Okładka książki Pięćdziesiąt twarzy Greya

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
pastelova
5.82 (17467 ocen i 2650 opinii)

Opis książki

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuj...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

Polecamy

Opinie czytelników
Darya | 2013-02-26
Przeczytana: luty 2013

Jest tyle recenzji i opinii o tej książce, że chyba naprawdę nie napisze nic nowego... Jednak napisać nic, też nie da rady, bo ten tytuł po prostu zmusza do wypowiedzenia się. Szczególnie, że w obcowaniu z niektórymi znajomymi, którym ten tytuł się podobał, głupio mówić, że przecież ta pozycja naprawdę jest słaba...
No, ale dałam 3 gwiazdki. Wady tego tytuły były już wielokrotnie wypominane, więc nie będę się powtarzać. Co ją jednak uratowało? Jest pisana tak prosty, fanfikowym stylem, że nie grozi niedoczytanie jej. Sama się czyta i dzięki da się odpocząć po stresującym dniu. Pewnie dlatego też jest tak chętnie czytana - jest to bardzo niewymagająca rozrywka. Same pomysły autorki na sceny erotyczne tak same w sobie, też nie są najgorsze (słynną scenę tamponową przemilczę w tym miejscu). I co, że są słabo opisane i traciłam się kto jest jak obrócony, nie mówiąc już o ciągłym komentowaniu Szaraka, co zamierza swojej Bel... Znaczy Anastazji, zrobić. Jeśli wyobrażało się je z innymi post...

książek: 2048
Rose | 2014-07-29
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 29 lipca 2014

*zaciera rączki*
No to wysmażymy recenzyjkę, a co!

Tej książki z pewnością nie muszę nikomu przedstawiać. Narobiła sporego rabanu, a teraz, ponieważ ekranizacja niedługo wchodzi do kin ( wciąż nie mogę zrozumieć w jaki sposób zamierzają zupełnie normalnie wyświetlać ten film na wielkim ekranie, ale okay) to ten raban wróci ze wzmożoną siłą.

Ponieważ lubię nazywać się swego rodzaju ekspertem od fanficków to mogę powiedzieć że w ogóle nie rozumiem czemu ten konkretny został wydany. Czytałam setki lepszych o NIEBO LEPSZYCH nawet takich z ratingiem M czyli skupionych na seksie.
No ale trudno.
W sumie jedyną rzeczą, która sprawiała mi przyjemność podczas lektury było odgadywanie kto był kim w oryginalnym fanficku. Nie, żeby było to jakoś strasznie trudne, ale parę razy musiałam się zastanowić.

Dobra. Dlaczego 50 twarzy greya jest beznadziejną książką nie wartą waszego czasu i pieniędzy?
1. Christina Grey.
Christian Grey, kreowany przez fanów na półboga co najmniej jest psychotycznym pa...

Iwon222 | 2014-06-27

Moim zdaniem najsłynniejszy erotyk wszech czasów !
Nie rozumiem tak niskich ocen, moim zdaniem książka jest napisana ze smakiem oraz no widać przy tym kobiecą rękę:)
Historia trochę oklepana, ponieważ mamy młodą cichą myszkę, która kompletnie w siebie nie wierzy oraz jest niedoświadczona oraz mamy przystojnego, bogatego faceta, który pomimo, że jest prezesem firmy to jeszcze ma inne zainteresowania oraz bzika na punkcie BDSM. Wiadomo spokojna kobieta zaintrygowała go bo była inna, nie taka jak jego wszystkie dziewczyny, które grały tak jak im zagrał, ale miał inny interesujący przypadek kobiety, która mu się sprzeciwiała oraz miała swoje zdanie.
Moim skromnym zdaniem książka jest świetna, ponieważ mamy tu nie tylko mnóstwo scen erotycznych co mówią inni, że gdyby wyciąć wszystkie sceny łóżkowe książka miała by 10 stron, ale to nie prawda. Jest to historia o ludzkiej psychice oraz cierpieniu. Christian jako dziecko wiele przeżyło co na niego bardzo wpłynęło w dorosłym życiu, nic o sobi...

książek: 1956
Kamila | 2013-12-24
Przeczytana: 10 grudnia 2013

"Naszym celem jest sprawianie przyjemnosci Panno Steele"

Erotyczna i hipnotyzujaca powiesc o zagubionej w swiecie seksu dziewicy i sadomasochistycznym krolu. Wciagajaca historia milosna w ktorej to grzeczna dziewczynka probuje usidlic grzesznego ksiecia w czarnym rumaku. Zagwostka staje sie fakt, iz udaje jej sie ugiac ksiecia i ten ktory zwykl traktowac kobiety przedmiotowo staje sie posluszna owieczka.

