Pięćdziesiąt twarzy Greya

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Malwina | 2012-11-26
Przeczytana: 29 listopada 2012

Byłam podekscytowana sięgając po tę pozycję. Książka wzbudza wiele kontrowersji i byłam ciekawa, jakie wrażenie wywrze na mnie. Historia wydaje się na pozór zwykła, jednak im więcej kartek przewracałam, tym robiłam większe oczy ze zdziwienia. Najbardziej zafascynowały mnie opisy relacji pomiędzy Aną a Christianem, to napięcie między nimi, nie sceny seksu. Autorka bardzo dobrze buduje słowami to napięcie, niemal każdy ich ruch i myśli są namacalne. Christian jest... Zboczony? Perwersyjny? Może to lubi, a może... No właśnie. Może ma to związek z jego przeszłością.
Książkę czytało mi się bardzo szybko i lekko. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Ann | 2014-01-07

Straszne grafomaństwo niewyżytej 40letniej mamuśki. Dałam się ponieść fali jaką wywołała ta książka, trzeba przyznać, że marketing też miała niezły i przeczytałam pierwszą część tej książki.
Ale albo jestem tak zdeprawowana i zepsuta, albo ta książka to zwyczajnie tani erotyk, bo nawet nie romansidło. Całą książkę czekałam na te szokujące erotyczne sceny, niestety nie doczekałam się. Do tego cała książka jest napisana językiem jak dla niewymagających nastolatek. Kochane Panie, zdecydowanie lepszą lekturą jest Zmierzch i tym podobne wampirze historie o miłości i ideałach.

Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

Dobra, ale nic wyjątkowego. Dużo szumu o nic. Jak dla mnie nie jest ani kontrowersyjna, nie jest dziełem literackim i specjalnie nie wyróżnia się z tego gatunku.

Dominika | 2012-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2012

[kochamy-ksiazki.blogspot.com]

Erika Leonard (znana jako E.L James) jest kierownikiem telewizyjnym, żoną oraz matką dwójki dzieci. Mieszka w Londynie. Od wczesnego dzieciństwa marzyła o pisaniu historii, które podbiją serca czytelników. Jednak musiała odłożyć te marzenia i skupić się na rodzinie i swojej karierze. W końcu zdobyła się na odwagę i napisała swoją pierwszą powieść, Fifty Shades of Grey.
„Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.”
O „pięćdziesięciu twarzach” słyszałam wcześniej całkiem sporo. Czytając różne blogi wiele razy natknęłam się na tę okładkę. Do tego – ciągle ktoś pytał mnie o zdanie na jej temat, postanowiłam więc w końcu zaryzykować i po raz pierwszy przeczytać coś w ciemno, z czystej ciekawości.
Cała historia rozpoczyna się dość niepozornie, w momencie gdy Anastasia Steele zjawia się...

Annia | 2013-11-28
Przeczytana: 2012 rok

Oj głośno o niej było...wiele opinii.Swego czasu miałam wrażenie,że gdzie się nie obrócę wszędzie rumieniące się kobiety,dziewczyny,nastolatki szepczące "Czytałaś";"I jak co myślisz",więc i ja czytam,czytam,czytam tak jak zawsze jak już zacznę nie umiem przestać tylko o tym myślę.Pochłonęła mnie ale tak jak każda książka.Czytam i myślę...czytam i fantazjuje...czytam i zastanawiam się...ale fajnie,ale dziwnie.Chyba nie koniecznie tym razem chciałabym wcielić się w postać głównej bohaterki.Na szczęście umiem odróżnić fikcję od rzeczywistości takie rzeczy się nie dzieją.Pospolity romans posypany pieprzem fajnie napisane nawet się pośmiałam,ale wypacza obraz seksu codzienność niesie inne doznania...Warto przeczytać choćby po to aby móc uczestniczyć w dyskusji;)Powiedziałabym tak wszystkie części tej książki i pozostałe romanse/erotyki-"dupy nie urywają" czytanie na rozluźnienie,oderwanie się.

