Pięćdziesiąt twarzy Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
2 525
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Ania | 2012-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Irytująca główna bohaterka i On - przystojny, niesamowicie bogaty i cholernie tajemniczy, z bardzo specyficznymi skłonnościami. Książka nie jest jakaś rewelacyjna, szkoda że jest napisana z punktu widzenia głównej bohaterki, wprost nie mogłam znieść jej niepewności. Szybko się czyta no i nie można zapomnieć o scenach +18. Na pewno sięgnę po kolejne części, byle dowiedzieć się jak najwięcej o tajemniczym Greyu.

Ayona | 2012-06-28
Przeczytana: 23 czerwca 2012

To bardzo specyficzna ksiazka. Okazała się absolutnym bestsellerem w USA i w pozostałych krajach, w których została wydana. Przed polskimi wydawnictwami nie lada wyzwanie - przetłumaczenie choćby samego tytułu może być kłopotliwe. Oby nie stanęło na "50 odcieniach szarości" bo jeśli równie adekwatnie przetłumaczą resztę, szkoda sięgać po tę pozycję...
Książka opowiada o próbie związku niewinnej A.Steele z zabójczo przystojnym C. Grey-em. Anastasia jest dziwica, nigdy nie miała chłopaka i z każdą chwilą coraz bardziej traci głowę dla przystojnego, obłędnie bogatego 27latka Christiana Grey'a. Problem w tym, że Anastasia szuka kogoś kto ją pokocha, a Christian szuka...uległej, pokornej,skłonnej do całkowitego poddaństwa kochanki. W książce jest mnóstwo elementów BDSM i opisów mniej lub bardziej urozmaiconego sexu, stąd książka nie da wszystkich. Obserwujemy jak daleko posunie się Anastasia, aby być z Christianem i czy jakikolwiek kompromis z jego strony jest możliwy.
Książkę czyta...

Magdalena | 2013-09-11

Nie czytałam, nie czytam, nie przeczytam, :)
niestety nie ma takiej półki, na której chciałabym ją umieścić :)

Ulka | 2012-09-07
Przeczytana: 07 września 2012

- Dojdź dla mnie, mała. Dalej maleńka.
- Rany Julek ... Och święty Barnabo!

Głównie się chichram, ale ... wciąga jak cholera :) a Grey intryguje - stwierdzam, że do tej książki, po prostu nie można podchodzić zbyt poważnie i tyle.

edit:

Totalna masakra językowo, tootalna. Ilość powtórzeń jak istne "kopiuj-wklej". Opisy w sumie żadne, jedynie dialogi dostateczne. Rozmowy bohaterki z jej "wewnętrzną boginią" wręcz irytują, ale musi sobie dziewczyna jakoś tłumaczyć to dlaczego wciąż przyłazi do tego faceta, zamiast uciekać gdzie pieprz rośnie No ale miłość nie wybiera, serce nie sługa itp itd
Christian to psychol ale strasznie intrygujący, wierzcie, bądź nie, bardzo ciekawi mnie co w sobie skrywa, ale to mój osobisty problem, zawsze się daje złapać na ciemne typy (tym bardziej, że nie mogę odeprzeć wrażenia, że jest on mieszanką wszystkich Braci z "BCS")
Chłopak - tak chłopak bo ma 27 lat jest oczywiście przystojny, bogaty, gra na fortepianie, "lata, skacze, pływa,...

elyria | 2014-06-03

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale. Tyle opinii ile tak naprawdę czytelników tej książki. Postanowiłam po nią sięgnąć, gdyż czytali ją wszyscy, a chciałam też mieć swoje zdanie, więc zaryzykowałam. Książka wywołała we mnie mieszane uczucia. Bohaterzy bardzo płytcy. Literacko dość ubogo. Skąd jej popularność? Z pewnością przy jej czytaniu nie miałam wypieków na twarzy, sytuacje strasznie przewidywalne i miałam wrażenie, że ciągle czytam to samo. Książkę czyta się szybko, i to jest plus. Kupiłam, przeczytałam i odstawiłam.

