Pięćdziesiąt twarzy Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

7,75 (4 ocen i opinii)
Wyśnione miejsca
Brenna Yovanoff

7,37 (71 ocen i opinii)
Puch ostu. Fraszki o życiu i miłości
Jan Izydor Sztaudynger

Mroczniejszy odcień magii
Victoria Schwab

7,4 (94 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+

Bywa tak, że wokół książki nagle robi się szum medialny. Tak było z Greyem. Ileż to ja się nasłuchałam, jakie to świeże/ekscytujące/wspaniałe/szokujące. W końcu po czasie pchnęło mnie to do sięgnięcia po ową niesamowitą pozycję i... przeraziłam się. Miliony ludzi nie może się mylić? A jednak może. Strach pomyśleć, że ludzkość naszych czasów docenia takie gnioty, podczas gdy tyle wartościowej literatury tylko leży i czeka na przeczytanie.

Co do treści. Historia jest ckliwa, "Zmierzch" dla dorosłych. Zdarzyło mi się lata temu przeczytać lepszy Harlequin. Oto szara myszka, kończąca studia dziewica, która nigdy się nie upiła zostaje wrobiona przez piękną, mądrą i bogatą przyjaciółkę w przeprowadzenie wywiadu. Z kim? Ano, z 27-letnim (!) multimilionerem, który przy okazji okazuje się najprzystojniejszym mężczyzną świata, a i rozpiętość jego zainteresowań i zdolności jest imponująca: lata helikopterem (własnym), biegle gra na pianinie, wspaniale zna się na winach i muzyce, tylko by...

SeVIIen Sins | 2016-01-19
Przeczytana: kwiecień 2014

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” – osławiona ‘książka’… A ja przeczytałam jedynie dlatego, że był to zupełnie nietrafiony prezent urodzinowy od koleżanki. Jak zresztą cała trylogia, ale pozostałych części na pewno nie mam zamiaru czytać. Nawet gdyby ktoś dawał mi za to najdroższy samochód świata! Szkoda oczu, nerwów i zdrowia…

To ‘epokowe dzieło’ jest nudne jak flaki z olejem. A główne postacie takie jakieś… Zupełnie nijakie. Grey zamiast macho, na jakiego kreowany jest we wszelakich opisach książki przypomina mi raczej ciepłe kluchy i już zeszłoroczny śnieg jest bardziej interesujący. A panna Steele i jej ‘wewnętrzna bogini’… Szkoda gadać.

Nie, nie i jeszcze milion razy nie dla tego ‘dzieła’!!! Czytając miałam wrażenie, że wszystko rozwija się troszkę podobnie jak w filmie „9 i pół tygodnia”. Ale nie oszukujmy się – film, choć też nie najwyższych lotów był o kilka poziomów lepszy… Jakiś diabeł podkusił mnie także kilka miesiący temu do obejrzenia ekranizacji „50 twarzy…” O dziwo,...

Annia | 2013-11-28
Przeczytana: 2012 rok

Oj głośno o niej było...wiele opinii.Swego czasu miałam wrażenie,że gdzie się nie obrócę wszędzie rumieniące się kobiety,dziewczyny,nastolatki szepczące "Czytałaś";"I jak co myślisz",więc i ja czytam,czytam,czytam tak jak zawsze jak już zacznę nie umiem przestać tylko o tym myślę.Pochłonęła mnie ale tak jak każda książka.Czytam i myślę...czytam i fantazjuje...czytam i zastanawiam się...ale fajnie,ale dziwnie.Chyba nie koniecznie tym razem chciałabym wcielić się w postać głównej bohaterki.Na szczęście umiem odróżnić fikcję od rzeczywistości takie rzeczy się nie dzieją.Pospolity romans posypany pieprzem fajnie napisane nawet się pośmiałam,ale wypacza obraz seksu codzienność niesie inne doznania...Warto przeczytać choćby po to aby móc uczestniczyć w dyskusji;)Powiedziałabym tak wszystkie części tej książki i pozostałe romanse/erotyki-"dupy nie urywają" czytanie na rozluźnienie,oderwanie się.

adorable | 2014-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

O literaturze erotycznej zrobiło się głośno za sprawą trylogii "50 odcieni" autorstwa E. L. James. Sama dałam się porwać temu nurtowi i zaczęłam sięgać po powieści o odważniejszej tematyce, których autorzy wzorowali się na "Pięćdziesięciu twarzach Greya". Do tej pory przeczytałam wiele książek erotycznych - jedne okazały się naprawdę niezłą literaturą, a inne nie zachwycały, a nawet nudziły i irytowały. Jednak nieustannie z tyłu mojej głowy znajdowała się myśl, że muszę w końcu sięgnąć po tę ponoć kontrowersyjną, odważną i przełomową książkę, aby przekonać się, czy znajdę w niej coś nowego, czego jeszcze nie miałam okazji poznać podczas czytania innych powieści erotycznych.

Anastasia Steele to nieśmiała studentka literatury, która nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Kiedy przeprowadza wywiad z młodym, przystojnym i pewnym siebie przedsiębiorcą Christianem Greyem, nie ma...