Aeona | 2014-11-24
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Najwartościowsza w tej książce jest w moim przypadku dedykacja od przyjaciela od którego ową książkę otrzymałam wraz z dwoma nastepnymi tomami.
Po przeczytsaniu nasunęła mi się myśl,że może powinnam jednak zacząć sama pisać,skoro wystarczy popełnić taką książkę jak ta?
Nie bardzo potrafię zrozumieć fenomenu popularności tej książki,przypomina mi ona jedną z wielu książek z serii erotycznych,które zalały rynek księgarski w latach dziewięćdziesiatych,obok wszelakiej maści horrorów i thilerów.
Cóż,mój przyjaciel był rozczarowany,że tak bardzo skrytykowałam "50 twarzy..",ale cóż robić,wraz z wiekiem wymagam czegoś więcej od czytanych lektur,chociaż rozrywki,najtańszej,ale jednak ,a nie irytacji i chęci rzucania tomami po ścianach;)
Pozdrawiam!

BeataP | 2016-02-28

Przereklamowana. Nudna. Nie rozumiem takiego zachwytu nad tą książką.

Kayleigh90 | 2012-08-26
Przeczytana: 13 września 2012

Zwykle nie rozpisuję się o tym w recenzjach, ale tu warto wspomnieć o genezie tej książki. Otóż właśnie „50 twarzy Greya" zaczynało jako fanfik. A konkretnie – fanfik do „Zmierzchu" i nosił tytuł „Master of Universe". Pani E.L. James opublikowała ten fanfik na swojej stronie, gdzie zyskał sporą popularność wśród fanek „Zmierzchu". Była to po prostu przerobiona, bardziej dorosła wersja książki Stephanie Meyer. Po jakimś czasie fanfik zniknął, a w formie e-booka ukazało się „50 shades of Grey", gdzie zamiast Belli występowała Anastasia, a zamiast Edwarda – Christian. Po jakimś czasie wydawnictwo zainteresowało się e-bookiem i tak mało znana producentka wykonawcza BBC z dnia na dzień stała się znaną pisarką, a jej książka rozeszła się jak ciepłe bułeczki.
W skrócie – książka opowiada o amerykańskiej studentce ostatniego roku literatury angielskiej, Anastasii Steele (zwanej Aną), która w zastępstwie za chorą współlokatorkę robi wywiad z wpływowym miliarderem, sponsorem ich uczelni,...

lapsus | 2016-01-01

A może masz ochotę na klapsa?

"Jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije" mądrość ludowa

Kilka lat temu furorę robił bestseller E.L. James. Odżegnywany od czci i wiary, święcił swe tryumfy na listach najlepiej sprzedawanych książek. Mówili, że grafomania, że pornografia, że paranoja. Ale czy „Grey” doczekał się porządnej, socjoanalizy, gdzie wytłumaczono by jego sukces. Do tematu podchodzono z ostrożnością, by nie tykać kulturowego tabu, jakim jest przemoc wobec kobiet.

Kiedy już kobiecie wszystko wolno, kiedy staje się wyzwolona a nawet uświadamia sobie swą siłę jako obiekt pożądania, kiedy to kobieta decyduje z kim, jak i gdzie, kiedy partner jest, w zgodzie z biologią, jedynie dopełnieniem aktu miłosnego, kiedy kulturowo dochodzimy, powiem więcej – szczytujemy ku kulturowemu apogeum, nadchodzi on – nagi w swej szarości Grey, który pyta niewinnie: mógłbym złoić ci skórę?

Oto ona, Anastasia Steel , trochę pogubiona, trochę nieśmiała, niewinna, spotyka siłę i pewność....

Ekranizacje

Miłośnicy kotów lubią fantastykę, a właściciele psów kochają romanse

Mityczny (czy aż tak bardzo?) spór między miłośnikami kotów a fanami psów trwa od zarania dziejów. Do obu grup przyrosły rozmaite stereotypy. Niedawno zweryfikowano je w badaniu. Przy okazji zbadano też preferencje czytelnicze obu grup. Co się okazało?

Jak wydać swoją książkę?

Piszesz książkę i chcesz ją wydać? A może jest już dawno napisana i czeka w szufladzie na dobry moment? Jeśli tak, nie zwlekaj! Wydaj swoją książkę już dziś. Przeczytaj podpowiedzi, jak to zrobić.