Okładka książki Pięćdziesiąt twarzy Greya

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
pastelova
5.81 (16955 ocen i 2581 opinii)

Opis książki

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuj...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Magda | 2014-07-20

Jeśli od zawsze twoim największym marzeniem było zostanie pisarzem, chciałeś by twoje książki czytały miliony ludzi na całym świecie, ale nie wiedziałeś czy jesteś wystarczająco dobry by zainteresowało się tobą jakiekolwiek wydawnictwo to polecam przeczytanie „Pięćdziesięciu twarzy Grey’a”. Dowiesz się wtedy, że najwyraźniej nie potrzeba zbyt wielkich zdolności, kreatywności czy nawet własnego pomysłu, żeby odnieść sukces. Teraz każdy może stać się dobrze opłacanym autorem. Także pióro do ręki i do dzieła!

Pchełka | 2014-02-02
Przeczytana: 01 października 2013

Miałam jeden dobry (w moim mniemaniu) powód, żeby przeczytać tę książkę, jak z resztą całą trylogię: chęć wyrobienia sobie opinii o tworze wyzwalającym skrajne emocje.
I cóż mogę powiedzieć. Szału nie było. Ot, baśń dla dorosłych. Brzydkie kaczątko okazuje się nieświadomym swojej seksualności wampem, znajdującym swojego (szarego) księcia. Sfrustrowane życiem kury domowe znajdą w niej to, co sześciolatka po przeczytaniu "Kopciuszka".

Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

Paulina | 2013-05-25
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 25 maja 2013

Nie wierzę że to przeczytałam. Autorka dokonała niemożliwego: udało jej się stworzyć "powieść" płytszą od "Zmierzchu". Takie książki dają mi poczucie, że kiedy do niczego już w życiu nie będę się nadawać napiszę bestseller i zostanę milionerką. Świecie- quo vadis?

Marta | 2013-01-04
Na półkach: Wymienię, Przeczytane, Posiadam

Najpierw wrzuciłam ją do ulubionych, teraz wyrzucam..
Zaczęłam czytać drugą część i okazała się nudna. Ciągle tylko seks i seks, nic więcej.. Szkoda mojego czasu.

Anastazja | 2013-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2013

ansomia | 2013-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2013

...

Klaudyna | 2013-03-23
Przeczytana: 18 marca 2013

Postanowiłam podejść do tej książki w nieco inny sposób. Wszyscy czytający narzekają na słaby warsztat pisarski Eriki Leonard, więc przyjrzałam się stronie językowej. Zaznaczam jednak, że nie chodzi mi o dokładne analizowanie stylu, każdego zdania czy przecinka. Tutaj uciszam moją filologiczną boginię i skupiam się na tym, co mnie w czasie czytania wyjątkowo wkurzało.

Nie jestem bardzo wymagającym czytelnikiem, ale lubię gdy dana książka spełnia kryteria własnej tematyki. W przypadku "Pięćdziesięciu twarzy Greya" autorka skupiła się tylko na historii, zapominając o słowach, której ją budują. Nie znam oryginału, więc mogę ocenić tylko polskie tłumaczenie. Pani Leonard lubuje się w erotycznych romansidłach, książkę nazwała prowokacyjnym romansem, a swój warsztat nazywa grafomańską zabawą. Dopóki to wszystko siedziało w internecie, nikt się nie czepiał. A kiedy wybuchła sensacja, sprzedaż rosła i miliony zaczęły wpływać na konto, wydawca konsekwentnie ignorował recenzje czytelników.

Ks...

malaMi | 2012-10-25
Przeczytana: 12 grudnia 2012

Chyba nie ma nikogo, kto nie słyszałby choćby słowa o słynnej sextrylogii E.L. James. Seria szybko wspięła się na szczyt listy bestsellerów i nic nie wskazuje na to, aby miała zaliczyć bolesny upadek. Dlaczego tak się dzieje? Czy współczesny czytelnik jest naprawdę tak mało wymagający, że wystarczy napisać o seksie, a on od razu biegnie do księgarni po własny egzemplarz? Wygląda na to, że niestety tak. Dowodem na to może być nagły wysyp książek o zbliżonej tematyce, wydany na fali Greya. O „Pięćdziesięciu twarzach Greya” zostało powiedziane już wszystko i nie można dodać nic nowego czy odkrywczego. Nadrzędne pytanie, jakie postawiłam sobie po przeczytaniu tej pozycji to: Jak chłam staje się bestsellerem?
Głośno również jest o podobieństwach książek E.L. James do równie słynnej sagi „Zmierzch”, która w swoim czasie budziła podobne kontrowersje. I rzeczywiście – inspirację widać gołym okiem.
Anastasia Bella Steel Swan poznaje zabójczo przystojnego i bogatego (a jakże!), a jednocześnie...

Mysza | 2013-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Po "książkę" tę sięgnęłam jedynie po to, żeby dowiedzieć się, o co tyle krzyku. Przekonałam się, że on nic, chyba że ktoś wmówi sobie, że jest inaczej. Albo tak bardzo podatny jest na zabiegi marketingowców.
Swoją drogą, jak bardzo złe zdanie na temat naszego gustu i poziomu inteligencji muszą mieć ci ostatni, wciskając nam taki szajs?!
I czy w epoce silnych kobiet, które trzymają facetów w szachu, nadal będziemy zachwycać się historią, w której ona, nieśmiała dziewica, totalnie nieatrakcyjna, naiwna jak jeleń, poznaje Pana Idealnego, "młodego boga", przytaczając opis Edzia ze "Zmierzchu", a on raczy się nią zainteresować, po czym w kolejnych opasłych tomiskach będzie dla niej źródłem nieziemskich przeżyć, których gdyby nie on, nigdy by nie doświadczyła?? A przy tym wciąż będzie nie na tyle zaspokojona, żeby przestać snuć te swoje kretyńskie przemyślenia??
Nie znoszę książek, w których stawia się faceta na piedestale, a jego partnerka ma mentalność gimnazjalistki i jest tak w niego...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • James Baldwin
    90. rocznica
    urodzin
    - Mówiąc, że jestem kobietą, mam na myśli to, że mogę wyjść za ciebie za mąż i żyć z tobą pięćdziesiąt lat, i przez cały czas mogę być dla ciebie obca, a ty nawet możesz tego nigdy nie widzieć. - A gdybym ja był obcy... wiedziałabyś o tym? - Dla kobiety - odparła - mężczyzna pozostanie chyba zawsze... pokaż więcej
  • Isabel Allende
    72. rocznica
    urodzin
    Szczęście polega na zdobywaniu tego, na co od dawna się czekało
  • Robert Holdstock
    66. rocznica
  • Stanisław Baliński
    116. rocznica
  • Jussi Adler-Olsen
    64. rocznica
    urodzin
    Bałagan nie był przecież tylko zjawiskiem zewnętrznym. Wewnątrz czuł się wyjątkowo dobrze zorganizowany.
  • Raymond Carver
    26. rocznica
    śmierci
    Chciałbym być taki jak wszyscy w naszej dzielnicy- być skromnym, normalnym, niewyróżniającym się niczym miernotą- wrócić na górę do sypialni, położyć się w łóżku i zasnąć.
    (Str 64).
  • William Seward Burroughs
    17. rocznica
    śmierci
    Życie to szkoła, w której każdy uczy się innej lekcji.
  • Leslie Esdaile Banks
    3. rocznica