Okładka książki Pięćdziesiąt twarzy Greya

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
pastelova
5,83 (19177 ocen i 2886 opinii)

Opis książki

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuj...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
Karolina | 2012-11-24
Przeczytana: 20 listopada 2012

Nawet nie wiem od czego zacząć.

Nie wspomnę o stylu pisania, bo po przeczytaniu wszystkich wydanych części o Sookie Stakhouse nie powinnam się wypowiadać. W dodatku oglądam regularnie "Pamiętniki wampirów". Jestem uodporniona.

Nie wspomnę też o scenach seksu, bo nie były aż tak poruszające. Nie licząc słynnej już chyba sceny z tamponem, która była po prostu obrzydliwa.

Wspomnę za to o tym, co przekazuje ta książka. Ona już nawet nie mówi, że gdzieś tam czeka prawdziwa miłość, która pokona wszystkie przeszkody. Ona twierdzi, że każdy sadysta/związkofob/seksoholik/jakikolwiek -holik ma w sobie wewnętrzne pokłady dobra i można uleczyć go swoją miłością. Brawo. Nieważne, że całkowicie poważnie boisz się, że dla swojej przyjemności facet Cię stłucze. Ważne, że pamiętał jaka jest Twoja ulubiona herbata i podaje Ci ją na śniadanie. On musi poważnie do Ciebie podchodzić! No i ma własny odrzutowiec! Nieważne, że zdobywa znikąd adres Twój czy Twojej matki. I nieważne, że nie możesz nawet na...

crockery | 2014-04-01
Przeczytana: luty 2014

Przykre jest to jak dobrze seks się sprzedaje. Oczywiście, że wszystko jest dla ludzi, ale jeżeli już ktoś pisze erotyczną książkę to niech to zrobi dobrze, niech sprawi, aby każda z czytelniczek miała mokro w majtkach, a tutaj mamy do czynienia z tandetą. Nie wiem czy można to nazwać książką, niektóre dzieci piszą dużo ładniejsze i ciekawsze wypracowania w podstawówce. No, ale jest SEKS więc wszystkie nastolatki szaleją. Szkoda tylko, że nie zauważają w jak fatalny sposób jest on opisany. Przykre jest to jak ktoś chce poruszyć tę magiczną sferę życia i nie potrafi tego zrobić, spłyca to jak tylko może, oplatając tą intymność kiepskim językiem, nie wgłębiając się w emocje, które górują w tej sferze. Być może pomysł pisarki nie był najgorszy, ale wykonanie jest zdecydowanie tragiczne. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jestem rzetelna przez ten mój prymitywny bełkot i brak inteligentnych argumentów, ale takie książki nie zasługują na błyskotliwe recenzje.

drut_miedziany | 2013-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2013

Chłam dla niewypieprzonych bab, które marzą o księżniczkowaniu z odrobiną biczyka, ale wciąż księżniczkowaniu.

Beznadziejny język, cała masa powtórzeń słów i opisów, te same słowa w każdym kontekście [sardoniczny uśmiech, sardonicznie to, sardonicznie tamto, sardonicznie sramto, podejrzewam, że Grey mógłby się nawet załatwić sardonicznie]. Ahh i jeszcze to "przewracanie oczami" i "przygryzanie wargi"... po 5, 10, 15 wzmiance o tym już chce się rzygać.

A ta bohaterka? Skąd ona się wzięła? Tak irytująca baba, że sama bym ją zachlastała na śmierć i nie byłoby w tym nic erotycznego, ot czysta zemsta za nerwy i zmarnowany czas. Ehh...

"Podświadomość", "wewnętrzna bogini" i "święty barnabo"... proszę... litości!

Przykro, że nędzny kawałek nędznej pornografii pozwolił zarobić autorce pokaźne pieniądze, a prawdziwi, dobrzy pisarze pozostają niedocenieni, a przynajmniej nie tak bogaci jak E.L.

Banał, banał okrutny.

LizardQueen | 2014-08-17

To jest straszne. Znaczy się, straszna jest ta popularność, bo takich książek jak ta jest wiele, ale nie są tak popularne jak ta.
Przeczytałam z ciekawości, bo ciężko jest dyskutować o czymś, czego się nie przeczytało. Jako, że miała być to lektura, która mną poruszy i zszokuje, przeczytałam. Stracony czas jak dla mnie. Jedyne co mnie zszokowało to właśnie to co napisałam wyżej, ta popularność. Książka dla pruderyjnych gospodyń domowych, które rumienią się na wspomnienie o lekkim bdsm (w przypadku tej książki, klapsy). Dobrze podsumowała tą książkę moja znajoma: "Zmierzch" dla dorosłych z wątkiem erotycznym, bez wampirów.

Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

Butterfly | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Nie wiem dlaczego ludzie tak krytycznie patrzą na tę książke..
Mnie ta książka całkowicie pochłoneła, faktycznie uzależnia. Temat może jest dość nietypowy, ale gdyby każda powieść byłaby oklepana, to świat książek byłby nudny.

Osioł_Dardanelski | 2012-10-12

Dlaczego wybitna? Bo się przy niej WYBITNIE wynudziłem. Baby jednak nie umieją pisać o seksie w taki sposób, żeby się chciało... samo wiecie co. Chociaż kilka opisów po lekkich modyfikacjach daje się wprowadzić w życie.

kakunia84 | 2014-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2014

opowiastki mlodej kobiety doświadczanej seksualnie przez tytuowego Greya, raczej nie przeczytam następnych części.... nienajgorsza aczkolwiek szalu niema ;)

biedronkax | 2013-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Gardzę umysłową hołotą.
Gardzę kiepskim porno.

agta | 2013-03-23
Przeczytana: 23 marca 2013

Szczerze mówiąc tytuł ten zostałby przeze mnie pewnie skwitowany jedynie przewróceniem oczami i uznany (słusznie.) za jeden z kolejnych głupich i masowych trendów, które ostatnimi czasy przewijają się przez nasze księgarnie (jak np. wampiry, upadłe anioły itp.), gdyby nie pochlebna opinia jednej z moich koleżanek, której gustu w temacie literatury, muzyki, filmów i seriali do tej pory nie miałam podstaw kwestionować. Okazuje się, że czasami nawet wielcy błądzą.

Akcja w tej "książce" praktycznie nie istnieje. Główna para bohaterów spędza czas albo w sklepie (Anastasia S.) skąd potem wraca do domu, by pisać emaile do lubego (Christian G.) albo jedzie do niego do apartamentu oddawać się swoim chuciom albo decyduje sobie polecieć prywatnym (bo jakżeby inaczej!) helikopterem do Seattle (czy gdzieś indziej-już nawet nie pamiętam). Postacie praktycznie się PAŁĘTAJĄ, nie wiedząc co ze sobą zrobić. Czytanie co parę akapitów jak Anastasia rozmawia z matką o jakichś (brzydko pisząc) pierdołach,...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Licia Troisi
    34. rocznica
    urodzin
    A z pustką, którą w sobie nosisz, gdzie do tej pory zaszłaś?
  • Witold Jabłoński
    57. rocznica
    urodzin
    Śmierć jest bramą do ukojenia [...] a życie jeziorem, które topi nas w bólu.
  • Charlaine Harris
    63. rocznica
    urodzin
    O rany! - sapnęłam. - Wyglądasz dla mnie lepiej niż Happy Meal dla trzylatka.
  • Arturo Pérez-Reverte
    63. rocznica
    urodzin
    Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy - samotność,... pokaż więcej
  • Poul Anderson
    88. rocznica
    urodzin
    W świecie istnieją trzy Moce, którym nie mogą przeciwstawić się ani bogowie, ani demony, ani ludzie. Moce, których nie zwyciężą czary, których nie pokona żadna potęga: Biały Chrystus, Czas i Miłość.
  • Francis Durbridge
    102. rocznica
  • Giorgio Faletti
    64. rocznica
    urodzin
    Kiedy coś odmienia twoje życie, bardzo trudno to zamaskować.
  • Rudolf Hoss
    99. rocznica
  • Izabela Kuna
    44. rocznica
    -Ciągle bierzesz xanax?
    -No pewnie. Nawet mój kot bierze xanax.
  • J.A. Redmerski
    39. rocznica
    urodzin
    Tylko pamiętaj, by zawsze być sobą i nie bać się mówić tego, co myślisz, albo tego, by głośno marzyć.
  • Anthony Burgess
    21. rocznica
    śmierci
    Człowiek niezdolny wybierać to już nie człowiek.
  • Yukio Mishima
    44. rocznica
    śmierci
    Ponieważ moim jedynym powodem do dumy był fakt, że ludzie mnie nie rozumieją, nigdy nie czułem potrzeby, by próbować innym wytłumaczyć, co czuję. Myślałem, że los odmówił mi zdolności widzenia tego, co widzieli inni. Moja samotność rosła i przybierała z dnia na dzień, jak tucznik.
  • Antoine François Prévost d'Exiles
    251. rocznica
    śmierci
    Ogół ludzi wrażliwy jest jedynie na kilka namiętności, w których trawi się ich życie i do których sprowadza się cała ich istota. Odejmijcie im miłość i nienawiść, rozkosz i cierpienie, nadzieję i obawę, nie będą czuli nic.

Znajdź nas na Facebooku