Lubimyczytać.pl to:

romans
typ
papier
pastelova
5.78 (15246 ocen i 2364 opinie)

Opis książki

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuj...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Agnieszka | 2012-05-29
Przeczytana: 29 maja 2012

Jest to książkowa wersja inspirowanego Zmierzchem fanficka pod tytułem Master of the Universe. Jedyna różnica (poza zmienionymi imionami postaci) jest to, że w odróznieniu od pierwowzoru książka kończy się w zaskakującym momencie. Co było sprytnym wybiegiem autorki zmuszającym czytelnika do sięgnięcia po następną część.

Czego ja niestety nie zrobię.

wolfie | 2014-01-29
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Czytałam mnóstwo różnorakich opinii na temat tej książki, ale jakoś nie mogłam się przemóc do przeczytania jej. Dopiero gdy usłyszałam, że opowieść o Greyu jest niezwykle romantyczna, postanowiłam po nią sięgnąć.

Teraz spokojnie mogę stwierdzić, że "Pięćdziesiąt twarzy Greya" nie ma w sobie za grosza romantyzmu. Chora relacja łącząca Anę i Christiana opiera się wyłącznie na pożądaniu.
Myślę, że autorka złamała dwie zasady:
1. We wszystkim należy zachować umiar.
2. Dosyć już niewinnych, nieśmiałych bohaterek, które potykają się wiecznie o własne nogi.

Na niekorzyść powieści pani E.L. James przemawia znacznie więcej przeciw, niż za. Nijaki język, słabe kreacje bohaterów i wulgarność mówią same za siebie.
Sądzę, że "Pięćdziesiąt twarzy Greya" spowodowało wyłącznie to, że jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać kolejne erotyczne powieści.

Elenaj | 2012-07-23
Na półkach: Przeczytane, Nietrafione

Bardzo mi przykro,lecz przekład tej książki, zabił cały jej urok.Główny jej atut - gra na emocjach czytelnika , zgasł jak zdmuchnięta świeca.
Tłumaczka absolutnie nie czuje "ducha powieści". Miało być ostro , gorąco,grzesznie i namiętnie. Jest bardzo poprawnie ,profesjonalnie , cnotliwie i drętwo.A miało być tak pięknie.

Mai | 2012-12-30
Na półkach: 2012, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 28 grudnia 2012

O tej książce było już naprawdę głośno, gdy po nią sięgnęłam. Widziałam ją niemal codziennie w metrze, gdy jechałam do szkoły. Jednak dopiero widok sześćdziesięcioletniej babuleńki – przysięgam z ręką na sercu, mogła mieć nawet więcej! – czytającej Greya, skłonił mnie do sięgnięcia po tę pozycję. I naprawdę, gorzko tego żałuję.

Co nieco o fabule – poznajemy Anastasię Steele, niesamowitą niezdarę, kończącą właśnie studia, zakochaną w klasycznych brytyjskich powieściach, młodą kobietę. Pech chciał, iż poznała Christiana Greya – tajemniczego bogacza, niezwykle przystojnego, jak sama mówi – Adonisa (tak, już chyba wiecie do czego zmierzam). Ana przeprowadza z tym pewnym siebie człowiekiem wywiad do szkolnej gazety, w zastępstwie za swoją schorowaną przyjaciółkę i współlokatorkę, Kate. Nie zdaje sobie sprawy, iż ten dzień tak bardzo zmieni jej życie.

Jak łatwo można się domyśleć zaczyna coś między nimi iskrzyć i historia nabiera tempa. To jednak jedynie początek. Niedoświadczona dziewczyn...

Ziraelka | 2013-04-16
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

„Zmierzch” + seks + BDSM* = Idiotka Steele + Degenerat-Frustrat Grey

Postanowiłam zapoznać się z tą kontrowersyjną lekturą, bo uważam , że warto sobie wyrobić własne zdanie na temat czegoś, co wywołuje tyle szumu. Warto również znać lektury swojego pokolenia...
I...
jestem ogromnie rozczarowana i zniesmaczona!
Ani szokowanie technikami sado-maso, ani epatowanie bogactwem Greya nie zamaskuje faktu, że książka jest po prostu SŁABA.

