7 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-03-01412-9
PDK

W tej książce znajdziecie reportaże przeważnie na osobistych spotkaniach i rozmowach z takimi supergwiazdami futbolu jak:
-Beckenbauer
-Best
-Cruyff
-Jaszyn
-Maradona
-Pele
-Rossi

oraz trenerami tej miary, co
-Bearzot
-Herberger
-Kovacs
-Sebes

A w ogóle jest to książka o emocjach, jakie wyzwala futbol, nazywany przez wybitnego hiszpańskiego filozofa Jose Ortegę y Gasseta religią XX wieku.

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1986

Mahdi | 2013-03-07

Jedna z moich ulubionych "piłkarskich" książek z lat 80-tych. Ciekawe eseje o m.i. George'u Best'cie, Diego Maradonie (jeszcze przed mundialem w Meksyku), Beckenbauerze... Poza tym wspaniały reportaż o mistrzostwach świat w Hiszpanii, wywiady z Bońkiem i Młynarczykiem... Zdecydowanie warte polecenia!

lebowski13 | 2017-01-05

Czy można pisać o sporcie niebanalnie? Czy można odwoływać się przy tym do literatury, filmu, nawet filozofii? Można. To nie jest książka o piłkarzach. To literatura o sporcie. Każdy kto zabiera się za pisanie o sporcie, powinien obowiązkowo zapoznać się tym dziełem. Mamy nadprodukcję książek sportowych, ale myślę, że do większości nikt nie będzie sięgał za 5, 10 lat. Do tej tak.
Ta książka ma ten dodatkowy smak, że jej osią jest Mundial w Hiszpanii, jak wiadomo tak udany dla polskich piłkarzy.
Na koniec błędy, które pisarzowi nie powinny się zdarzyć: Johan Cruijff nie grał na Mistrzostwach Świata w Argentynie w 1978, a Diego Maradona przeszedł z Barcelony do Napoli w 1984 roku, a nie rok później jak podaje autor.

utu13 | 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017