7 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
korzan

„My” to rozmowy z ważnymi politykami solidarnościowymi w momencie dla nich niewygodnym i bolesnym. Po czterech latach sprawowania władzy, kiedy dzięki reformom okupionym ogromnymi wyrzeczeniami wychodziliśmy już na prostą – tę władzę „nasi” właśnie na rzecz postkomunistycznej lewicy utracili. Po raz pierwszy
i, dodam przekornie, z korzyścią dla demokracji. W pierwszym zeszycie są rozmowy z...

i, dodam przekornie,
z korzyścią dla demokracji.
W pierwszym zeszycie są rozmowy
z Jarosławem Kaczyńskim, który jako jedyny bohater książki do dzisiaj ani przez chwilę nie dał nam od siebie odpocząć; Leszkiem Balcerowiczem – o jego reformach i tamtych niepokojach, czy się udadzą; oraz z Wiktorem Kulerskim, który próbuje zrozumieć, dlaczego jesteśmy tacy, jacy jesteśmy.

źródło opisu: http://toranska.newsweek.pl/

źródło okładki: http://toranska.newsweek.pl/

Bucik | 2014-03-21
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Teresa Torańska przeszła do historii dzięki swojej przenikliwości i umiejętności wydobywania na światło dzienne nieznanych faktów z życia swoich rozmówców.
Książka My cz. 1 wydana przez Newsweeka to pierwsza połowa słynnego wydawnictwa My. Najbardziej z niej zapamiętam wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. I to nie tylko dlatego, że Torańska jest z nim na ty. Przede wszystkim zapamiętałem to, że Kaczyński żyje tylko i wyłącznie polityką co w tym wywiadzie objawiało się nieustannymi wybuchami emocji - kiedy usiłował Torańską przekonać do swoich racji. "Tereso nie rozumiesz!" "Tereso to nie tak". Te jego słowa kiedy odpowiadał na umiejętne zaczepki Torańskiej obrazują jak już wtedy głęboko tkwił w rozgrywkach politycznych - wywiad był przeprowadzony w 1993 roku.
Po za wywiadem z Kaczyńskim jest jeszcze wywiad z Leszkiem Balcerowiczem oraz Wiktorem Kulerskim.