Wszystko dla rodziny

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska
Alt for familien
romans, saga norweska
Amanda

Po wsi krąży plotka, że Lars zabił złodzieja owiec. Na wieść o tym, że pewien jasnowidz natknął się w Nordmarka na niepogrzebane zwłoki, Astri ogarnia niepokój. A kiedy mąż budzi ją w środku nocy i prosi, by wybrała się z nim w góry, zupełnie nie wie, co o tym myśleć. - Mówię, co myślę. Gdzieś w Nordmarka leżą zwłoki, które nie miały ani chrześcijańskiego pogrzebu, ani nagrobka. Astri...

Astri dostała gęsiej skórki. Było jej zimno, czułą się źle i nie wiedziała, co powiedzieć.

- A znasz Nilsa Nordigarna?

- Czy go znam? Wszyscy o nim wiedzą. Dlaczego o nim wspominasz?

- Jest zawsze tam, gdzie dzieje się coś złego.

źródło opisu: Axel Springer Polska, 2011

Anna | 2014-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Czytam, bo czytam. Ogólnie saga do niczego. Dla zabicia czasu. Astri ciągle chwyta się za gardło lub szyję (sic!) Lars tylko pali papierosy. Ich kocur przechadza się jedynie z ogonem postawionym na sztorc. Mildrid (czy jak jej tam) całą dobę siedzi w oborze, a jak nie siedzi to tnie skrawki materiału na dywaniki. A wszystko to przesycone hektolitrami (niedzielnej) kawy. A jeszcze Trond- jeżeli nie naprawia maszyn, to przeciera swoje okulary :) Ot, cała historia. Zapomniałam doda, że cała śmietanka towarzyska przywędrowała za Astri do zapadłej dziury w której mieszka. Miłego czytania!