Pięćdziesiąt twarzy Greya

Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
pastelova
5,84 (21987 ocen i 3258 opinii)

Opis książki

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Robert | 2013-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Nie wiem skąd tyle szumu medialnego i wokół znajomych (może to było założeniem marketingowców). Jedni krzyczą, że to żenująca książka, inni że niezwykła a inni, że inspirująca. Gdy żona to przeczytała i stwierdziła, że sympatyczna książka, stwierdziłem, że nadszedł czas na mnie - aby sprawdzić jak to jest. I przeczytałem.

Książkę czyta się w miarę lekko i przyjemnie. Jest w dobrym smaku i pomimo wielu opinii, że jest to książka perwersyjna, muszę stanowczo oświadczyć, że tak nie jest. Jest klasyczny przykład rodzenia się relacji między kobietą a mężczyzną - każde z nim ma określone oczekiwania i każde z nich jest gotowe na bardzo wiele ustępstw aby być z tym drugim. Do tego oczywiście erotyczne opisy zbliżeń wplecione w fantazyjną psychikę kobiety. Co więc w tym takiego perwersyjnego? To, że są bez ślubu? Jeśli tak, to ok - tu dyskusji nie ciągnę...

Podsumowując: żona określiła to erotycznym harlequin'em - i to jest chyba najbardziej trafne określenie

ps. Zasadniczo nie...

Agnieszka | 2013-12-09

Hmmm moja opinia jest dość dwojaka z jednej strony zachowania głównej bohaterki mnie przerażają, głupota połączona z absolutnym brakiem myślenia . Ja rozumiem uroczy, mroczny, bogaty pan Grey jednak mam wrażenie że autorce zabrakło pomysłu na postać Anastasii. Czyta się dość fajnie pomijając traktaty podświadomości wywijające salta i pompony wyrzucane tu i ówdzie. Co do obruszenia związanego tematyką BDSM nie umiem się podpisać pod jakimkolwiek zdaniem z prostej przyczyny dla jednych seks jest obsceniczny, dla innych to temat tabu a jeszcze inni kochają odmienność, próbowanie nowych doznań. Jeżeli dzięki tej książce choć jedna kobieta pozna siebie własne potrzeby, nauczy się czerpać z życia łóżkowego cokolwiek to chwała za to. Nie jestem podstarzałą panią domu jednak po kolejne tomy sięgam z zaciekawieniem. Zawsze pojawią się głosy zadowolenia i całkowitej krytyki ...

Dominika | 2014-03-22

Powiem szczerze, że z początku chciałam przeczytać tę książkę ze względu na to wyuzdane erotyczne sceny. Czytałam tak długo aż doszłam do jakiejkolwiek sceny po prostu z czystej, ludzkiego ciekawości. Jednak później chłonęłam fabułę, a omijałam sceny erotyczne ze względu na brak zainteresowania nimi. Bardzo mi się podobała, ciekawie napisana, szybko się czyta. Nie rozumiem dlaczego wywołała taki szum w mediach wokół siebie. POLECAM!

haust | 2013-03-07
Na półkach: Przeczytane, 52/2013
Przeczytana: 09 marca 2013

Grey nieustannie przeczesuje dłonią włosy, jego oczy płoną oraz uśmiecha się sardonicznie. Ana natomiast ciągle przygryza wargę, często swędzi ją skóra głowy oraz czuje przyjemny skurcz mięśni brzucha. I tak w kółko. Ubogo językowo, ubogo literacko. Książka zbudowana praktycznie z samych dialogów, dlatego można szybko przebrnąć przez te kilkaset stron.

Ataga | 2013-04-10
Przeczytana: 2013 rok

Przed przeczytaniem miałam mieszane uczucia, ponieważ słyszałam, że to straszny erotyk. Przeczytałam i stwierdzam, że to prawda. Gdyby nie było tylu scen erotycznych również dobrze by się czytało. Ciekawa jest sama postać Christiana Greya. Młody grecki bóg, który skrywa mroczną tajemnicę.

AniaW | 2012-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2012

No cóż... Opinie są różne, ale mnie ta książka wciągnęła niesamowicie. Tworzy się w niej gra psychologiczna, od której nie można się oderwać. Chyba każda z nas chciałaby choć przez tydzień zostać taką Panną Steele ;)

Kanclerz | 2012-10-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013, Gnioty
Przeczytana: 08 lutego 2013

O bosz!!! Strach się bać.

