Okładka książki Pięćdziesiąt twarzy Greya

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
pastelova
5,84 (19653 ocen i 2940 opinii)

Opis książki

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuj...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale. Tyle opinii ile tak naprawdę czytelników tej książki. Postanowiłam po nią sięgnąć, gdyż czytali ją wszyscy, a chciałam też mieć swoje zdanie, więc zaryzykowałam. Książka wywołała we mnie mieszane uczucia. Bohaterzy bardzo płytcy. Literacko dość ubogo. Skąd jej popularność? Z pewnością przy jej czytaniu nie miałam wypieków na twarzy, sytuacje strasznie przewidywalne i miałam wrażenie, że ciągle czytam to samo. Książkę czyta się szybko, i to jest plus. Kupiłam, przeczytałam i odstawiłam.

Monika | 2013-08-14

Na temat trylogii o panu Grey'u wypowiem się krótko i zwięźle (nie ma sensu powielać tego wszystkiego co zostało już napisane, powiedziane, wykrzyczane lub wyrażone w jakikolwiek inny werbalny lub niewerbalny sposób).
W mojej opinii jest to naprawdę dobry, interesujący pomysł zmarnowany przez słabe pisarstwo i inne niedociągnięcia autorki.
Finito

Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steele jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad dla gazety studenckiej z rekinem biznesu, przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Mężczyzna od pierwszych sekund spotkania fascynuje ją i onieśmiela. W powietrzu wisi coś elektrycznego, czego dziewczyna nie potrafi nazwać. A może tak tylko jej się wydaje? Z prawdziwą ulgą kończy rozmowę i postanawia zapomnieć o intrygującym przystojniaku.
Planu nie udaje jej się zrealizować, bo Christian Grey po kilku dniach zjawia się w sklepie, w którym Anastasia dorywczo pracuje. Przypadek? I do tego proponuje kolejne spotkanie.
W tym miejscu kończy się "disneyowskie" love story, choć młodziutka, niedoświadczona dziewczyna nie wie jeszcze, że Christian opętany jest potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych, dość niezwykłych warunkach. Czy dziewczyna podpisze tajemniczą umowę, której warunki napawają ją strachem i fascynacją? Jaki sekret skrywa przeszłość Christ...

Mekare76 | 2012-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2012

Po pierwsze, odniosę się do opisu z tyłu książki :
1. "Kobiety na jej punkcie szaleją" - Jakie kobiety, pytam? Młode panienki, które nie miały w ręku porządnej książki? Czy sfrustrowane kobiety, którym należy współczuć nudnego pożycia? A może takie, które próbują wytłumaczyć sobie samym, że ich ryzykowne zachowania seksualne są w porządku?
2."Mężczyźni wiele zawdzięczają." - Ha,ha. Chyba panowie terapeuci. Ewentualnie seksoholicy.
3."Biblioteki apelują,by wycofać ją z obiegu" - I słusznie! Bo ta książka to gniot. Poziom literacki pani autorki porównałabym z wypracowaniem niezbyt ambitnego czwartoklasisty. Kto wydaje takie książki i dlaczego ?
4." Powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę." - Tutaj dwie uwagi. Pogratulować temu, kto "nakręcił" reklamę tego chłamu. Co do jego talentu nie mam wątpliwości. A druga myśl - co się dzieje z ludźmi. Dlaczego dają sobie wciskać byle co i cieszyć się, że stają się (świadomie, nieświadomie?) marionetkami mediów i nie wiem czego jeszcze...

porządekalfabetyczny | 2012-10-23
Na półkach: Przeczytane, Pulp

Pytanie jest proste: HOT or NOT? Dla mnie odpowiedź jest równie prosta: NOT. Nie lubię chłopców, którzy ze śmiertelną powagą pielęgnują swoje urazy z dzieciństwa, a w łóżku gadają gadają gadają. Ale dzięki temu, że kolana nie ugięły się pode mną mogłam przyjrzeć się temu, co naprawdę baśniowe w tej książce, skoro wbrew obietnicom, nie jest to seks. I oto co znalazłam: dziewczę, ktore zaraz po studiach humanistycznych przyjeżdża do wielkiego miasta i po dwóch (!) rozmowach dostaje pracę, dokładnie taką, jaka ją interesuje, a po tygodniu zajmuje miejsce swojego szefa. Z fantazji na czas kryzysu polecam też scenę, w której Christian Holy Cow! Gray kupuje swojej wybrance samochód.
A teraz przenieśmy się do kuchni mojej babci. Pieczemy ciasto dla całej rodziny, po kuchni kręcą się koty, za oknem kwitną jabłonie, a w małym ryczącym telewizorku w kącie 'Moda na sukces'. Na ławie w kuchni siedzi mój dziadek, który objaśnia mi zawiłości fabuły, bo niestety pierwszych 3457 odcinków nie widziała...

