Okładka książki Pięćdziesiąt twarzy Greya

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
pastelova
5,84 (19634 ocen i 2940 opinii)

Opis książki

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuj...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Magrat | 2012-07-25

Napiszę krótko. Książka to fanfic, w dodatku wyjątkowo marnie napisany. Nic dziwnego, skoro oryginalnie powieść wzorowana była na Zmierzchu. Nie rozumiem zupełnie osób, które mogą się tym zachwycać, szczególnie biorąc pod uwagę to, że seks opisuje w sposób krzywdzący dla kobiety.

e_sz | 2012-09-12
Przeczytana: 10 września 2012

O "50 twarzach Greya" słyszałam już od dobrych kilku miesięcy, mimo że książka ta nie została jeszcze wówczas wydana w polskiej wersji. Czytałam skrajne opinie na jej temat, co tylko dowodzi, jakie emocje potrafi wzbudzić. Zakładam, że można mieć do niej stosunek typu "love me or hate me", tutaj albo coś jest czarne albo białe. Na tytułową szarość nie ma wbrew pozorom miejsca. :-)
Oczywiście, swoim zwyczajem, musiałam osobiście sprawdzić, o co ten cały szum, inaczej nie byłabym sobą i nie dałoby mi to spokoju. Nie będę ukrywała, że od początku byłam nastawiona do tej książki trochę na "nie", ponieważ, chyba gdzieś pod skórą przeczuwałam, że to, co tak naprawdę sprzedaje się w tej książce, to nie dobre "pióro" autorki czy ciekawy język, a seks, wyuzdanie, wulgarność. I wiele się nie pomyliłam, instynkt mnie nie zawiódł. Mam do tej książki tyle uwag, że w pewnym momencie stwierdziłam, że nie jestem pewna, czy będę je umiała wszystkie ogarnąć, nie popadając w totalny chaos myśli i dissó...

Gosia | 2014-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 września 2014

Nadszedł ten dzień, że ja też przeczytałam słynny bestseller autorstwa E.L.James. Chciałam się przekonać o co tyle zamieszania, chociaż szał już chyba minął o czym może świadczyć to, że książka stała w bibliotece na półce podobno tydzień i nikt jej nie wypożyczył. Mam wrażenie że wszyscy już ją przeczytali, tylko ja nie.
Nie odkryję tu Ameryki, bo opinii jest mnóstwo, ale napiszę kilka przemyśleń.
1/ Nie ma w tej książce niczego strasznie szokującego (może dla jakichś dewotek coś się znajdzie). Opisy nawet z pogranicza sado są spokojnie do wytrzymania i nie odrzucają.
2/ Owszem seksu jest sporo, ale dopiero od pewnego momentu. Sporo jest też uwodzenia, psychologii i prób rozwiązania problemów emocjonalnych.
3/ Główni bohaterowie mogliby być lepiej nakreśleni. Powtarza się schemat typu: młoda, naiwna, i nieświadoma swej atrakcyjności + młody, przystojny, bogaty i doświadczony mężczyzna ze swoją ciemną stroną i tajemnicą. Czy przypomina mi się tu "Zmierzch"? Więcej psychologii...

Ewelina | 2012-09-20
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 20 września 2012

Nie rozumiem fenomenu tej książki, ani wysokich ocen innych użytkowników. Idiotycznie napisana. Pisanie na takim poziomie obraża nas jako czytelników. Próbowałam. W połowie stwierdziłam, że szkoda czasu na takie bzdety i warto rozejrzeć się za czymś wartościowym.
Na koniec dodam, że temat dominacji seksualnej i kontrowersyjnej umowy nie wpłynął na moją ocenę. Bo nawet tak odważne, niecodzienne sytuacje i niebywałą rozkosz można było opisać w piękny, literacki sposób, co sprawiłoby, że nie odłożyłabym tej książki w połowie.

Karolina | 2012-10-04
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 02 października 2012

Niech Pan tego nie czyta! - chciałoby się sparafrazować ostrzeżenie z filmu 'Nic śmiesznego'. Tylko po co, skoro i tak większość z Was wiedziona dziwną ciekawością bądź przekorą sięgnie po tą pozycję :)

Książka jest typowym odmóżdżaczem. Musiałam przy jej okazji pożegnać się z paroma cennymi szarymi (sic!) komórkami. Ale po kolei: książka jest po prostu nudna. Nie da się ani poznać bohaterów (chyba że odnieść do Edwarda i Belli), bo są płascy, nijacy. Cały ten seks podkreślany w każdej recenzji - autorkę chyba peszą pewne sprawy i na pewno nie potrafi opisać samego aktu, nie mówiąc już o nazywaniu rzeczy po imieniu (męskość, kobiecość, TAM etc.). Mam wrażenie, że oni się tam po prostu na szybko ruchali jak króliki, a nie uprawiali wyrafinowany seks. A że tam przy użyciu zabawek (raz), czy wiązania (raz) czy klapsów. To od razu jest BDSM i SM? Hm... chyba niedouczona jestem. Tak czy owak, de Sade musi się w grobie przewracać!