Update. Nie jestem w stanie. Najzwyczajniej w świecie nie jestem w stanie zdzierżyć tego gniota.
Nie rozumiem fenomenu. Nie akceptuje poczytności. Nie, nie i jeszcze raz nie!

Anna-mojeksiążki | 2013-01-26
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: styczeń 2013

Chyba jestem jedną z niewielu osób, które nie czytały jeszcze słynnego "Greya".... I jakoś nie ciągnęło mnie do tej książki. Ostatnio spałam u przyjaciółki i na jej półce znalazłam 2 tomy "Greya" - co mi tam? -pomyślałam, pożyczę i przeczytam. Jak mi się nie spodoba, to odłożę. I .... jestem w szoku! Naprawdę mi si spodobała! Do tego stopnia, że od razu sięgam po II tom, bo jestem bardzo ciekawa, jak zareaguje Grey na odejście Any.

Na rynku księgarskim pojawiło się ostatnio mnóstwo książek z charakterystycznymi, czarnymi okładkami i erotyczną tematyką, oraz dopiskiem, że są kontrą dla "Greya" - kilka z nich przeczytałam i stwierdzam, że są zupełnie inne. Mocniejsze i bardziej dosadne, a seks aż kapie z nich już od pierwszych stron, a "Grey"....? "Grey" jest inny, delikatniejszy, bliżej mu do romansu niż do ostrej erotyki - dlatego mi się spodobał.

"Pięćdziesiąt twarzy Greya" to opowieść o miłości, podejmowaniu trudnych decyzji i ... sztuce negocjacji.
Bogaty i przystojny...

Ivy | 2013-01-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Wciągająca , wstrzącająca i intrygująca

Książka opowiada o Anastasi , młodej kobiecie kończącej studia.Pewnego dnia jej przyjaciółka Kate prosi ja o wykonanie ważnego wywiadu do gazetki szkolnej.Zgadza się i na drugi dzień udaje się na rozmowe.W ten sposób poznaje Christiana Greya.Czuję jakieś przyciąganie do przystojnego mężczyny lecz również onieśmielenie.Nie umie jasno myśleć w jego towarzystwie.Z ulgą kończy wywiad i postanawia o nim więcej nie myśleć.Jednak na drugi dzień widzi go po raz kolejny u siebie w pracy.Prosi ją o kolejne spotkanie , ona nie potrafi odmówić.Młoda i niedoświadczona nie wie jeszcze co ją czeka.Christian jest tajemniczy i żądny sprawowania kontroli.Po pewnym czasie przedstawia jej umowę która ją jednocześnie przerazi i zafascynuje.Dziewczyna jest pełna wątpliwości lecz nie potrafi mu odmawiać.On zbyt ją przeraża.Jest ciekawa odpowiedzi na szturmujące ją pytania lecz Christian nie jest zbyt rozmowny.Czy Anastasia podpisze umowe z tak apodyktycznym...

nefre | 2013-12-20
Przeczytana: grudzień 2012

Powoli wchodzimy w okres, gdzie wstyd się przyznać, że komuś spodobała się trylogia Grey'a :)

Pierwsza część wzięła mnie z zaskoczenia. Chociaż spodziewałam się większej perwersji - w końcu zapowiadali, co to się nie będzie działo na kartach powieści. Działo się dużo - ale pod opisami sadystycznych aktów wyobraziłam sobie coś bardziej ostrego.

Sceny erotyczne po połowie książki zaczynają nudzić, ale do połowy - hmm jest całkiem przyjemnie.

Mąż mojej koleżanki "przejrzał" książkę, bo "chciał sprawdzić, co sprawia, że jego żona ma trzy razy dziennie ochotę na seks".

I to największa rekomendacja, jaką można dać tej powieści. Na większą część kobiet działa pobudzająco.

Uważam, że książka nie jest największego polotu, jeśli chodzi o stylistyczne walory - nie czytałam jej w oryginale, więc nie wiem, czy to kwestia tłumacza czy autora.

Ale całokształt bardzo mi się podobał.
Poza tym? Kto dziś tak umie kochać? Pokażcie mi takich mężczyzn?
Przez całą lekturę kibicuje się...

Pobierz aplikację mobilną

Ekranizacje