trudnym położeniu. Akuszerka martwi się o swoje małżeństwo, obawiając się równocześnie reakcji mieszkańców wsi. Trond, chory i wycieńczony, dociera wreszcie do Melhus, gdzie czeka na niego matka i mały synek.

Mama otworzyła wreszcie jakieś drzwi i szeptem oznajmiła:

- Tu jest twój syn.

Trond podszedł na palcach do łóżeczka i zajrzał do środka. Chłopczyk spał na boku z kciukiem w buzi.

- Wkrótce skończy roczek - odparł cicho Trond. - Sądziłem, że jest większy.

Zaniepokojony nie mógł oderwać wzroku od opuchnięte, pokrytej wybroczynami twarzyczki dziecka.

- Chyba z tym malcem nie wszystko jest jak należy?

źródło opisu: Axel Springer Polska, 2011

fredala | 2014-10-07