Pięćdziesiąt twarzy Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
5,83 (25554 ocen i 3656 opinii)
tłumaczenie
Monika Wiśniewska
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
romans
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Collide
  • Fangirl
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Etta i Otto i Russell i James

7,51 (370 ocen i opinii)
Fangirl
Rainbow Rowell

8,06 (270 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

6,7 (46 ocen i opinii)
Tajemnica domu Helclów
Jacek Dehnel , Piotr Tarczyński , Maryla Szymiczkowa

7,24 (67 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Oddam ci słońce
Jandy Nelson

8,73 (15 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Ziutka | 2013-08-30

Zaczęłam czytać tą książkę po angielsku mniej więcej w tym samym czasie co moja przyjaciółka po polsku. Obie mamy podobny gust czytelniczy więc już po pierwszej stronie stwierdziłam, że coś jest nie tak, skoro ona mi poleca takie "coś"(inaczej się tego nie da określić).

Język autorki jest tak ubogi jak chyba w żadnej innej powieści, w koło tylko "Oh, My"(ktoś chyba nawet to policzył i ilością można by obdzielić kilkadziesiąt książek). Poza tym forma pamiętnika i zapiski mniej więcej tak idiotyczne jak w dzienniku 13-latki. Styl i forma wypowiedzi tak biła po oczach, że wcale nie czytało się tego łatwo, szybko i przyjemnie, ale wręcz jak po grudzie, z każdym słowem bolejąc nad kondycją amerykańskich wydawnictw. Dziękowałam tylko Bogu, że ściągnęłam e-booka, a nie wydałam pieniędzy na wersję drukowaną. Będąc szczerym to żal mi nawet drzew, które należało ściąć, aby takie drukowanie było w ogóle możliwe.

Przyjaciółka zgadzała się ze mną co do formy, ale twierdziła, że fabuła jest...

Marysia | 2014-01-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 13 stycznia 2014

'Pięćdziesiąt twarzy Greya' to książka bardzo specyficzna...
Długo zastanawiałam się czy w ogóle się za nią zabrać. Odstraszały mnie, po pierwsze opasłe tomisko, a po drugie wiele kontrowersyjnych opinii na jej temat. Ostatecznie zachęciły mnie bardzo pozytywne opinie moich znajomych. I co??? ...i jedyne co mi się nasuwa po jej przeczytaniu to to, iż jest naprawdę bardzo specyficzna.

Każdy kto w swoim życiu miał do czynienia z różnorodnością wybieranych przez siebie lektur, doskonale zdaje sobie sprawę, że książki są różne. Jedne czyta się 'jednym tchem', a na inne trzeba poświęcić trochę czasu. Niektóre są miłe, łatwe i przyjemne, a niektóre wręcz przeciwnie. Ta jest... rzeczywiście specyficzna :)

Czyta się ją łatwo, miło i przyjemnie. Miejscami nawet bardzo przyjemnie. Ale są też chwile, gdy znika rumieniec i pojawia się konsternacja.

Ona - niewinna, młoda, inteligentna, 21 letnia dziewczyna, studentka literatury.
On - 27 leni mężczyzna, bardzo bogaty przedsiębiorca,...

magda77 | 2015-03-02

Z uwagi na wielką popularność, jaką cieszy się ta książka i ja muszę dodać swoją opinię. Zachwalali mi ją niektórzy znajomi i nawet jeden z nich mi pożyczył. Postanowiłam więc przeczytać, bo w końcu czytać lubię, nawet bardzo.
Ale nie mogłam jej w żaden sposób doczytać do końca, a starałam się, serio. Jest tak płytka, pusta i drętwa, że jedno co mnie zdumiewa, to jej popularność.
Dotąd myślałam, że jestem tolerancyjna, mam otwarty umysł i akceptuję gusta innych. Muszę jednak zweryfikować opinię o sobie samej. Nie rozumiem, jak takie literackie dno może się komuś podobać. Może pozytywną opinię o tym czytadle kreują nastolatki, albo ograniczone intelektualnie kury domowe? Nie wiem. Niektórzy piszą o nudnej czy też płaskiej fabule. Ludzie! Tu nie ma żadnej fabuły! Wolałabym przeczytać 5 drętwych Harlequinów niż "50 twarzy Greya". Reasumując - nie polecam. Szkoda czasu i życia na takie miernoty.

