Pięćdziesiąt twarzy Greya

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Piotr | 2012-10-21
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2012

Poziom książki żenująco niski, bez stylu, bez pomysłu. Jeśli ktoś jest ciekawy BDSM zrobi lepiej wpisując to w google, znajdzie wiele lepszych pozycji i materiałów.

Magdalena | 2013-09-11

Nie czytałam, nie czytam, nie przeczytam, :)
niestety nie ma takiej półki, na której chciałabym ją umieścić :)

| 2013-11-09

Tą książkę przeczytały wszystkie kobiety w mojej rodzinie podając ją sobie z rąk do rąk z szelmowskim uśmiechem na ustach. Jeśli do tego dołączymy miliony pań na całym świecie, które także po nią sięgnęły, to nie powinno nikogo dziwić, że ja także zapragnąłem poznać sekret Christiana Greya. Niestety nie dane mi było poznać go w całości ponieważ... poległem gdzieś w okolicach sto siedemdziesiątej strony. Teraz leżę martwy, a te słowa dyktuję z zaświatów za pośrednictwem medium, które łaskawie zgodziło się zalogować na tą stronę w moim imieniu. Generalnie mam zasadę, że jeśli już zaczynam czytać jakąś książkę, to zawsze staram się ją skończyć, ale w tym konkretnym przypadku nie dałem rady. Skoro jej nie przeczytałem, to teoretycznie nie powinienem się wypowiadać, niemniej jednak postanowiłem podzielić się kilkoma refleksjami na temat tej książki. Patrząc na „Pięćdziesiąt twarzy Greya” od strony czysto literackiej, trzeba sobie powiedzieć wprost, że ta powieść jest szczytem...

Ulka | 2012-09-07
Przeczytana: 07 września 2012

- Dojdź dla mnie, mała. Dalej maleńka.
- Rany Julek ... Och święty Barnabo!

Głównie się chichram, ale ... wciąga jak cholera :) a Grey intryguje - stwierdzam, że do tej książki, po prostu nie można podchodzić zbyt poważnie i tyle.

edit:

Totalna masakra językowo, tootalna. Ilość powtórzeń jak istne "kopiuj-wklej". Opisy w sumie żadne, jedynie dialogi dostateczne. Rozmowy bohaterki z jej "wewnętrzną boginią" wręcz irytują, ale musi sobie dziewczyna jakoś tłumaczyć to dlaczego wciąż przyłazi do tego faceta, zamiast uciekać gdzie pieprz rośnie No ale miłość nie wybiera, serce nie sługa itp itd
Christian to psychol ale strasznie intrygujący, wierzcie, bądź nie, bardzo ciekawi mnie co w sobie skrywa, ale to mój osobisty problem, zawsze się daje złapać na ciemne typy (tym bardziej, że nie mogę odeprzeć wrażenia, że jest on mieszanką wszystkich Braci z "BCS")
Chłopak - tak chłopak bo ma 27 lat jest oczywiście przystojny, bogaty, gra na fortepianie, "lata, skacze, pływa,...

Thomas886 | 2016-02-08
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 01 lutego 2016

Była sobie studentka, poznała bogatego faceta, który zmanipulował Ją i zaciągnął do łóżka.
Dużo scen erotyczno-masochistycznych, które wg mnie wzbudzają raczej niechęć.
Niby pojawia się wątek miłosny, ale Pani James ma chyba zbyt skrzywione postrzeganie tematu miłości.
Czyta się szybko, ale bez chęci zgłębiania się w tajniki fabuły, bo nawet nie ma co zgłębiać...

Aithusa22 | 2015-01-09

Książkę opisuję jednym słowem : TRAGEDIA. Płytka, denna i bez sensu. Bohaterowie tak irytujący, że brak słów. Na pewno nie sięgnę po kolejne książki z tej serii, bo szkoda mi czasu i energii na takie głupoty. Zdecydowanie nie polecam.

alouette | 2014-04-15

Ja rozumiem wszystko. Ale jak ta pseudo książka może podobać się komukolwiek?

Od dziecka jestem literackim nazi. Szerokie spektrum powieściowych wyborów, moje nieograniczone horyzonty, kończą się, gdy zostaje przekroczona pewna granica. Granica literackiej grafomanii to jedno, ale granica dobrego smaku to zupełnie inna sprawa.