TheLostSymbol | 2013-09-09
Przeczytana: 02 września 2013

Tę książkę zaczęłam czytać, gdyż poleciła mi ją koleżanka. Chciałam przekonać się na własnej skórze czym ona się tak zafascynowała. W bibliotece okazało się, że jest wielu chętnych czytelników, a książka tylko jedna. Zapisałam się na listę oczekujących, co jeszcze bardziej mnie zaintrygowało. W czasie oczekiwania przeczytałam opis książki i kilka recenzji. To wzbudziło we mnie ambiwalentne uczucia, z jednej strony powieść erotyczna – nie mój gatunek, a z drugiej fan fiction, książka nawiązująca jakoś do „Zmierzchu” – sagi, której byłam fanką.

Już po przeczytaniu kilku rozdziałów wiedziałam, że dalsze strony będą dla mnie męczarnią. Nie myliłam się. „O święty Barnabo!”- Jakie to było denne. Grey jest dewiantem, a Ana… szkoda słów. Książka to same sceny erotyczne przerywane rozmowami o przygryzaniu wargi albo przewracaniu oczami. Dobrnęłam do końca książki z nadzieją, że dowiem się czegoś o przeszłości Greya, dlaczego taki jest, ale się rozczarowałam. Dowiedziałam się tylko, że...

Kamilkaa21 | 2013-11-04

Myślę że książka na początku trochę zalatuje nuda,natomiast potem zagłębiamy się w przypadkowe spotkania i charaktery Anastasii i Christiana. Kto by pomyślał że początkowo taki niepozorny, poukładany, władczy i opanowany bogacz jak Grey jest nieokiełznanym i pełnym fetyszu mężczyzną? A panna Steel z tak niewinnej, nieśmiałej pod pewnym względem dziewczynki chociaż pomimo swej pewności siebie, stanie się pełną piersią kobietą? Jak się potoczą ich losy? Czy Grey otworzy i zmieni się dla Any? Żeby się dowiedzieć musisz przeczytać ;)

Co do listów pomiędzy nimi, myślę że jedynie trochę zajmują dużo miejsca w książce, fakt są przejrzyste, w miarę czasem ciekawe ale czy aż tal potrzebne..? Jak dla mnie nie koniecznie, i bym się bez nich obeszła :)
Jeszcze mogę tylko od siebie dodać że fakt scenki erotyczny, wulgarny język Christiana i jego Czerwony Pokój Bólu - świetne ( trafiły w mój gust i pobudzają fantazje) ! :D

Moony | 2013-11-01

Powiedzmy sobie szczerze: ta książka to dno i wodorosty. Czytałam kilka źle napisanych książek,ale ... to,to jest napisane beznadziejnie. Autorka ma słownictwo jak dziecko z podstawówki.Różni je jedynie fakt,że dziecko nie zna takich słów jakich używała ta pani w tej książce. Fabuła jest wręcz fantastyczna,a opis scen seksu jakby napisany przez napaloną piętnastolatkę. Bohaterowie są głupi i to co robią tylko potwierdza ich głupotę.
Jak można to wywnioskować z mojej wypowiedzi: Nie polecam,a nawet zalecam trzymanie się od tego z daleka.
Jeżeli jeszcze raz kiedykolwiek przeczytam,że pod wpływem orgazmu kobieta rozpada się na tysiące kawałeczków to nie ręczę za siebie.

snll | 2013-05-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Ta książka dosłownie mnie prześladowała. Bilbordy krzyczały "Przeczytaj mnie", znajome mówiły "Przeczytaj ją" a kobiety pogrążone nad lekturą jeżdżąc autobusem, jeszcze bardziej potęgowały ciekawość. Zastanawiałam się o co tyle krzyku i w końcu po nią sięgnęłam.

No i przepadłam.

Pochłonęłam ją w jeden dzień. Nie mogłam się od niej oderwać, ciekawa co też Pan Grey znowu wymyśli. Myślę, że nie trzeba po raz setny nakreślać fabuły. Powiem tylko, że nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę. Czytało się przyjemnie, bardzo szybko i pomimo tego, że językowo jest słabo napisana i dosyć często pojawiają się powtórzenia, to i tak mnie nie zraziła.

czytaczka_Mada | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki

Najbardziej przereklamowana książka od niepamiętnych czasów.
Marna fabuła będąca nieudolnym zlepkiem kilku pikantnych erotyków i "Nagiego instynktu", z socjopatą i gąską bez osobowości w rolach głównych. A o czym, to chyba cały świat wie, nawet jeśli tego nie czytał (i chwała tym, którzy się powstrzymali). Ja niestety przeczytałam wszystkie 3 tomy, żeby z czystym sumieniem móc wyrazić swoją opinię. I jeśli moja ocena jest tak wysoka, to tylko dlatego, że wyobrażam sobie, ile czasu wymaga napisanie książki. Więc za czas, a nie za wypaczoną wyobraźnię, stawiam jakiekolwiek gwiazdki temu... czemuś.

Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

Ekranizacje

Miłośnicy kotów lubią fantastykę, a właściciele psów kochają romanse

Mityczny (czy aż tak bardzo?) spór między miłośnikami kotów a fanami psów trwa od zarania dziejów. Do obu grup przyrosły rozmaite stereotypy. Niedawno zweryfikowano je w badaniu. Przy okazji zbadano też preferencje czytelnicze obu grup. Co się okazało?

Jak wydać swoją książkę?

Piszesz książkę i chcesz ją wydać? A może jest już dawno napisana i czeka w szufladzie na dobry moment? Jeśli tak, nie zwlekaj! Wydaj swoją książkę już dziś. Przeczytaj podpowiedzi, jak to zrobić.

Na półkach