Pięćdziesiąt twarzy Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
5,84 (25050 ocen i 3599 opinii)
tłumaczenie
Monika Wiśniewska
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
romans
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

8,71 (14 ocen i opinii)
Chłopaki niech płaczą
Paweł Piotrowicz , Olaf Lubaszenko

7,3 (10 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

Odlotowa Czternastka
Janet Evanovich

7,58 (48 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Aeona | 2014-11-24
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Najwartościowsza w tej książce jest w moim przypadku dedykacja od przyjaciela od którego ową książkę otrzymałam wraz z dwoma nastepnymi tomami.
Po przeczytsaniu nasunęła mi się myśl,że może powinnam jednak zacząć sama pisać,skoro wystarczy popełnić taką książkę jak ta?
Nie bardzo potrafię zrozumieć fenomenu popularności tej książki,przypomina mi ona jedną z wielu książek z serii erotycznych,które zalały rynek księgarski w latach dziewięćdziesiatych,obok wszelakiej maści horrorów i thilerów.
Cóż,mój przyjaciel był rozczarowany,że tak bardzo skrytykowałam "50 twarzy..",ale cóż robić,wraz z wiekiem wymagam czegoś więcej od czytanych lektur,chociaż rozrywki,najtańszej,ale jednak ,a nie irytacji i chęci rzucania tomami po ścianach;)
Pozdrawiam!

lenuszka | 2012-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 25 października 2012

Tyle szumu wokół tej książki, a szału nie ma. Błyskawicznie się ją czyta, ale cóż z tego, jak już niemalże od pierwszych stron ma się ochotę udusić główną bohaterkę. Ma 21 lat, a zachowuje się jak nastolatka. Jest naiwna, infantylna i szalenie irytująca. Ciężko jest się z nią zidentyfikować, a tym bardziej polubić. Książka zdecydowanie na jeden raz.

biomycha85 | 2014-12-20
Przeczytana: 2013 rok

Z tą książką jest jak z disco polo. Niby nikt nie słucha, a jak coś gdzieś zagrają, to nagle wszyscy śpiewają. Mnie osobiście taka "literatura" nie jest po drodze, a mimo to przeczytałam. Choć filmu już raczej nie obejrzę.

mdlymee | 2012-05-09

Zwykle nie czytuję tego typu literatury, ale muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś więcej..

magda77 | 2015-03-02

Z uwagi na wielką popularność, jaką cieszy się ta książka i ja muszę dodać swoją opinię. Zachwalali mi ją niektórzy znajomi i nawet jeden z nich mi pożyczył. Postanowiłam więc przeczytać, bo w końcu czytać lubię, nawet bardzo.
Ale nie mogłam jej w żaden sposób doczytać do końca, a starałam się, serio. Jest tak płytka, pusta i drętwa, że jedno co mnie zdumiewa, to jej popularność.
Dotąd myślałam, że jestem tolerancyjna, mam otwarty umysł i akceptuję gusta innych. Muszę jednak zweryfikować opinię o sobie samej. Nie rozumiem, jak takie literackie dno może się komuś podobać. Może pozytywną opinię o tym czytadle kreują nastolatki, albo ograniczone intelektualnie kury domowe? Nie wiem. Niektórzy piszą o nudnej czy też płaskiej fabule. Ludzie! Tu nie ma żadnej fabuły! Wolałabym przeczytać 5 drętwych Harlequinów niż "50 twarzy Greya". Reasumując - nie polecam. Szkoda czasu i życia na takie miernoty.

Agnieszka | 2013-12-09

Hmmm moja opinia jest dość dwojaka z jednej strony zachowania głównej bohaterki mnie przerażają, głupota połączona z absolutnym brakiem myślenia . Ja rozumiem uroczy, mroczny, bogaty pan Grey jednak mam wrażenie że autorce zabrakło pomysłu na postać Anastasii. Czyta się dość fajnie pomijając traktaty podświadomości wywijające salta i pompony wyrzucane tu i ówdzie. Co do obruszenia związanego tematyką BDSM nie umiem się podpisać pod jakimkolwiek zdaniem z prostej przyczyny dla jednych seks jest obsceniczny, dla innych to temat tabu a jeszcze inni kochają odmienność, próbowanie nowych doznań. Jeżeli dzięki tej książce choć jedna kobieta pozna siebie własne potrzeby, nauczy się czerpać z życia łóżkowego cokolwiek to chwała za to. Nie jestem podstarzałą panią domu jednak po kolejne tomy sięgam z zaciekawieniem. Zawsze pojawią się głosy zadowolenia i całkowitej krytyki ...

snll | 2013-05-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Ta książka dosłownie mnie prześladowała. Bilbordy krzyczały "Przeczytaj mnie", znajome mówiły "Przeczytaj ją" a kobiety pogrążone nad lekturą jeżdżąc autobusem, jeszcze bardziej potęgowały ciekawość. Zastanawiałam się o co tyle krzyku i w końcu po nią sięgnęłam.

No i przepadłam.

Pochłonęłam ją w jeden dzień. Nie mogłam się od niej oderwać, ciekawa co też Pan Grey znowu wymyśli. Myślę, że nie trzeba po raz setny nakreślać fabuły. Powiem tylko, że nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę. Czytało się przyjemnie, bardzo szybko i pomimo tego, że językowo jest słabo napisana i dosyć często pojawiają się powtórzenia, to i tak mnie nie zraziła.

Hannah | 2012-09-24

W skrócie: irytująco infantylna, nieskażona głębszą myślą studentka ( która doświadcza istnienia swej "wewnętrznej bogini"...), spotyka się z niezwykle przystojnym ( no a jak inaczej?), tajemniczym ( no ba!) i bogatym ( rzecz jasna) mężczyzną lubiącym wyuzdany seks, tytułowym Greyem. Ona liczy na związek, on nie.

Literackie dno. Wyjątkowo toporny język, styl i koszmarnie nieudane opisy " TAKIEGO" seksu, które nic nie wnoszą do tego co już w tym temacie kiedykolwiek napisano.

iwQa67 | 2013-09-14
Na półkach: Przeczytane, Różne, E-booki
Przeczytana: 2013 rok

Książka wywołała wielkie zainteresowanie wśród moich znajomych, jak i w prasie i telewizji, dlatego postanowiłam ją przeczytać. Niestety zawiodłam się. Poziom nie był tak wysoki jakiego się spodziewałam, dlatego nie rozumiem fenomenu tej książki. Być może spodoba się dziewczynom których życie prywatne nie jest w najlepszej kondycji - innego wytłumaczenia nie widzę. Zwykła książka na nudny wieczór.

Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

Ekranizacje

Na półkach