Pięćdziesiąt twarzy Greya

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

apaindegia | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

O książce usłyszałam już pod koniec czerwca. "cudowna, zapierająca dech w piersiach, światowy bestseller". Nie mogłam się doczekać aż przeczytam to cudeńko. Zdaję sobie sprawę z tego, że mam dośc duże wymagania co do książek, ale z takim rozczarowaniem się jeszcze nie spotkałam. Wydaje mi się, że historia została stworzona dla niedowartościowanych kur domowych. Sama autorka przyznała, że historia jest adekwatna do popularnego "Zmierzchu". Rzygam. Christian-Edward, ideał, którego nikt nie może mieć, prócz oczywiście głównej bohaterki, Any lub Belli, które są niedowartościowanymi dziewczynami z liceum. Książka to istny pornol, a na nie naprawdę nie mam ochoty. Ana i jej ciągłe przygryzanie wargi i Christian, z wiecznym tekstem "chcę cię posiąść tu i teraz". Pieprzą się wszędzie- na biurku, u niej, u niego, w hangarze, w hotelu... Ach, nie można zapomnieć o ty, że ulubionym zajęciem Christiana jest zabawa z pejczem w jego "pokoju zabaw". Naprawdę banał nad banałami. Czytając ją,...

elyria | 2014-06-03

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale. Tyle opinii ile tak naprawdę czytelników tej książki. Postanowiłam po nią sięgnąć, gdyż czytali ją wszyscy, a chciałam też mieć swoje zdanie, więc zaryzykowałam. Książka wywołała we mnie mieszane uczucia. Bohaterzy bardzo płytcy. Literacko dość ubogo. Skąd jej popularność? Z pewnością przy jej czytaniu nie miałam wypieków na twarzy, sytuacje strasznie przewidywalne i miałam wrażenie, że ciągle czytam to samo. Książkę czyta się szybko, i to jest plus. Kupiłam, przeczytałam i odstawiłam.

Aithusa22 | 2015-01-09

Książkę opisuję jednym słowem : TRAGEDIA. Płytka, denna i bez sensu. Bohaterowie tak irytujący, że brak słów. Na pewno nie sięgnę po kolejne książki z tej serii, bo szkoda mi czasu i energii na takie głupoty. Zdecydowanie nie polecam.

Magdalena | 2013-09-11

Nie czytałam, nie czytam, nie przeczytam, :)
niestety nie ma takiej półki, na której chciałabym ją umieścić :)

alouette | 2014-04-15

Ja rozumiem wszystko. Ale jak ta pseudo książka może podobać się komukolwiek?

Od dziecka jestem literackim nazi. Szerokie spektrum powieściowych wyborów, moje nieograniczone horyzonty, kończą się, gdy zostaje przekroczona pewna granica. Granica literackiej grafomanii to jedno, ale granica dobrego smaku to zupełnie inna sprawa.

Muszę wyznać, że nie przeczytałam do końca tego powieścidła. Dobrnęłam do drugiego opisu erotycznych igraszek dwojga bohaterów i powiedziałam sobie "pas". Rozumiem, że niektórych stymulują opisy seksu, ale do diaska, żeby to jeszcze było dobrze napisane! Mnie do szczęścia pornografia na papierze potrzebna nie jest. Czytając to czułam wręcz jak mój mózg zamienia się w płynną masę i wypływa uszami. Koszmar.

Niestety, ale moim zdaniem, wszystkie kobiety, które padają z zachwytu na twarz przed tą książką są albo pomylone, albo kompletnie nie mają gustu. A najpewniej i jedno i drugie.

Trzymać się z daleka!
A najlepiej palić wszystkie dostępne egzemplarze!...

Karo | 2014-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2014

Kontynuacja sagi "Zmierzch", z tym że "dla dorosłych"?

Dziwnym przestaje być fakt, że nastolatki w wieku do 16 roku życia, jak i panie znudzone ciągłą rutyną czytają tę książkę tak namiętnie. Zjawisko do zaobserwowania najczęściej gdzieś w długiej trasie - autobusem, pociągiem, gdziekolwiek, czymkolwiek.