Dori | 2014-03-06
Przeczytana: 06 marca 2014

Od razu przyznam, że początek był niczego sobie, nawet zaczęło mi się podobać. Ale im dalej brnęłam, tym robiło się coraz gorzej. I nie chodzi mi tu tylko o erotyzm, który dla mnie nie miał nic wspólnego z miłością, co najwyżej z brutalnym sposobem spędzania czasu przez naprawdę umysłowo chorego seksoholika i pierwszej lepszej "ofiary". Styl pisania autorki stawał się ze strony na stronę bardziej irytujący, najwidoczniej zabrakło także pomysłów, bo, "o święty Barnabo!", z każdą kolejną kartką miałam wrażenie deja vu... Umieszczenie tej historii na 300 stronach to pewnie i tak byłoby za dużo. Ponadto E.L. James zrobiła z Any tak głupią, naiwną i ślepo zakochaną kretynkę, że Bella ze "Zmierzchu" może się przy niej schować. Serio!
Wrażeń po pierwszym tomie "Pięćdziesięciu odcieni" wystarczy mi chyba do końca życia, więc poważnie się zastanowię, najlepiej ze trzy razy, nad wypożyczeniem kolejnej, na pewno tak samo irytującej, części.

Długo zastanawiałam się czy napisać swoją opinię choć już jakiś czas temu przeczytałam tą książkę. Ale widząc jakie kontrowersje budzi ta powieść/erotyk postanowiłam, że też dorzucę swoje przysłowiowe 3 grosze:).

Zdania na temat tej książki są wyraźnie podzielone. Jedni ją nienawidzą (i mam tutaj nieodparte wrażenie, że najczęściej negatywne opinie na jej temat piszą bardzo młode osoby, które nie miały jeszcze zbyt wielu sytuacji intymnych w swoim życiu bądź osoby którym ich poprostu brakuje i zazdroszczą głównym bohaterom ;)), inni wręcz ubóstwiają czy kochają (prawdopodobnie Ci którzy trakują seks jako coś naturalnego, normalnego, jednym słowem życiowego co nie powoduje u nich odruchu wymiotnego czy odrażającego jak u starych dewotek). A ja ustawię się gdzieś tak pośrodku choć zwracając się jednak bliżej ku lubieniu jej :).

A co mogło mi się w tym erotyku podobać: otóż historia miłosna wg mnie jest przyjmnie napisana, przedstawiona,postacie wbrew pozorom nie są obdarte z myślenia...

kjakksiazka | 2013-05-21

Ponad 30 milionów sprzedanych egzemplarzy. Książka została okrzyknięta odkryciem ostatniego roku, a E.L James (czyli Erika Mitchell) najbardziej rozchwytywaną autorką dekady. Prowokacyjna powieść erotyczna rozbudza wyobraźnię czytelniczek z całego świata, natomiast krytycy nie oszczędzają negatywnych słów. W czym tkwi fenomen powieści?

Gdy młoda studentka literatury Anastasia Steel przeprowadza wywiad z przystojnym i zamożnym biznesmenem Christianem Greyem, nikt nie podejrzewa, że tych dwoje połączy gorący romans.
Mężczyzna od pierwszych sekund spotkania onieśmiela dziewczynę, sprawia to, że jest dla niej bardzo fascynujący. Anastasia z ulgą kończy wywiad. Nieodgadnione emocje biorą górę, nie potrafi poprawnie wykonać swojego zadania. Wraca do domu chcąc zapomnieć o szeregu żenujących sytuacji, które przeżyła po spotkaniu z Greyem. Jednak wyparcie wszystkiego z pamięci nie jest takie proste. Nazajutrz w sklepie w którym pracuję Anastasia pojawia się Christian. Przypadek? Czy z prem...

korcia | 2012-12-09
Na półkach: Przeczytane, Erotyka, seks
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Mówcie co chcecie, ale mi się podobało. Oczywiście nie jest to arcydzieło literatury, ale przyjemne czytadło i to niekoniecznie dla każdego. Można być zbulwersowaną, zniesmaczoną tą literaturą, ale myślę, że są osoby, którym ma prawo się ona spodobać.
Jakiś czas temu czytałam w Seksie na wysokich obcasach, że fantazje erotyczne są bardzo ważnym elementem życia większości kobiet i podobnie jest z tą książką, przyjemnie jest się zatopić w ten świat, ale tylko w wyobraźni.
Oczywiście były też elementy które mnie drażniły, szczególnie to ciągle kipiące pożądanie, te ekspresowe orgazmy, życie podporządkowane pożądaniu...
Nie można tej książki traktować poważnie, odnosić jej do własnego życia, chyba że ktoś ma podobne upodobania seksualne.
No cóż, wiele myśli kłębi mi się w głowie i mimo wad chyba sięgnę po kolejną część...

Malwina | 2012-11-26
Przeczytana: 29 listopada 2012

Byłam podekscytowana sięgając po tę pozycję. Książka wzbudza wiele kontrowersji i byłam ciekawa, jakie wrażenie wywrze na mnie. Historia wydaje się na pozór zwykła, jednak im więcej kartek przewracałam, tym robiłam większe oczy ze zdziwienia. Najbardziej zafascynowały mnie opisy relacji pomiędzy Aną a Christianem, to napięcie między nimi, nie sceny seksu. Autorka bardzo dobrze buduje słowami to napięcie, niemal każdy ich ruch i myśli są namacalne. Christian jest... Zboczony? Perwersyjny? Może to lubi, a może... No właśnie. Może ma to związek z jego przeszłością.
Książkę czytało mi się bardzo szybko i lekko. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto