No stress

Wydawnictwo: Złote Myśli
poradniki
Paweł

Dzieło to całościowe spojrzenie na problematykę stresu. Jest to zarówno teoria jak i praktyka: – teoria dotycząca stresu – najskuteczniejsze metody walki ze stresem. Dzięki tej publikacji czytelnik może nie tylko pozbyć się stresu, ale także przełamać lęki i zacząć osiągać rzeczy, których wcześniej sobie nawet nie wyobrażał. Odbiorcy to: – osoby chcące zminimalizować ilość stresu w życiu...

Odbiorcy to: – osoby chcące zminimalizować ilość stresu w życiu zwłaszcza: menedżerowie, kierownicy, pracownicy, rodzice, studenci, uczniowie – osoby cierpiące z powodu stresu pragnące gotowych recept na poradzenie sobie z problemami.

źródło opisu: http://blogzpp.zlotemysli.pl/aktualnosci/premiera-no-stress

źródło okładki: http://blogzpp.zlotemysli.pl/aktualnosci/premiera-no-stress

Ania Kostorz | 2016-05-31
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 14 maja 2016

Książka „No stress” Rafała Kołodzieja jest pozycją obowiązkową dla każdego, kto chce poznać sztuczki i tricki walki ze stresem. Książka uświadamiająca, książka mądra.

Można powiedzieć, że stres każdy odczuwa inaczej i każdy na niego inaczej reaguje. Możemy powiedzieć, że stres dzieli się na dobry i zły, na krótkotrwały i długotrwały. To wszystko wiemy właśnie z tej pozycji.

Autor pokazuje nam, jak możemy sobie z nim radzić. I nie jest to czcze gadanie, Kołodziej przytacza parędziesiąt metod i mówi: Wybierz najlepszą dla siebie. Czy będzie to czytanie książki, czy będzie to kąpiel czy medytacja czy może bieganie i słuchanie głośno muzyki, to zależy tylko od Ciebie.

Muszę przyznać, że podeszłam do tej książki jak do kolejnego „gadania o (…) Marynie”, ale mi osobiście podsunęła bardzo dużo pomysłów na rozładowanie stresu związanego ze studiami (na które wówczas uczęszczałam), na stres, który pojawiał się znikąd i paraliżował. Są to porady praktyczne, choć jest także trochę...

rewiera | 2017-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Książka przekazująca podstawy teorii i kilka wybranych przykładowych technik walki ze stresem. Dowiedziałam się z niej kilku nowych, ciekawych rzeczy.

Adam Kopeć | 2012-07-26

Jak powie­dzieć stre­sowi nie

Spo­so­bów na poko­na­nie stresu jest dużo. Nawet bar­dzo dużo. I wła­śnie o tych spo­so­bach na poko­na­nie stresu, jest książka Rafała Koło­dzieja — No Stress.

Defi­ni­cja stresu

Rafał Koło­dziej napi­sał, że trudno zde­fi­nio­wać stress i każda defi­ni­cja ma tro­chę racji. Przede wszyst­kim stres i jego defi­ni­cja zależy od czło­wieka. Chyba jasne jest, że każ­dego stre­sują inne wydarzenia/sytuacje. Każdy czło­wiek ma też inną odpor­ność na stres, która dodat­kowo bar­dzo zależy od takich czyn­ni­ków jak zdro­wie i nastawienie.

Trzeba zazna­czyć, że stres to przede wszyst­kim emo­cje. Gdyby nie było emo­cji nie byłoby też stresu.

Rafała Koło­dziej napi­sał, że stres można podzie­lić ze względu na:

Czas trwania:

Krót­ko­trwały stres,

Dłu­go­trwały stres.

Jakość:

Dobry stres,

Zły stres.

Autor książki No Stress zwraca uwagę, szcze­gól­nie na to, że ist­nieje dobry stres, a wła­ści­wie wszyst­kie sygnały jakie dosta­jesz i wystę­pują...

PrinceOfUniverse | 2016-09-27
Przeczytana: 22 września 2016