Pięćdziesiąt twarzy Greya

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Alicja | 2014-10-27
Na półkach: Nie polecam, Przeczytane

Książkę zaopiniuję dość krótko. Jest o tym, jakie akcesoria można kupić w sex-shopie oraz , że ewentualnie zamienniki można nabyć w sklepie rolniczym. Nie pociągają mnie nieporadne opisy niewybrednych scen erotycznych. Czułam zażenowanie. Po pierwsze jeśli erotyka w sztuce to dla mnie tylko w fotografii, malarstwie, ewentualnie w wierszu. Proza erotykę spłaszcza, deformuje, czyniąc ją śmiesznym, zniekształconym, dziwacznym karłem. Dodatkowo forma i styl Pani Autorki pozostawiają wiele do życzenia.
W tle historia głównego bohatera, która może nieco intrygować. Jednak jak dla mnie nie na tyle, żeby sięgnąć po kolejne części i poznać ją całą.

Malwina | 2012-11-26
Przeczytana: 29 listopada 2012

Byłam podekscytowana sięgając po tę pozycję. Książka wzbudza wiele kontrowersji i byłam ciekawa, jakie wrażenie wywrze na mnie. Historia wydaje się na pozór zwykła, jednak im więcej kartek przewracałam, tym robiłam większe oczy ze zdziwienia. Najbardziej zafascynowały mnie opisy relacji pomiędzy Aną a Christianem, to napięcie między nimi, nie sceny seksu. Autorka bardzo dobrze buduje słowami to napięcie, niemal każdy ich ruch i myśli są namacalne. Christian jest... Zboczony? Perwersyjny? Może to lubi, a może... No właśnie. Może ma to związek z jego przeszłością.
Książkę czytało mi się bardzo szybko i lekko. Na pewno sięgnę po kolejne tomy.

Ann | 2014-01-07

Straszne grafomaństwo niewyżytej 40letniej mamuśki. Dałam się ponieść fali jaką wywołała ta książka, trzeba przyznać, że marketing też miała niezły i przeczytałam pierwszą część tej książki.
Ale albo jestem tak zdeprawowana i zepsuta, albo ta książka to zwyczajnie tani erotyk, bo nawet nie romansidło. Całą książkę czekałam na te szokujące erotyczne sceny, niestety nie doczekałam się. Do tego cała książka jest napisana językiem jak dla niewymagających nastolatek. Kochane Panie, zdecydowanie lepszą lekturą jest Zmierzch i tym podobne wampirze historie o miłości i ideałach.

Anula | 2015-05-25
Przeczytana: 2014 rok

Erotyczna komedia romantyczna - phii...
Ni to erotyczne ni romantyczne. Dialogi beznadziejne i brak akcji, chociaż nie, akcja jest...
... monotematyczna.
Nie rozumiem fenomenu tej książki. Zdecydowanie Szary to nie mój kolor.
Książkę przeczytałam poniekąd pod presją mojego otoczenia.
Jak dla mnie książka z kategorii przeczytać i zapomnieć, że się czytało.

Dobra, ale nic wyjątkowego. Dużo szumu o nic. Jak dla mnie nie jest ani kontrowersyjna, nie jest dziełem literackim i specjalnie nie wyróżnia się z tego gatunku.

Dominika | 2012-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2012

[kochamy-ksiazki.blogspot.com]

Erika Leonard (znana jako E.L James) jest kierownikiem telewizyjnym, żoną oraz matką dwójki dzieci. Mieszka w Londynie. Od wczesnego dzieciństwa marzyła o pisaniu historii, które podbiją serca czytelników. Jednak musiała odłożyć te marzenia i skupić się na rodzinie i swojej karierze. W końcu zdobyła się na odwagę i napisała swoją pierwszą powieść, Fifty Shades of Grey.
„Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.”
O „pięćdziesięciu twarzach” słyszałam wcześniej całkiem sporo. Czytając różne blogi wiele razy natknęłam się na tę okładkę. Do tego – ciągle ktoś pytał mnie o zdanie na jej temat, postanowiłam więc w końcu zaryzykować i po raz pierwszy przeczytać coś w ciemno, z czystej ciekawości.
Cała historia rozpoczyna się dość niepozornie, w momencie gdy Anastasia Steele zjawia się...

