Pięćdziesiąt twarzy Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
2 524
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Anezka | 2015-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Ledwo, ledwo zdołałam przeczytać. A właściwie żeby zrobić przyjemność koleżance, od której pożyczyłam książkę. Nędza, banał, gniot.

Sojczix | 2014-04-02

Przeczytałam. 5 stron ze środka i 5 stron trochę dalej, coś z początku i końca. No i starczy. Pierwsze wrażenie i najbardziej trafne... TANIE PORNO. Nie dziwię się, że kobiety szaaaleją na punkcie tej książki, bo wyobrażam sobie jakiego pokroju są te kobiety. Jakieś niespełnione, zapeszone kury domowe bądź coś w tym stylu. Te raptem kilka stron pozwoliło mi stwierdzić, że użycie słowa beznadzieja to za mało. Ta książka jest po prostu niesmaczna, a nie erotyczna, to naprawdę sprawia wrażenie taniego porno. Czytałam recenzje, że w oryginalnym języku lepsza. No być może, ale jeśli nawet po angielsku akcja ma wyglądać "O ku*wa, dał mi klapsa, mrr mrr ale fajnie, a teraz wsadza mi jakieś kulki. Hm hm jakie to przyjemne, oh jakie ciepłe, oh on je lizał, oh zaraz dojdzie" to, aż wstyd by mi było czytać tą książkę w samotności, więc nie rozumiem ludzi, którzy czytając to afiszują się z tym i machają nią w komunikacji miejskiej innym przed oczami. To tak jakbyśmy puścili w tramwaju czy tam...

marthaa89 | 2013-08-04
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Powiem tak, przeczytałam już trochę książek w swoim życiu. Ale na coś tak dennego jeszcze nie trafiłam. Nudna główna bohaterka, Anastasia poznaje przystojnego i bogatego Christiana Greya (tytułowego bohatera) w trakcie wywiadu do gazety studenckiej. Jest nim zafascynowana (ale uważa że jest arogancki). Czyżby przedsmak "kto się czubi ten się lubi"? Zaczynają jej się śnić szare oczy. Na zmianę się rumieni, gdy tylko słyszy jego głos albo bije jej mocno serce i zasycha jej w ustach, gdy go widzi. Już nie mówiąc o tych stadach motyli w brzuchu non stop. Za Aną szaleje dwóch facetów, ale co ona sobie będzie nimi głowę zawracać, skoro Grey jest tak nieziemsko przystojny i w ogóle i och i ach.

Stop. Czy ja czytam tę książkę po którą sięgnęłam? Patrzę na okładkę i rzeczywiście. Może ktoś okładkę podmienił...?

Nie ulega wątpliwości że Any nie da się lubić. Wybiera się na ten wywiad z Greyem nieprzygotowana i jeszcze jest zła na przyjaciółkę że jej nie dała jego biografii. Hmmm... Czy w...

Alicja | 2014-10-27
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam

Książkę zaopiniuję dość krótko. Jest o tym, jakie akcesoria można kupić w sex-shopie oraz , że ewentualnie zamienniki można nabyć w sklepie rolniczym. Nie pociągają mnie nieporadne opisy niewybrednych scen erotycznych. Czułam zażenowanie. Po pierwsze jeśli erotyka w sztuce to dla mnie tylko w fotografii, malarstwie, ewentualnie w wierszu. Proza erotykę spłaszcza, deformuje, czyniąc ją śmiesznym, zniekształconym, dziwacznym karłem. Dodatkowo forma i styl Pani Autorki pozostawiają wiele do życzenia.
W tle historia głównego bohatera, która może nieco intrygować. Jednak jak dla mnie nie na tyle, żeby sięgnąć po kolejne części i poznać ją całą.

jula_1 | 2015-01-21
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Sięgnęłam po tą pozycję, żeby przekonać się czym tak Ci ludzie się zachwycają. Bestselery co prawda nie zawsze mi się podobają, ale byłam ciekawa. Książka zaczęła się bardzo obiecująco i interesująco. Jednak po czasie zmieniła się w jakąś pornografię. Sceny erotyczne były co drugą stronę i jeszcze opisane w taki sposób, że czytając je zbierało mi się na mdłości. Rozumiem, że niektórzy lubią napisane w ten sposób utwory literackie jednak ja niekoniecznie. Dlatego skończyłam czytać po ok. 150 stronie.

Koralik_Karoliny | 2015-12-01

To jeden z książkowych niewypałów, których nie doczytałam nawet do połowy.
Sięgnęłam po niego z ciekawości, gdy moje koleżanki z pracy na okrągło się zachwycały Greyem. Teściowa mnie ostrzegała, że to gniot, jakich mało, ale chciałam się przekonać na własnej skórze.
No i się przekonałam, że to grafomania najniższych lotów!:)
Nie pojmuję fenomenu tej książki, a tym bardziej zachwytów nad nią. Ale jak widać reklama potrafi czynić cuda!

Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

lenuszka | 2012-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 25 października 2012

Tyle szumu wokół tej książki, a szału nie ma. Błyskawicznie się ją czyta, ale cóż z tego, jak już niemalże od pierwszych stron ma się ochotę udusić główną bohaterkę. Ma 21 lat, a zachowuje się jak nastolatka. Jest naiwna, infantylna i szalenie irytująca. Ciężko jest się z nią zidentyfikować, a tym bardziej polubić. Książka zdecydowanie na jeden raz.

Tak kiepskiej książki to chyba nigdy nie czytałam. Rzekłabym, że to tania książka dla znudzonych swoim życiem erotycznym ludzi, ale tania to ona niestety nie jest...

BeataP | 2016-02-28

Przereklamowana. Nudna. Nie rozumiem takiego zachwytu nad tą książką.

Ekranizacje

„Pozycja obowiązkowa” - wygraj wejściówki

Cztery wieloletnie przyjaciółki, jeden dzień w miesiącu, jeden klub książkowy i jedna książka, która odmieni ich spojrzenie na miłość. Czyli Pozycja obowiązkowa w gwiazdorskej obsadzie już w kinach!

Poznaliśmy nominacje do Złotych Malin

Ogłoszono nominacje do Złotych Malin, czyli nagrody przyznawanej za najgorsze filmowe osiagnięcia. Wśród wyróżnionych filmów są ekranizacje „Ciemniejszej strony Greya” oraz „Kręgu.”