Muszę wyznać, że nie przeczytałam do końca tego powieścidła. Dobrnęłam do drugiego opisu erotycznych igraszek dwojga bohaterów i powiedziałam sobie "pas". Rozumiem, że niektórych stymulują opisy seksu, ale do diaska, żeby to jeszcze było dobrze napisane! Mnie do szczęścia pornografia na papierze potrzebna nie jest. Czytając to czułam wręcz jak mój mózg zamienia się w płynną masę i wypływa uszami. Koszmar.

Niestety, ale moim zdaniem, wszystkie kobiety, które padają z zachwytu na twarz przed tą książką są albo pomylone, albo kompletnie nie mają gustu. A najpewniej i jedno i drugie.

Trzymać się z daleka!
A najlepiej palić wszystkie dostępne egzemplarze!...

Sabcia100 | 2012-09-22
Przeczytana: 22 września 2012

Po książkę "50 twarzy Greya" sięgnęłam z prostego powodu - lubię od czasu do czasu zajrzeć do czegoś, co budzi wśród innych kontrowersje lub temat tabu. Minęło trochę czasu, zanim zabrałam się za tę powieść, dosyć długo zwlekałam nie wiedząc, czego się mogę spodziewać.

Ogólnie mówiąc: żałuję.

Ogromnie trudno mi wyrazić emocje, jakie wzbudziła we mnie ta książka. W pełni raczej nie da się ich opisać. Z jednej strony byłam oburzona, wręcz zniesmaczona zachowaniem Geya i tym, że Ann mu na to wszystko pozwala. Wielokrotnie miałam ochotę zaprzestać czytania, wymazać z pamięci wszystko to, co do tej pory przeczytałam i już nigdy nie wracać do tego myślami. Z drugiej zaś strony byłam ciekawa, czy dla Greya istnieją jakiekolwiek hamulce, czy jest coś, do czego się nie posunie oraz czy Ann w końcu przejrzy na oczy i odejdzie od niego i tego chorego, łączącego ich układu. Kompletna mieszanka wybuchowa jeśli chodzi o moje emocje, chyba tylko dlatego dotrwałam do końca.

Zanim ktoś zajrzy do...

Marta | 2015-07-14
Na półkach: 2015 rok, Przeczytane
Przeczytana: 14 lipca 2015

Po książkę sięgnęłam dlatego, że wszyscy dookoła o niej mówili. Stwierdziłam, że skoro wszyscy to i ja ją przeczytam. Jak się okazało, podążanie za innymi chyba jednak się nie sprawdza, bo jestem rozczarowana, a wręcz załamana tą książką.
Jest nudna jak flaki z olejem. Ciągle te same teksty np. o przygryzaniu wargi, świętym Barnabie itd. Ilość i częstotliwość (praktycznie cały czas) opisów seksu nudzi, męczy,drażni i przytłacza. Poza tym jest jakaś oderwana od rzeczywistości, a takie książki zdecydowanie do mnie nie przemawiają.
Postać Any na początku nawet trochę mi się spodobała, ale niedługo po tym zaczęła mnie okropnie irytować. Która dziewczyna czy kobieta chciałaby być ciągle tak traktowana i kto normalny zgodziłby się na układ, na który przystała bohaterka.
Czyta się szybko i chyba tylko dlatego postanowiłam doczytać do końca, bo nie lubię nie kończyć zaczętych książek. Jak ktoś lubi coś płytkiego co może czytać bezmyślnie to ta książka jest w sam raz;)
Kolejnych części jak...

Ania | 2012-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Irytująca główna bohaterka i On - przystojny, niesamowicie bogaty i cholernie tajemniczy, z bardzo specyficznymi skłonnościami. Książka nie jest jakaś rewelacyjna, szkoda że jest napisana z punktu widzenia głównej bohaterki, wprost nie mogłam znieść jej niepewności. Szybko się czyta no i nie można zapomnieć o scenach +18. Na pewno sięgnę po kolejne części, byle dowiedzieć się jak najwięcej o tajemniczym Greyu.

Ekranizacje

Miłośnicy kotów lubią fantastykę, a właściciele psów kochają romanse

Mityczny (czy aż tak bardzo?) spór między miłośnikami kotów a fanami psów trwa od zarania dziejów. Do obu grup przyrosły rozmaite stereotypy. Niedawno zweryfikowano je w badaniu. Przy okazji zbadano też preferencje czytelnicze obu grup. Co się okazało?

Jak wydać swoją książkę?

Piszesz książkę i chcesz ją wydać? A może jest już dawno napisana i czeka w szufladzie na dobry moment? Jeśli tak, nie zwlekaj! Wydaj swoją książkę już dziś. Przeczytaj podpowiedzi, jak to zrobić.