Ostatni Jedi

Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Star Wars The Last Jedi
gwiezdne, wojny, star, wars, jedi

Rozkaz 66 doprowadził do niemal całkowitej eksterminacji Jedi. Nieliczni, którzy ocaleli, zostali zmuszeni do ucieczki lub ukrywania się. Ale nie Jax Pavan, który nieustannie zadaje Imperium ciosy jako samotny partyzant i ważny sprzymierzeniec Whiplash, tajnej organizacji ruchu oporu działającej na Coruscant. Teraz ma przetransportować z Coruscant na bezpieczny, odległy świat przywódcę grupy,...

Teraz ma przetransportować z Coruscant na bezpieczny, odległy świat przywódcę grupy, który stał się celem zamachów. To pod każdym względem ryzykowne przedsięwzięcie, ale Jax i jego zaufana załoga są gotowi stawić czoło wszelkim zagrożeniom ze strony Imperium – poza tym, którego Jax obawia się najbardziej: Darthem Vaderem. A Jax wie, że Vader nie spocznie, dopóki ostatni Jedi nie zginie...

źródło opisu: amber.pl

źródło okładki: amber.pl

karpatkadobra | 2018-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Kiedy w 2004r. George Lucas po raz ostatni objął stanowisko reżysera filmowego, a w szczególności kończył mającą sporo kontrowersji trylogię prequeli swojego dziedzictwa "Star Wars", nikt nie przypuszczał, że rzeczywiście będzie to jego twórczy koniec, taki ,z którego znamy go najbardziej. Po wejściu "Zemsty Sithów" na ekrany kin krytycy, fani i specjaliści dyskutowali, wyciągali wnioski i podpytywali się nawzajem, co się teraz stanie z "Gwiezdnymi Wojnami". Jaką ma przed sobą przyszłość franczyza, która podbiła Wszechświat, która stała się inspiracją dla wielu pokoleń filmowców i dla każdego z nas? Animowane "Wojny Klonów" i "Rebelianci" były tylko swoistą zachętą, czymś, co po części zakotwiczyło się, jak podstępna myśl i wiral w umysłach ludzi , po którym masie sympatyków w końcu coś zaczęło świtać. Że powoli na horyzoncie wyłania się kolejny obraz "Lucasfilm Ltd.", a daj Boże, by był to początek nowej trylogii "Star Wars".

Jak prezenty z gigantycznego wora św.Mikołaja,...

MichałEM | 2015-12-07
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Najsłabsza część z całej serii, nie do końca rozumiem sens jej powstania (poza finansowym oczywiście ;)). Czytało się nie najgorzej, natomiast fabularnie jest to straszny średniak, pełen nielogiczności i bardzo naiwnych sytuacji.

Eufrozyna | 2014-02-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Początek może żmudnie się ciągnie, ale ostatnie 100 stron czytałem z zapartym tchem. Jedyne co mnie rozczarowało to zakończenie. Po rozwinięciu się akcji, liczyłem na coś mrocznego, a tu mamy kolejnego cudownie ocalonego Jedi, który ucieka ze szponów Vadera. To mnie trochę rozczarowało, bo ileż ich już umknęło Mrocznemu Lordowi? Za dużo! Zaraz się okaże, że prawie wszyscy przeżyli Pogrom Jedi ;)

Prider | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Kolejna część przygód Jaxa Pavana i spółki wypada przyzwoicie. Zmienia się klimat powieści na typowo starwarsowo-przygodowy, ale nie jest to bynajmniej wada. Akcja jest wartka, główny bohater dosyć długo męczy się ze swoją stratą co nadaje mu głębi, a Expanded Universe pojawia się często. Oczywiście są też wady. Nie każdemu spodoba się wzbicie się z mrocznych podziemi Coruscant w przestrzeń kosmiczną, nie wszystkie nawiązania do EU są dobrze wykorzystane.
Dla fanów Gwiezdnych Wojen i starego kanonu, dodatkowym minusem jest brak kontynuacji przygód Ostatniego Jedi. Ale nie należało to już w mocy autora, niestety.
Ogólnie powieść dobra.

Immanuel_Thrawn | 2017-10-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars
Przeczytana: 06 października 2017
stancu8 | 2017-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Książka dobra, choć jakoś ciężko mi się ją czytało. Może dlatego, że to dopiero druga książka z universum Star Wars, którą czytałem, oraz dlatego, że nie jestem szczególnym fanem serii.

Mimo wszystko, na pewno kiedyś wrócę do lektury przygód Ostatniego Jedi - Jaxa Pavana.

amra_LemurianScrolls | 2016-04-30
Na półkach: Przeczytane, Star Wars
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Miła przygodówka Star Wars. Bardzo szybko się czyta.

Lateri | 2018-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2018