Okładka książki Pięćdziesiąt twarzy Greya

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
pastelova
5.82 (18108 ocen i 2739 opinii)

Opis książki

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuj...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
Dragonblood | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

Z trudem przebrnęłam przez tę "obowiązkową" pozycję.
No przecież należy przeczytać, żeby móc w ogóle cokolwiek o tym czymś powiedzieć.

Będąc już bardzo blisko końca mogę powiedzieć, że literatura zaczyna upadać. Niesamowitym jest, że znajduje się wydawnictwo, które chce wydać taki skrajny przejaw grafomanii. Ktoś powie, że ludzie najwyraźniej chcą to czytać. Ja odpowiem, że gusta się poniekąd kreuje, a do tego chyba zdawanie się na gust większości jeszcze nikomu na dobre nie wyszło.

Jak napisała już Czcigodna Natalia-Lena, w książce aż się robi od powtórzeń, które każdemu normalnemu czytelnikowi mogą jedynie działać na nerwy. Zwłaszcza, że nie mają one jakiejś szczególnej roli. Język nie jest prosty..on jest wręcz żenujący, bo takimi konstrukcjami zdania posługują się dzieci w podstawówce.

Ma to niby być literatura kobieca. O losie słodki...

Fabuła jest do bólu zębów przewidywalna, język słaby, humor jest na poziomie szkolnym, a postaci słabe i miałkie. Rzekome perwersje i skan...

Frigg | 2014-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Nie oceniałam wcześniej książek zanim nie doczytałam ich do końca. Niestety, nie dam rady dokończyć tych wypocin a kilka słów aż mi się ciśnie na usta. Z tego co słyszałam, wśród pozycji erotycznych wypada bardzo słabo. Nie mi to oceniać, nigdy nie ciągnęło mnie do takiej literatury. No, ale skoro ten gatunek się z "Pięćdziesięcioma twarzami Greya" nie utożsamia, trzeba ją ocenić jako powieść kobiecą.
Nie skłamię mówiąc, że jest to na dzień dzisiejszy najgorsza książka jaką czytałam. Cała powieść została zainspirowana "Zmierzchem", problem w tym, że "Zmierzch" jest kierowany do dziewczynek w wieku nastoletnim. Można wtedy wybaczyć mu styl, idealizowanie postaci, cukierkowy klimat. "Pięćdziesiąt twarzy..." jest Zmierzchem dla dorosłych, którzy mają w sobie wewnętrzną nastolatkę (nie boginie!) a jednak szukają jakiś wrażeń. Ana jest tak irytująco bezradna, a jej relacja z Greyem są parodią. Niedostępna dla wszystkich, zakompleksiona, zamknięta 21-l...

Kamilkaa21 | 2013-11-04
Na półkach: Erotyki, 2013, Posiadam, Przeczytane

Myślę że książka na początku trochę zalatuje nuda,natomiast potem zagłębiamy się w przypadkowe spotkania i charaktery Anastasii i Christiana. Kto by pomyślał że początkowo taki niepozorny, poukładany, władczy i opanowany bogacz jak Grey jest nieokiełznanym i pełnym fetyszu mężczyzną? A panna Steel z tak niewinnej, nieśmiałej pod pewnym względem dziewczynki chociaż pomimo swej pewności siebie, stanie się pełną piersią kobietą? Jak się potoczą ich losy? Czy Grey otworzy i zmieni się dla Any? Żeby się dowiedzieć musisz przeczytać ;)

Co do listów pomiędzy nimi, myślę że jedynie trochę zajmują dużo miejsca w książce, fakt są przejrzyste, w miarę czasem ciekawe ale czy aż tal potrzebne..? Jak dla mnie nie koniecznie, i bym się bez nich obeszła :)
Jeszcze mogę tylko od siebie dodać że fakt scenki erotyczny, wulgarny język Christiana i jego Czerwony Pokój Bólu - świetne ( trafiły w mój gust i pobudzają fantazje) ! :D

Medb | 2012-12-30
Na półkach: 2012, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 30 grudnia 2012

pięćdziesiąt odcieni? hmm.. rzeczywićsie.. moje odczucia w trakcie tych kilku dni takze tyle musiały mieć.. zaczeło sie łagodnie.. poszło w strone oburzenia.. zatrzymało sie na ciekawości.. dalej w zażenowanie.. później w podniecenie.. i dalej w zachwyt.. skonczyło sie na zadowoleniu.. z jej wyboru.. a jednak i smutek.. ze to juz koniec.. i między nimi.. i ze ksiązka sie skończyła. A najdziwniejsze jest to..ze jak myśle teraz o klapsach ktore zdarzyło mi sie dostac.. podczas.. :") a ktorych sobie nie życzyłam..to żałuje że teraz nie ma mi kto ich dać..

Ciasteczko17 | 2014-07-22
Przeczytana: grudzień 2013

Ta książka wpadła w moje ręce przypadkowo. Nudziło mi się a ciocia pożyczyła mamię tę książkę więc zaczęłam czytać. No cóż dużo ludzi twierdzi, że jest ona wyłącznie o brutalnym seksie i tylko o tym piszą oraz mówią. Nie widzą jednak tych pozytywnych cech tej książki. Nie do końca spodobała mi się, ale miała coś w sobie może to napięcie, ciekawość jak się skończy. Sama nie wiem. Uważam, że "Pięćdziesiąt twarzy Greya" trzeba zrozumieć, żeby się spodobała.

Margo | 2014-06-08

Nie rozumiem o co tyle hałasu. Może książka nie jest arcydziełem, ale nie jest też beznadziejna...
Rzeczywiście zbyt często powtarzające się w książce zwroty, choćby to "rumienię się" trochę mnie irytowały, ale jakoś nie przeszkadzały mi w lekturze. Nie jest to z pewnością bardzo ambitna książka ( ale czy może nią być książka o brutalnym seksie? ) Jednak za następne części zabieram się tylko ze względu na Chrystiana i powodu dla którego jest jaki jest.

Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

BecinkaFiore | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam tylko po to, żeby na własne oczy przekonać sie, że wszystkie negatywne opinie o tej "ksiazce", jakie tu przeczytałam, są prawdziwe. Mogę więc to potwierdzic z własnego doświadczenia. Nie bede powielać słów moich przedmówców. Jezeli takie ksiazki są bestsellerami, chyba powinniśmy współczuć temu światu...

Magda | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Kolejna przereklamowana książka. Przeczytałam ją z powodu tego zamieszania koło niej. Dużo krzyku o nic. Przerost formy nad treścią. Młodziutka Anastazja zakochuje się w biznesmenie. Nawiązują romans, itd. Dużo erotyki. Wszystko kończy się szczęśliwie ślubem i dzieckiem. Książka dla nastolatek.

detektywmonk | 2013-06-15

Bardzo mi się podobała ta książka.Jestem pod ogromnym wrażeniem,talentu pisarskiego pani James.Książkę czyta się bardzo dobrze.A sceny seksualne nie szokują, tylko dodają powieści dobrego smaczku.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto