Pięćdziesiąt twarzy Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

• Ojciec '44
  • Raz na zawsze
  • Czarne liście
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Aż po grób
  • Droga do domu
  • Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
  • Piękny sekret
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Mężczyźni z różowym trójkątem

7 (22 ocen i opinii)
Czarne liście
Maja Wolny

7,36 (14 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,6 (122 ocen i opinii)
Droga do domu
Yaa Gyasi

7,96 (68 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,55 (22 ocen i opinii)
Piękny sekret
Christina Lauren

6,73 (248 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout , Heinz Heger

7,95 (38 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
AsicaA | 2015-03-03
Na półkach: NIGDY więcej, Przeczytane

Na Jowisza! Co za szmira! Czytając ją miałam wrażenie, że zgubiłam gdzieś mózg!
Nie doszłam do końca mimo, iż z zasady nie czytam książek do połowy.
Jakim cudem tyle kobiet oszalało na punkcie właśnie TEJ powieści???
Zagryzam wargę z zażenowania...

adorable | 2014-08-28
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

O literaturze erotycznej zrobiło się głośno za sprawą trylogii "50 odcieni" autorstwa E. L. James. Sama dałam się porwać temu nurtowi i zaczęłam sięgać po powieści o odważniejszej tematyce, których autorzy wzorowali się na "Pięćdziesięciu twarzach Greya". Do tej pory przeczytałam wiele książek erotycznych - jedne okazały się naprawdę niezłą literaturą, a inne nie zachwycały, a nawet nudziły i irytowały. Jednak nieustannie z tyłu mojej głowy znajdowała się myśl, że muszę w końcu sięgnąć po tę ponoć kontrowersyjną, odważną i przełomową książkę, aby przekonać się, czy znajdę w niej coś nowego, czego jeszcze nie miałam okazji poznać podczas czytania innych powieści erotycznych.

Anastasia Steele to nieśmiała studentka literatury, która nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Kiedy przeprowadza wywiad z młodym, przystojnym i pewnym siebie przedsiębiorcą Christianem Greyem, nie ma...

Kamilkaa21 | 2013-11-04

Myślę że książka na początku trochę zalatuje nuda,natomiast potem zagłębiamy się w przypadkowe spotkania i charaktery Anastasii i Christiana. Kto by pomyślał że początkowo taki niepozorny, poukładany, władczy i opanowany bogacz jak Grey jest nieokiełznanym i pełnym fetyszu mężczyzną? A panna Steel z tak niewinnej, nieśmiałej pod pewnym względem dziewczynki chociaż pomimo swej pewności siebie, stanie się pełną piersią kobietą? Jak się potoczą ich losy? Czy Grey otworzy i zmieni się dla Any? Żeby się dowiedzieć musisz przeczytać ;)

Co do listów pomiędzy nimi, myślę że jedynie trochę zajmują dużo miejsca w książce, fakt są przejrzyste, w miarę czasem ciekawe ale czy aż tal potrzebne..? Jak dla mnie nie koniecznie, i bym się bez nich obeszła :)
Jeszcze mogę tylko od siebie dodać że fakt scenki erotyczny, wulgarny język Christiana i jego Czerwony Pokój Bólu - świetne ( trafiły w mój gust i pobudzają fantazje) ! :D

Moony | 2013-11-01

Powiedzmy sobie szczerze: ta książka to dno i wodorosty. Czytałam kilka źle napisanych książek,ale ... to,to jest napisane beznadziejnie. Autorka ma słownictwo jak dziecko z podstawówki.Różni je jedynie fakt,że dziecko nie zna takich słów jakich używała ta pani w tej książce. Fabuła jest wręcz fantastyczna,a opis scen seksu jakby napisany przez napaloną piętnastolatkę. Bohaterowie są głupi i to co robią tylko potwierdza ich głupotę.
Jak można to wywnioskować z mojej wypowiedzi: Nie polecam,a nawet zalecam trzymanie się od tego z daleka.
Jeżeli jeszcze raz kiedykolwiek przeczytam,że pod wpływem orgazmu kobieta rozpada się na tysiące kawałeczków to nie ręczę za siebie.

snll | 2013-05-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Ta książka dosłownie mnie prześladowała. Bilbordy krzyczały "Przeczytaj mnie", znajome mówiły "Przeczytaj ją" a kobiety pogrążone nad lekturą jeżdżąc autobusem, jeszcze bardziej potęgowały ciekawość. Zastanawiałam się o co tyle krzyku i w końcu po nią sięgnęłam.

No i przepadłam.

