Troll 1. Język szwedzki: teoria i praktyka. Poziom podstawowy.

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
język szwedzki
bleedingsun

Troll 1 to pierwsza część podręcznika do nauki gramatyki języka szwedzkiego. Książka łączy funkcję teoretyczną i praktyczną - zawiera szczegółowy opis zagadnień gramatyki szwedzkiej na wyższym poziomie zaawansowania, wzbogacony przykładami oraz uzupełniony licznymi ćwiczeniami. Na końcu każdego podręcznika znajduje się test powtórkowy, a książkę zamyka obszerny test obejmujący treść całego kursu. Przejrzysta struktura ułatwia korzystanie z podręcznika zarówno podczas samodzielnej pracy, jak i na kursach językowych, w szkołach i na uczelniach. Autorami książki są wykładowcy języka szwedzkiego.

Lumihiutale | 2016-01-18

Książka jest bardzo dobra. Trzeba tylko wyjaśnić, po co jest - do nauki wyłącznie gramatyki. Nieoceniona jako suplement nauki szwedzkiego na poważnie, zródło rzetelnej wiedzy z gramatyki. Każdy rozdział poświęcony jest gramatyce związanej z konkretną częścią mowy, z kolei każda lekcja to przejrzysty opis jakiegoś zagadnienia oraz ćwiczenia (jest też klucz odpowiedzi). Dzięki takiemu logicznemu zorganizowaniu książki, łatwo szybko znalezć odpowiedz, gdy się np. zobaczyło gdzieś nieznaną nam dotychczas odmianę słowa.
Raczej nie jest to kurs języka. Jeśli ktoś szuka typowego podręcznika, to lepszy będzie np. Mål 1.

Cwihr | 2012-11-23

Chciałabym kiedyś przerobić samodzielnie tę książkę w całości, lecz niezmiernie irytuje mnie w niej brak słowniczka/list słówek przy zadaniach. Jasne, mogę sobie sprawdzić w słowniku, ale wg pierwszego sposobu lepiej mi się uczy i zapamiętuje.

bleedingsun | 2013-11-10
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Książkę przerobiłam w całości. Gramatyka wytłumaczona zrozumiale w języku polskim. Do każdego rozdziału kilka ćwiczeń, które pomagają przełożyć wiedzę teoretyczną na praktykę. Polecam.

Jerzy Mróz | 2017-10-01
Nebel | 2017-03-01