A ja tak spytam... Gdzie ten fenomen?

| 2012-09-29
Przeczytana: 29 września 2012

Dno, żenada, żałosne, bezsensowne, badziewne, nudne, złe, kretyńskie, durne, głupie, idiotyczne, tandetne etc.
Fatalna książka (która nawet nie zasługuje na miano "książki"). Napisana złym językiem, dużo błędów stylistycznych i gramatycznych. Fabuła (albo coś, co miało nią być) po prostu żałosna.
W tej książce nie ma NIC dobrego.

Piotr | 2012-10-21
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2012

Poziom książki żenująco niski, bez stylu, bez pomysłu. Jeśli ktoś jest ciekawy BDSM zrobi lepiej wpisując to w google, znajdzie wiele lepszych pozycji i materiałów.

mroźny_poranek | 2013-08-27
Przeczytana: listopad 2012

Wybrałam się kiedyś do hipermarketu. Poszłam na ściankę z książkami i wzięłam do ręki "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Od razu zaznaczę, że kompletnie nie miałam pojęcia o czym ta książka jest. Usłyszałam jeden jedyny raz tytuł gdzieś w radio i postanowiłam, że kupię. A co mi tam.
Gdy zaczęłam ją czytać, nie powiem, wciągnęła mnie. Oczywiście kupiłam też drugą i trzecią część - tak dla zasady. Ja zawsze muszę mieć wszystko skompletowane i w całości.
A tam dalej o wiązaniu, biciu, ehach i ahach i ogromnej i ociekającej miodem miłości, o rozstaniach i powrotach. Książka pisana prostym językiem, z licznymi powtórzeniami typu: zaczesane włosy, szelmowski uśmiech, usta zaciśnięte w wąską kreskę.
Fakt faktem, treść może nie jest bogata, ale też fakt faktem, że zrobiła furorę na rynku książkowym - nie tylko w Polsce.
Prawie większość z nas uważa, że bardzo, bardzo jest przeciętna, a mimo wszystko dyskusje nad nią trwają. Trwają ciągle i nieustannie. Sama zresztą pisząc ten wątek, kolejny raz...

Sabcia100 | 2012-09-22
Przeczytana: 22 września 2012

Po książkę "50 twarzy Greya" sięgnęłam z prostego powodu - lubię od czasu do czasu zajrzeć do czegoś, co budzi wśród innych kontrowersje lub temat tabu. Minęło trochę czasu, zanim zabrałam się za tę powieść, dosyć długo zwlekałam nie wiedząc, czego się mogę spodziewać.

Ogólnie mówiąc: żałuję.

Ogromnie trudno mi wyrazić emocje, jakie wzbudziła we mnie ta książka. W pełni raczej nie da się ich opisać. Z jednej strony byłam oburzona, wręcz zniesmaczona zachowaniem Geya i tym, że Ann mu na to wszystko pozwala. Wielokrotnie miałam ochotę zaprzestać czytania, wymazać z pamięci wszystko to, co do tej pory przeczytałam i już nigdy nie wracać do tego myślami. Z drugiej zaś strony byłam ciekawa, czy dla Greya istnieją jakiekolwiek hamulce, czy jest coś, do czego się nie posunie oraz czy Ann w końcu przejrzy na oczy i odejdzie od niego i tego chorego, łączącego ich układu. Kompletna mieszanka wybuchowa jeśli chodzi o moje emocje, chyba tylko dlatego dotrwałam do końca.

Zanim ktoś zajrzy do...

Ekranizacje

Miłośnicy kotów lubią fantastykę, a właściciele psów kochają romanse

Mityczny (czy aż tak bardzo?) spór między miłośnikami kotów a fanami psów trwa od zarania dziejów. Do obu grup przyrosły rozmaite stereotypy. Niedawno zweryfikowano je w badaniu. Przy okazji zbadano też preferencje czytelnicze obu grup. Co się okazało?

Jak wydać swoją książkę?

Piszesz książkę i chcesz ją wydać? A może jest już dawno napisana i czeka w szufladzie na dobry moment? Jeśli tak, nie zwlekaj! Wydaj swoją książkę już dziś. Przeczytaj podpowiedzi, jak to zrobić.