Pochłonęłam ją w jeden dzień. Nie mogłam się od niej oderwać, ciekawa co też Pan Grey znowu wymyśli. Myślę, że nie trzeba po raz setny nakreślać fabuły. Powiem tylko, że nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę. Czytało się przyjemnie, bardzo szybko i pomimo tego, że językowo jest słabo napisana i dosyć często pojawiają się powtórzenia, to i tak mnie nie zraziła.

czytaczka_Mada | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki

Najbardziej przereklamowana książka od niepamiętnych czasów.
Marna fabuła będąca nieudolnym zlepkiem kilku pikantnych erotyków i "Nagiego instynktu", z socjopatą i gąską bez osobowości w rolach głównych. A o czym, to chyba cały świat wie, nawet jeśli tego nie czytał (i chwała tym, którzy się powstrzymali). Ja niestety przeczytałam wszystkie 3 tomy, żeby z czystym sumieniem móc wyrazić swoją opinię. I jeśli moja ocena jest tak wysoka, to tylko dlatego, że wyobrażam sobie, ile czasu wymaga napisanie książki. Więc za czas, a nie za wypaczoną wyobraźnię, stawiam jakiekolwiek gwiazdki temu... czemuś.

lenuszka | 2012-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 25 października 2012

Tyle szumu wokół tej książki, a szału nie ma. Błyskawicznie się ją czyta, ale cóż z tego, jak już niemalże od pierwszych stron ma się ochotę udusić główną bohaterkę. Ma 21 lat, a zachowuje się jak nastolatka. Jest naiwna, infantylna i szalenie irytująca. Ciężko jest się z nią zidentyfikować, a tym bardziej polubić. Książka zdecydowanie na jeden raz.

Sceny erotyczne są ciekawe i to chyba jedyny element książki, który mi się podobał. Reszta to flaki z olejem, a narracja jest straszna.

lapsus | 2016-01-01

A może masz ochotę na klapsa?

"Jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije" mądrość ludowa

Kilka lat temu furorę robił bestseller E.L. James. Odżegnywany od czci i wiary, święcił swe tryumfy na listach najlepiej sprzedawanych książek. Mówili, że grafomania, że pornografia, że paranoja. Ale czy „Grey” doczekał się porządnej, socjoanalizy, gdzie wytłumaczono by jego sukces. Do tematu podchodzono z ostrożnością, by nie tykać kulturowego tabu, jakim jest przemoc wobec kobiet.

Kiedy już kobiecie wszystko wolno, kiedy staje się wyzwolona a nawet uświadamia sobie swą siłę jako obiekt pożądania, kiedy to kobieta decyduje z kim, jak i gdzie, kiedy partner jest, w zgodzie z biologią, jedynie dopełnieniem aktu miłosnego, kiedy kulturowo dochodzimy, powiem więcej – szczytujemy ku kulturowemu apogeum, nadchodzi on – nagi w swej szarości Grey, który pyta niewinnie: mógłbym złoić ci skórę?

Oto ona, Anastasia Steel , trochę pogubiona, trochę nieśmiała, niewinna, spotyka siłę i pewność....

Versinn | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Jedna z najgorętszych filmowych premier tego roku oraz niesłabnący szum wokół powieści E.L. James skłoniły mnie do przeczytania "50 twarzy Greya". Muszę wam przyznać, że się bałem... Styl autorki był dla mnie na tyle nieznośny, że przewracają kartki raz po raz, zastanawiałem się "A co jeśli to mi się udzieli i ja też zacznę pisać tak jak autorka, albo co gorsza - zacznę mówić stylem Anastasii Steel?". Stany lękowe zagwarantowane! Książka wywołuje jakieś emocje, nie może być więc taka zła. Uważam wręcz, że gdyby wydać ją jako horror to też sprzedawałaby się równie dobrze, a King mógłby czuć na plecach oddech potężnej konkurencji!
O bohaterach w zasadzie wspominać nie muszę, bo jest tylko dwóch i znają ich nawet ci, co z historią nie są jakoś szczególnie zaznajomieni. O innych postaciach albo się nie wspomina, albo pojawiają się szczątkowe, lakoniczne opisy. Świat to puste miejsce, w którym wiruje seks, Ana oraz Christian. Och, to taka metafora pięknej miłości - musicie to...

Ekranizacje

Jak wydać swoją książkę?

Piszesz książkę i chcesz ją wydać? A może jest już dawno napisana i czeka w szufladzie na dobry moment? Jeśli tak, nie zwlekaj! Wydaj swoją książkę już dziś. Przeczytaj podpowiedzi, jak to zrobić.

Oscary i Złote Maliny 2016

28 lutego Akademia Filmowa ogłosiła, kto otrzymał Oscary za rok 2015. Przedstawiamy zestawienie wyróżnionych filmów i ich twórców według klucza literackiego. Jednocześnie piszemy o tym, kto otrzymał w tym roku Złote Maliny, czyli anty-Oscary.

Na półkach