Aithusa22 | 2015-01-09

Książkę opisuję jednym słowem : TRAGEDIA. Płytka, denna i bez sensu. Bohaterowie tak irytujący, że brak słów. Na pewno nie sięgnę po kolejne książki z tej serii, bo szkoda mi czasu i energii na takie głupoty. Zdecydowanie nie polecam.

| 2013-11-09

Tą książkę przeczytały wszystkie kobiety w mojej rodzinie podając ją sobie z rąk do rąk z szelmowskim uśmiechem na ustach. Jeśli do tego dołączymy miliony pań na całym świecie, które także po nią sięgnęły, to nie powinno nikogo dziwić, że ja także zapragnąłem poznać sekret Christiana Greya. Niestety nie dane mi było poznać go w całości ponieważ... poległem gdzieś w okolicach sto siedemdziesiątej strony. Teraz leżę martwy, a te słowa dyktuję z zaświatów za pośrednictwem medium, które łaskawie zgodziło się zalogować na tą stronę w moim imieniu. Generalnie mam zasadę, że jeśli już zaczynam czytać jakąś książkę, to zawsze staram się ją skończyć, ale w tym konkretnym przypadku nie dałem rady. Skoro jej nie przeczytałem, to teoretycznie nie powinienem się wypowiadać, niemniej jednak postanowiłem podzielić się kilkoma refleksjami na temat tej książki. Patrząc na „Pięćdziesiąt twarzy Greya” od strony czysto literackiej, trzeba sobie powiedzieć wprost, że ta powieść jest szczytem...

Marta | 2015-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 14 lipca 2015

Po książkę sięgnęłam dlatego, że wszyscy dookoła o niej mówili. Stwierdziłam, że skoro wszyscy to i ja ją przeczytam. Jak się okazało, podążanie za innymi chyba jednak się nie sprawdza, bo jestem rozczarowana, a wręcz załamana tą książką.
Jest nudna jak flaki z olejem. Ciągle te same teksty np. o przygryzaniu wargi, świętym Barnabie itd. Ilość i częstotliwość (praktycznie cały czas) opisów seksu nudzi, męczy,drażni i przytłacza. Poza tym jest jakaś oderwana od rzeczywistości, a takie książki zdecydowanie do mnie nie przemawiają.
Postać Any na początku nawet trochę mi się spodobała, ale niedługo po tym zaczęła mnie okropnie irytować. Która dziewczyna czy kobieta chciałaby być ciągle tak traktowana i kto normalny zgodziłby się na układ, na który przystała bohaterka.
Czyta się szybko i chyba tylko dlatego postanowiłam doczytać do końca, bo nie lubię nie kończyć zaczętych książek. Jak ktoś lubi coś płytkiego co może czytać bezmyślnie to ta książka jest w sam raz;)
Kolejnych części jak...

charu | 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Postanowiłam sobie nigdy nie sięgać po książki gdzie pada słowo "Grey".
Jednak pod wpływem dyskusji o krytykowanych książkach, sięgnęłam po jego 50 twarzy.
Na jednej ze stron pewien czytelnik napisał, że to idealna książka dla znudzonych par w zaciszu własnej sypialni. Faktycznie?? Myślę, że wystarczy po prostu trochę wyobraźni a dominacja, kajdanki, klapsy i wanna..? To już są rzeczy niesłychane i jakże odkrywcze! Prawdziwy szlak dla zawodowców. A tym co mnie ostatecznie powaliło, była scena jakże podniecającego biczowania. Mam nadzieję, że się przyśni ;)
Książka to trochę jak słynne fragmenty erotyka Pani Felicjańskiej. Ubogi język, ubogie postaci, ubogie wszystko. Nie mam zamiaru krytykować osób, którym ta pozycja przypadła do gustu, jednak ja na pewno nie będę czerpać z Greya inspiracji ani czytać więcej niż przeczytałam.

Thomas886 | 2016-02-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 lutego 2016

Była sobie studentka, poznała bogatego faceta, który zmanipulował Ją i zaciągnął do łóżka.
Dużo scen erotyczno-masochistycznych, które wg mnie wzbudzają raczej niechęć.
Niby pojawia się wątek miłosny, ale Pani James ma chyba zbyt skrzywione postrzeganie tematu miłości.
Czyta się szybko, ale bez chęci zgłębiania się w tajniki fabuły, bo nawet nie ma co zgłębiać...