Jedz pysznie razem z dzieckiem, czyli kochanie przez gotowanie

Wydawnictwo: Feeria
kuchnia, przepisy dla dzieci
Różyczka

Dzieci naśladują rodziców. Nie możemy więc wymagać od nich zdrowego odżywiania, jeśli sami źle jadamy. Troska o dziecko jest świetnym bodźcem do zmiany nawyków żywieniowych całej rodziny. Chodzi zarówno o zdrowy jadłospis, jak i sposób podawania dań oraz jedzenia posiłku, atmosferę przy stole, rodzinną rozmowę. Kluczem do sukcesu jest wspólne jedzenie posiłków, radość z ich przygotowywania i...

Troska o dziecko jest świetnym bodźcem do zmiany nawyków żywieniowych całej rodziny. Chodzi zarówno o zdrowy jadłospis, jak i sposób podawania dań oraz jedzenia posiłku, atmosferę przy stole, rodzinną rozmowę. Kluczem do sukcesu jest wspólne jedzenie posiłków, radość z ich przygotowywania i spożywania w miłej, spokojnej atmosferze oraz swoboda eksperymentowania. Pozwalaj dziecku na samodzielność w jedzeniu i przygotuj się na spory bałagan w kuchni"

Odżywianie się matki w ciąży i w trakcie karmienia piersią
Pierwsze gotowane posiłki dziecka
Zalecenia i przepisy na pierwsze lata życia
Wspólnie przygotowywane dania w wieku przedszkolnym i później
Pomysły dla niejadków
Porady w przypadku nadwagi u dziecka
Jak wybrać optymalne produkty żywnościowe w supermarkecie

Napisałam tę książkę taką, jaką chciałam znaleźć po urodzeniu swojej córeczki, tak żebym nie musiała zastanawiać się nad różnymi aspektami żywienia jej, tylko mieć przed sobą twarde i przejrzyste fakty. Poruszam zarówno problem niejadków, jak i kwestię otyłości u dzieci. Jako dietetyk, pedagog, a przede wszystkim mama postaram się Wam pomóc, Drodzy Rodzice, w dokonywaniu właściwych wyborów.

źródło opisu: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/jedz-pysznie-razem-z-dzieckiem

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/jedz-pysznie-razem-z-dzieckiem

Boisfarine | 2012-07-23

Książka zawiera skopiowane przepisy z blogów kulinarnych (przepisane słowo w słowo). Autorka oczywiście podaje przepisy jako swoje. Jest to skandal i mam nadzieję, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mam też nadzieję, że sprawa zostanie odpowiednio nagłośniona i autorka już żadnej książki w ten sposób nie "napisze".

jjon | 2012-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2012

Przepisy, które znalazły się w tej książce nie są autorstwa Magdaleny Makarowskiej, lecz pochodzą z cieszącego się ogromną popularnością blogu kulinarnego. Ot, kradzież w białych rękawiczkach i żenada.

Na półkach: Przeczytane, Feeria

Choć nie lubię gotować to uwielbiam książki kucharskie. Zawsze znajdę w nich coś, co jednak skusi mnie do spędzenia trochę czasu w kuchni nad przyrządzeniem czegoś nowego. Innego niż dotychczas... Bardzo lubię szukać kolejnych ciekawych inspiracji, które urozmaicą nam codzienne posiłki. Pomysłów, dzięki którym czas spędzony w kuchni będzie dla mnie zabawą, a nie przykrym obowiązkiem.

Pamiętam jednak, że największy problem z gotowaniem miałam gdy urodziła się Alicja. Na początku w ogóle nie miałam pojęcia co wolno mi jeść a czego nie. Bałam się, że posiłki, które spożywam mogą Alicji zaszkodzić. a gotowanie dwóch obiadów było dla mnie ponad moje siły. Nie chciałam katować męża bardzo okrojoną kuchnią, a jednocześnie zdawałam sobie sprawę, że obydwoje musimy coś jeść. A gdy już wreszcie mogłam pozwolić sobie na bardziej odważne dania, "podwójna kuchnia" wciąż mnie prześladowała. Tym razem gotowałam dla nas i dla małej, która mogła już mieć nieco urozmaicony jadłospis.

Już wkrótce...

figlarna24 | 2012-08-26
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Nie od dziś wiadomo, że zdrowy tryb życia jest jednym z czynników, który ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Racjonalne odżywianie sprawia, że jesteśmy zdrowsi, cieszymy się lepszym samopoczuciem, mamy atrakcyjniejsze ciała i możemy liczyć na dłuższe, satysfakcjonujące życie. Mnie osobiście cieszy, że jesteśmy zalewani, niemalże z każdej strony "nagabywaniem", by przyjrzeć się nie tylko własnej diecie, ale i sposobie, jak żywimy swoich najbliższych. Temat odżywiania nie jest mi obcy. Uwielbiam jeść, skończyłam szkołę, która z żywieniem ma bezpośrednio do czynienia.. Ale, tak naprawdę zaczęłam patrzeć gruntowniej na swój talerz, gdy zaszłam w pierwszą ciąże. Jako "grzesznica" musiałam radykalnie zmienić sposób odżywiania i pomyśleć o dziecku w moim łonie. Sześć lat temu, źródłem fachowych i ciekawych informacji, były gazety dla przyszłych i obecnych rodziców. Już trzy lata temu, w drugiej ciąży zauważyłam napływający zewsząd trend mówienia, pisania, wydawania książek o...

sofja | 2014-03-10
Przeczytana: 10 marca 2014