Stefek Burczymucha

Seria: Poczytaj mi, mamo
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
kamk

Książeczka z popularnej serii "Poczytaj mi mamo"

Książkowo_czyta | 2011-10-13
Przeczytana: 1991 rok

Tytułowy Stefek twierdził uparcie, że niczego się nie boi, a gdy znalazł się w sytuacji zagrożenia cała jego rzekoma odwaga spaliła na panewce. Autorka pokazuje dzieciom, iż przyznanie się do własnych leków nie jest powodem do wstydu. Szczerość popłaca, kłamstwo zaś gdy wyjdzie na jaw staje się źródłem upokorzenia.

Kiwi_Agnik | 2013-11-20
Przeczytana: 1998 rok

Do dziś pamiętam na pamięć treść tej książeczki.

Klasyka.

Bardzo fajny wierszyk. Moja córka nauczyła się go na pamięć tak bardzo jej się podobał.

Postanowiłam dodać do swojej biblioteczki na LC książki ze swojej półki z dzieciństwa. Niby dawno, niby już wiek nie ten do bajek, ale są to naprawdę dobre książki, które nas skłoniły do pokochania czytania. Teraz - rozkochują w sobie najmłodsze pokolenie.
Ta akurat książeczka była jedną z moich ulubionych. Zwracała uwagę na dom, mamę i ciepło rodzinne.
Cieszę się, że ostatnio wznowiono serię "Poczytaj mi mamo'. Co prawda wydanie książkowe nie ma - dla nas - tej wartości sentymentalnej, co te małe książeczki, ale nowe pokolenie dzieci może cieszyć się dobra, dziecięcą literaturą.

Danway | 2011-04-20
Przeczytana: 1990 rok

Niesamowita historyjka o której bardzo trudno zapomnieć..

moniekk123 | 2014-04-15
Przeczytana: 2010 rok

Choć książkę tę czytałam baardzo dawno temu, to muszę przyznać, że jeszcze co nieco z niej pamiętam ;) Książka bardzo zabawna, super się ją czyta, co prawda jest trochę dla młodszych czytelników, jednak polecam ją nawet tym trochę starszym :)

Turniquet 92 | 2014-11-02

Czytane bardzo, bardzo dawno temu a pamiętane do dziś, czyli klasyka dziecięcej poezji:-)

Po tylu latach wciąż znam ją na pamięć.

niedźwiadek Pi | 2017-11-03

Ach ten Stefek!
Znacie takich Stefków może, co tylko w buzi (gębie) mocni? Cóż... ja znam. Żeby to tylko jednego, ale ja znam ich całą masę.
Hmmm, nie jestem jakaś wojująca ale ale przyznać muszę, że u mężczyzn to dość popularne - takie przechwałki. :) PANOWIE!
6/10

Kora | 2018-02-27

piękne kolorowe, mocno kontrastowe ilustracje. Trzymiesięczna córka bardzo zainteresowana