O zgrzytanie zębami doprowadzał mnie jednak język. Bohaterk...

Nie wiem dokładnie co o tej książce napisać.Mam tyle sprzecznych odczuć. Spodziewałam się czegoś lepszego. Fakt - ocieka erotyzmem...ale czy to najważniejsze w książce. Mam wrażenie, że została przereklamowana. Wiem na pewno,że nie sięgnę po dalsze jej części...może kiedyś z ciekawości.

Lucy | 2014-05-04
Przeczytana: 04 maja 2014

"-Duże mieszkanie-mówię.
-Duże?
-Duże.
-Jest duże.."
Ten i tysiące równie niedorzecznych dialogów, bzdurna historia, bohaterka z wiecznym kisielem w gaciach i idealny Christian Grey. Za dużo głupoty jak na jedną książkę. Przeczytałam, aby upewnić się, że społeczeństwo jest coraz głupsze i można mu wcisnąć każdą chałę.

Yossa | 2012-09-17
Przeczytana: 16 września 2012

Wyobraźcie sobie, że gdzieś daleko, bo w Ameryce, żyje sobie niewinna studentka Anastasia i marzy o swoim księciu z bajki - na razie proste, jednak trudniej przyjąć już fakt, że książę AKURAT się zjawia i to nawet na 4 kołowym rumaku o dumnym i ociekającym bogactwem imieniu AUDI SUV. Nasza bohaterka pęka z zachwytu - "(...) troszczy się o mnie na tyle, żeby ratować mnie przed jakimś mylnie pojętym niebezpieczeństwem. To nie mroczny rycerz, ale biały rycerz w lśniącej zbroi, klasyczny bohater romantyczny, sir Gawain lub Lancelot."

Tak oto zaczyna się nasz romans, który spokojnie kwalifikuje się na dramat. Jestem zszokowana, ale nie tak, jak życzyliby sobie tego wydawcy, czytaliście przecież tył okładki "egzemplarz na minutę", "1000 egzemplarzy w zaledwie 7 dni" "niebagatelna kwota 5 milionów dolarów", wow, liczby potrafią zawrócić w głowie, szkoda że samo ich źródło już niezbyt.

50 odcieni głupoty w postaci czystej

Wątpliwe dzieło E L James...

deana | 2014-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 23 maja 2014

Każdy już chyba pastwił się nad tą książką. Prawdopodobnie więcej czytałam złych opinii aniżeli dobrych. Chodź dobre przenosiły się raczej za pomocą jakiegoś ,,głuchego telefonu", czego dowodem może być fakt, że w pewnym momencie zauważyłam, że wszystkie dziewczyny i kobiety w autobusie czytają Greya. Aż sama zaczęłam się rozglądać, czy przypadkiem nie rozdają go gdzieś na przystanku.
Nie mam zamiaru powtarzać tego co już napisano, wytykać błędów czy braków. Za to chcę pokazać co mnie śmieszyło:
1) Ana, lat 21, nie ma ubrań poza jedną parą dżinsów (o koszulkach nic nie wiadomo). Współlokatorka Kate, została wprowadzona tylko w celu pożyczania jej ciuchów. Jak ona przeżyła cztery lata w Portland, nie rozumiem, ale przynajmniej oszczędziła kupę kasy... hmmm.. tylko gdzie ją ma???
2) Ana, kończy studia w 2011 roku i nie posiada komputera (sic!) Też kończyłam studia w 2011 i bez mojego ogromnego, wolnego ,,Franka" (który jest już w krainie wiecznych komputerzych łowów) raczej nie...

Felzmann | 2013-05-26
Przeczytana: 26 maja 2013

Kpina z ludzi, kpina z seksu, kpina z młodych dziewczyn. To jest śmieszne, a nie podniecające. Miałem dać 2 gwiazdki, ale stwierdziłem, że sukces tego gniota jest tak wielki, iż trzeba dobitnie zaznaczyć co się o tej książce myśli. Jeśli my, tutaj na tym portalu tego nie zrobimy, to kto? Babcia spod Mławy? Pan Wiesiek z Kalisza?

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto