Jak korzystać z życia bez stresu. Od spiętego do luzaka w 100 dni

Wydawnictwo: Onepress
poradniki

Odpręż się. 100 dni treningu sztuki walki ze stresem Stresometr. Zmierz poziom swojego stresu w życiu osobistym i pracy Stresory. Kontroluj swoje reakcje na zdarzenia wywołujące stres Eustress, czyli stres pozytywny. Zamień gniew i smutek w źródło siły życiowej Nie mów, że Cię nie ostrzegano! Często sam nie dostrzegasz własnego stresu. Jeśli Twoi bliscy mówią, że jesteś nerwowy, przemęczony i zrzędliwy, potraktuj to jako ostrzeżenie. Nie zwlekaj z tym do ostatniej chwili, tak jak z wizytą u dentysty, gdy boli Cię ząb. Poznaj źródła swojego stresu. Spróbuj określić, skąd biorą się u Ciebie niepokój, gniew i trwałe uczucie zmęczenia. Naucz się kontrolować negatywne emocje. Odzyskaj wewnętrzny spokój. Rozpocznij 100-dniowy trening życiowego relaksu, czyli: poznaj reakcje swojego organizmu na stres, odkryj swój profil stresu (co Cię denerwuje i z czym powinieneś walczyć), popraw swoje relacje z ludźmi, znajdź swoje sanktuarium -miejsce wolne od stresu, zadbaj o swoje ciało (spokojny sen, oddychanie, ćwiczenia fizyczne), sprawdź, co pomoże Ci w trudnych sytuacjach (akupunktura, refleksologia, aromatoterapia).

mariola | 2016-10-25
trufla | 2016-07-13