Aeona | 2014-11-24
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Najwartościowsza w tej książce jest w moim przypadku dedykacja od przyjaciela od którego ową książkę otrzymałam wraz z dwoma nastepnymi tomami.
Po przeczytsaniu nasunęła mi się myśl,że może powinnam jednak zacząć sama pisać,skoro wystarczy popełnić taką książkę jak ta?
Nie bardzo potrafię zrozumieć fenomenu popularności tej książki,przypomina mi ona jedną z wielu książek z serii erotycznych,które zalały rynek księgarski w latach dziewięćdziesiatych,obok wszelakiej maści horrorów i thilerów.
Cóż,mój przyjaciel był rozczarowany,że tak bardzo skrytykowałam "50 twarzy..",ale cóż robić,wraz z wiekiem wymagam czegoś więcej od czytanych lektur,chociaż rozrywki,najtańszej,ale jednak ,a nie irytacji i chęci rzucania tomami po ścianach;)
Pozdrawiam!

snll | 2013-05-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Ta książka dosłownie mnie prześladowała. Bilbordy krzyczały "Przeczytaj mnie", znajome mówiły "Przeczytaj ją" a kobiety pogrążone nad lekturą jeżdżąc autobusem, jeszcze bardziej potęgowały ciekawość. Zastanawiałam się o co tyle krzyku i w końcu po nią sięgnęłam.

No i przepadłam.

Pochłonęłam ją w jeden dzień. Nie mogłam się od niej oderwać, ciekawa co też Pan Grey znowu wymyśli. Myślę, że nie trzeba po raz setny nakreślać fabuły. Powiem tylko, że nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę. Czytało się przyjemnie, bardzo szybko i pomimo tego, że językowo jest słabo napisana i dosyć często pojawiają się powtórzenia, to i tak mnie nie zraziła.

lenuszka | 2012-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 25 października 2012

Tyle szumu wokół tej książki, a szału nie ma. Błyskawicznie się ją czyta, ale cóż z tego, jak już niemalże od pierwszych stron ma się ochotę udusić główną bohaterkę. Ma 21 lat, a zachowuje się jak nastolatka. Jest naiwna, infantylna i szalenie irytująca. Ciężko jest się z nią zidentyfikować, a tym bardziej polubić. Książka zdecydowanie na jeden raz.

BetiFiore | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Przeczytałam tylko po to, żeby na własne oczy przekonać sie, że wszystkie negatywne opinie o tej "ksiazce", jakie tu przeczytałam, są prawdziwe. Mogę więc to potwierdzic z własnego doświadczenia. Nie bede powielać słów moich przedmówców. Jezeli takie ksiazki są bestsellerami, chyba powinniśmy współczuć temu światu...

biomycha85 | 2014-12-20
Przeczytana: 2013 rok

Z tą książką jest jak z disco polo. Niby nikt nie słucha, a jak coś gdzieś zagrają, to nagle wszyscy śpiewają. Mnie osobiście taka "literatura" nie jest po drodze, a mimo to przeczytałam. Choć filmu już raczej nie obejrzę.

mdlymee | 2012-05-09

Zwykle nie czytuję tego typu literatury, ale muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś więcej..

Kamilkaa21 | 2013-11-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, Erotyki

Myślę że książka na początku trochę zalatuje nuda,natomiast potem zagłębiamy się w przypadkowe spotkania i charaktery Anastasii i Christiana. Kto by pomyślał że początkowo taki niepozorny, poukładany, władczy i opanowany bogacz jak Grey jest nieokiełznanym i pełnym fetyszu mężczyzną? A panna Steel z tak niewinnej, nieśmiałej pod pewnym względem dziewczynki chociaż pomimo swej pewności siebie, stanie się pełną piersią kobietą? Jak się potoczą ich losy? Czy Grey otworzy i zmieni się dla Any? Żeby się dowiedzieć musisz przeczytać ;)

Co do listów pomiędzy nimi, myślę że jedynie trochę zajmują dużo miejsca w książce, fakt są przejrzyste, w miarę czasem ciekawe ale czy aż tal potrzebne..? Jak dla mnie nie koniecznie, i bym się bez nich obeszła :)
Jeszcze mogę tylko od siebie dodać że fakt scenki erotyczny, wulgarny język Christiana i jego Czerwony Pokój Bólu - świetne ( trafiły w mój gust i pobudzają fantazje) ! :D

Ekranizacje

Na półkach