Kamilkaa21 | 2013-11-04

Myślę że książka na początku trochę zalatuje nuda,natomiast potem zagłębiamy się w przypadkowe spotkania i charaktery Anastasii i Christiana. Kto by pomyślał że początkowo taki niepozorny, poukładany, władczy i opanowany bogacz jak Grey jest nieokiełznanym i pełnym fetyszu mężczyzną? A panna Steel z tak niewinnej, nieśmiałej pod pewnym względem dziewczynki chociaż pomimo swej pewności siebie, stanie się pełną piersią kobietą? Jak się potoczą ich losy? Czy Grey otworzy i zmieni się dla Any? Żeby się dowiedzieć musisz przeczytać ;)

Co do listów pomiędzy nimi, myślę że jedynie trochę zajmują dużo miejsca w książce, fakt są przejrzyste, w miarę czasem ciekawe ale czy aż tal potrzebne..? Jak dla mnie nie koniecznie, i bym się bez nich obeszła :)
Jeszcze mogę tylko od siebie dodać że fakt scenki erotyczny, wulgarny język Christiana i jego Czerwony Pokój Bólu - świetne ( trafiły w mój gust i pobudzają fantazje) ! :D

Annia | 2013-11-28
Przeczytana: 2012 rok

Oj głośno o niej było...wiele opinii.Swego czasu miałam wrażenie,że gdzie się nie obrócę wszędzie rumieniące się kobiety,dziewczyny,nastolatki szepczące "Czytałaś";"I jak co myślisz",więc i ja czytam,czytam,czytam tak jak zawsze jak już zacznę nie umiem przestać tylko o tym myślę.Pochłonęła mnie ale tak jak każda książka.Czytam i myślę...czytam i fantazjuje...czytam i zastanawiam się...ale fajnie,ale dziwnie.Chyba nie koniecznie tym razem chciałabym wcielić się w postać głównej bohaterki.Na szczęście umiem odróżnić fikcję od rzeczywistości takie rzeczy się nie dzieją.Pospolity romans posypany pieprzem fajnie napisane nawet się pośmiałam,ale wypacza obraz seksu codzienność niesie inne doznania...Warto przeczytać choćby po to aby móc uczestniczyć w dyskusji;)Powiedziałabym tak wszystkie części tej książki i pozostałe romanse/erotyki-"dupy nie urywają" czytanie na rozluźnienie,oderwanie się.

BeataP | 2016-02-28

Przereklamowana. Nudna. Nie rozumiem takiego zachwytu nad tą książką.

Kayleigh90 | 2012-08-26
Przeczytana: 13 września 2012

Zwykle nie rozpisuję się o tym w recenzjach, ale tu warto wspomnieć o genezie tej książki. Otóż właśnie „50 twarzy Greya" zaczynało jako fanfik. A konkretnie – fanfik do „Zmierzchu" i nosił tytuł „Master of Universe". Pani E.L. James opublikowała ten fanfik na swojej stronie, gdzie zyskał sporą popularność wśród fanek „Zmierzchu". Była to po prostu przerobiona, bardziej dorosła wersja książki Stephanie Meyer. Po jakimś czasie fanfik zniknął, a w formie e-booka ukazało się „50 shades of Grey", gdzie zamiast Belli występowała Anastasia, a zamiast Edwarda – Christian. Po jakimś czasie wydawnictwo zainteresowało się e-bookiem i tak mało znana producentka wykonawcza BBC z dnia na dzień stała się znaną pisarką, a jej książka rozeszła się jak ciepłe bułeczki.
W skrócie – książka opowiada o amerykańskiej studentce ostatniego roku literatury angielskiej, Anastasii Steele (zwanej Aną), która w zastępstwie za chorą współlokatorkę robi wywiad z wpływowym miliarderem, sponsorem ich uczelni,...

Ekranizacje

Miłośnicy kotów lubią fantastykę, a właściciele psów kochają romanse

Mityczny (czy aż tak bardzo?) spór między miłośnikami kotów a fanami psów trwa od zarania dziejów. Do obu grup przyrosły rozmaite stereotypy. Niedawno zweryfikowano je w badaniu. Przy okazji zbadano też preferencje czytelnicze obu grup. Co się okazało?

Jak wydać swoją książkę?

Piszesz książkę i chcesz ją wydać? A może jest już dawno napisana i czeka w szufladzie na dobry moment? Jeśli tak, nie zwlekaj! Wydaj swoją książkę już dziś. Przeczytaj podpowiedzi, jak to zrobić.