Miało być intrygująco, perwersyjnie i kontrowersyjnie, dekadencko, absolutnie nieambitnie, ale przynajmniej wciągająco.
Niestety okazało się, że „50 twarzy Greya” to prostackie perwersyjne miałkie czytadło, sztuczne i prymitywne, koszmarnie podobne do „Zmierzchu”.

Przeraziło mnie to spłycenie i sztuczność relacji międzyludzkich...
Degeneracja tego, co w życiu dobre i piękne...
Sprowadzenie miłości fizycznej, która jest przecież najlepszym sposobem wyrażania miłości, do wulgarnej kopulacji, do sposobu na wyładowanie frustracji, do roli niewolnicy i pana.....

Hannah | 2012-09-24

W skrócie: irytująco infantylna, nieskażona głębszą myślą studentka ( która doświadcza istnienia swej "wewnętrznej bogini"...), spotyka się z niezwykle przystojnym ( no a jak inaczej?), tajemniczym ( no ba!) i bogatym ( rzecz jasna) mężczyzną lubiącym wyuzdany seks, tytułowym Greyem. Ona liczy na związek, on nie.

Literackie dno. Wyjątkowo toporny język, styl i koszmarnie nieudane opisy " TAKIEGO" seksu, które nic nie wnoszą do tego co już w tym temacie kiedykolwiek napisano.

beata83 | 2014-02-02
Na półkach: 2013 rok, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Dno i 50 metrów mułu. Nie wiem co było gorsze treść książki czy styl autorki. Po przeczytaniu tej pozycji doszłam do wniosku, że niedługo każdy będzie mógł zostać autorem bestselerów. Wystarczy wymyślić miałką historie o zakompleksionej dziewczynie i zakochanym w niej bogatym adonisie. Do jej opisania wystarczy użyć 10 -ciu powtarzających się do znudzenia zwrotów i już mamy hit. Przykre, że teraz taką literaturę się docenia...

Little_Raven | 2012-05-09

Zwykle nie czytuję tego typu literatury, ale muszę przyznać, że ta książka okazała się miłym zaskoczeniem. Barwne opisy, nieźle wykreowana postać Christiana Greya, no i jakaś fabuła, której często w takich utworach brak.

enigmaxd | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

Pięćdziesiąt twarzy Greya - Erika Leonard

""Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć.

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem...

girl995 | 2012-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2012

Bardzo sceptycznie podchodziłam do tej książki. Nie przepadam za książkami, wokół których jest tak wielki szum. Zawsze mam co do nich wielkie oczekiwania, a później zwykle jestem rozczarowana.
Czytałam wiele opinii, pochlebnych i nie, jedna z nich mnie zachęciła.
Książka nie jest zbyt oryginalna, jak pewnie wszyscy wiecie, jest w dużej mierze wzorowana na "Zmierzchu".
Główna bohaterka, Ana, jest, tak jak Bella, wielką niezdarą, nie lubi zimna, nie miała chłopaka, a kiedy spotyka największego przystojniaka, jaki chodził po ziemi oblewa się rumieńcem i nie może o nim zapomnieć, mimo że nic ich nie łączy. Tak samo jak w "Zmierzchu" bohaterka jest wielokrotnie ostrzegana przez obiekt swoich westchnień, jednak to nic dla niej nie znaczy.
Są jeszcze inne podobieństwa, jak rozwiedziona matka i jej nowy mąż kontuzjowany tuż przed rozdaniem dyplomów. Moim zdaniem, to nie był fakt warty skopiowania, ale gusta są różne.
Upodobania Christiana są... dość specyficzne, powiedziałabym, że wręcz obraźl...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica