Bossypants

Wydawnictwo: Reagan Arthur Books
angielski
Sylwia

Before Liz Lemon, before "Weekend Update," before "Sarah Palin," Tina Fey was just a young girl with a dream: a recurring stress dream that she was being chased through a local airport by her middle-school gym teacher. She also had a dream that one day she would be a comedian on TV. She has seen both these dreams come true. At last, Tina Fey's story can be told. From her youthful days as a...

She has seen both these dreams come true.

At last, Tina Fey's story can be told. From her youthful days as a vicious nerd to her tour of duty on Saturday Night Live; from her passionately halfhearted pursuit of physical beauty to her life as a mother eating things off the floor; from her one-sided college romance to her nearly fatal honeymoon -- from the beginning of this paragraph to this final sentence.

Tina Fey reveals all, and proves what we've all suspected: you're no one until someone calls you bossy.

(Includes Special, Never-Before-Solicited Opinions on Breastfeeding, Princesses, Photoshop, the Electoral Process, and Italian Rum Cake!)

źródło opisu: https://www.goodreads.com

źródło okładki: https://www.goodreads.com

Monika | 2014-11-28
Przeczytana: 24 listopada 2014

Nawet jeżeli nie jesteś fanem Tiny Fey, to jeżeli interesujesz się amerykańskimi mediami to ta książka przypadnie Ci do gustu.

Tina pisze o dyskryminacji kobiet w showbizie, drodze do tego miejsca w którym aktualnie jest, okraszając to ciętym dowcipem, który we mnie trafia (choć nie wierzę, że każdemu może przypaść do gustu).

Mi się podoba, wiadomo: odnosząca sukcesy babka, nie przejmująca się opinią innych, będąca jedną z najbardziej rzetelnych w telewizji i kpiąca z absurdów, które są jej rzucane pod nogi.

Runior | 2014-05-26
Przeczytana: 26 maja 2014

Książka w zasadzie jest autobiografią, ale znacznie odbiega od tego, co pod tym pojęciem zazwyczaj się kryje. Poza opisem zawodowej drogi Tiny, możemy poznać ją od bardziej osobistej strony. Na tyle, oczywiście, na ile oczywiście autorka na to pozwala, gdyż brak tu prób wabienia czytelnika smakowitymi skandalami, czy intymnymi wyznaniami.
Mamy tu do czynienia raczej ze zbiorem przemyśleń i opinii Fey na przeróżne tematy takie jak kariera, rejsy statkami wycieczkowymi, karmienie piersią i Alec Baldwin, przy okazji dowiadując się więcej o jej życiu.
Książka utrzymana jest w mocno autoironicznym tonie, co nie powinno dziwić nikogo, kto zetknął się wcześniej z autorką. Również styl i typ poczucia humoru w niej prezentowane mocno przypomina zarówno Saturday Night Live jak i 30 Rock, z którymi autorka jest kojarzona.
Lektura lekka i przyjemna, pomijając przydługą część opisującą współpracowników, dość wciągająca.

Doweyko | 2018-03-04
Przeczytana: 03 marca 2018

Oj, nie, stanowczo nie.

Może gdybym był kobietą, gdybym był częścią produkcji serialu 30 Rock, gdyby mnie bardzo ciekawiło kim byli geniusze z Saturday Night Live, może ta książka przypadłaby mi do gustu. Może. Prawdopodobnie nie.

Książka słabo napisana, pełna wymuszonych dowcipów i nudnych faktów.

Wiktor Tkaczyk | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Zazwyczaj nie czytam książek, które mają bawić, jednak w tym przypadku zrobiłem wyjątek. Nie żałuję poświęconego czasu.

Rosolowe_Opium | 2013-03-25
Przeczytana: 25 marca 2013

O Tinie Fey nie wiedziałam wiele, słyszałam tylko o 30 Rock, ale trzymałam się od niego raczej z daleka. Zmieni się to niedługo. Humor, cięty język, ironia, wszystko czego szukam w tego typu książkach. Bardzo polecam, szczególnie na bieżnię :)

Jovita8989 | 2014-11-15

Bardzo sympatyczna książka, pełna humoru i uroku. Czyta się szybko i miło :)

Edzik | 2013-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Na początku wciąga i nie pozwala się oderwać, wyhamowuje pod koniec, stąd niższa ocena - od fragmentu na temat Sary Palin czekałam z niecierpliwieniem na koniec książki. Mimo wszystko, ciekawa pozycja. Patrząc na styl autorki, językowo wersja angielska jest niemal obowiązkowa - tłumaczenie prawdopodobnie zabije część uroku.

Samorei | 2018-05-24
Na półkach: 2018, Przeczytane