Banalna opowiesc w ktora autorka wpletla bardzo duzo ostrego seksu stala sie fenomenem. Fakt jednak pozostaje faktem, ze seks zawsze dobrze sie sprzedaje. Lektura przez niego sciagnela na siebie fale krytyki jednak mimo to nadal bardzo dobrze sie sprzedaje, a to zasluga czego? Seksu, histori, bohaterow, wyszukanego stylu? Na to musicie sami sobie odpowiedziec po przeczytaniu do czego goraco zachecam.

Bardzo czesto czytam opinie na temat tej ksiazki. Zastanawiaja mnie jednak bardzo czesto powtarzajace sie slowa - "...czytalam z wypiekami na twarzy." Czy my, kobiety jestesmy tak...

Dotta | 2014-08-17
Przeczytana: sierpień 2014

Szmatławiec. Sięgnęłam po ta książkę tyko dlatego, by sprawdzić o co tyle szumu... Świetny obraz patologii seksualnej :)
On - wiecznie niewyżyty, o zaburzeniach osobowościowo - seksualnych Pan jadący chyba wiecznie na Viagrze; ona - 21-latka o mentalności kilkulatki, głupiutka myszka, która zamiast mózgiem myśli oczywistym miejscem TAM.
Każda normalna osoba, znająca pewne sekrety seksualności człowieka wie, że takie zachowanie, jakie kształtuje autorka na stronach tej książki - jest po prostu nierealne, albo delikatnie mówiąc chore.
Nie wiem, do kogo adresowana jest ta książka, do niespełna rozumu istot? Uwłaszcza osobom, pragnącym przeczytać dobrą literaturę.
Nie polecam, chyba że ktoś chce wyrobić sobie własne zdanie o tej książce :)

Stanzzi | 2013-03-16

Rozpadłam się na milion kawałków. Z rozpaczy. Wielokrotnie przewracam oczami, zagryzając przy tym wargę i mam ochotę panią E L James przełożyć przez kolano. Za takie pseudoerotyczne romansidło należy się jak najbardziej - a potem się dziwią, że frustracje seksualne rosną, jak utrata dziewictwa nie odbywa się poprzez pięć stosunków z rzędu wraz z wielokrotnym orgazmem, a panowie jednak nie są w stanie w ten sposób rozdziewiczać co dziesięć minut. Fabularne dno. Językowe dno. Opisy również denne - chyba naprawdę nie interesuje mnie, czy Ana ze złamanym sercem i zbitym tyłkiem wróci do swojego Christiana już w kolejnym, sześćsetstronnicowym odcinku...

LizardQueen | 2014-08-17

To jest straszne. Znaczy się, straszna jest ta popularność, bo takich książek jak ta jest wiele, ale nie są tak popularne jak ta.
Przeczytałam z ciekawości, bo ciężko jest dyskutować o czymś, czego się nie przeczytało. Jako, że miała być to lektura, która mną poruszy i zszokuje, przeczytałam. Stracony czas jak dla mnie. Jedyne co mnie zszokowało to właśnie to co napisałam wyżej, ta popularność. Książka dla pruderyjnych gospodyń domowych, które rumienią się na wspomnienie o lekkim bdsm (w przypadku tej książki, klapsy). Dobrze podsumowała tą książkę moja znajoma: "Zmierzch" dla dorosłych z wątkiem erotycznym, bez wampirów.

aklime | 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Wielu z nas zadaje sobie pewnie pytanie: po co właściwie są pisane takie książki i dla kogo? A ja już wiem! Otóż ostatnio czekałam na wizytę u ginekologa. Kolejka była okropnie długa i panie w różny sposób umilały sobie czas oczekiwania. Ku mojemu zdumieniu jedna z nich wyciągnęła "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Gdy sąsiadka obok niej (przemiła starsza pani) zapytała co to za książka i czy warto ją przeczytać, czytelniczka z zakłopotaniem odpowiedziała: "Ta książka nadaje się do czytania tylko przed wizytą u ginekologa"....

Magda | 2014-07-20

Jeśli od zawsze twoim największym marzeniem było zostanie pisarzem, chciałeś by twoje książki czytały miliony ludzi na całym świecie, ale nie wiedziałeś czy jesteś wystarczająco dobry by zainteresowało się tobą jakiekolwiek wydawnictwo to polecam przeczytanie „Pięćdziesięciu twarzy Grey’a”. Dowiesz się wtedy, że najwyraźniej nie potrzeba zbyt wielkich zdolności, kreatywności czy nawet własnego pomysłu, żeby odnieść sukces. Teraz każdy może stać się dobrze opłacanym autorem. Także pióro do ręki i do dzieła!

Pchełka | 2014-02-02
Przeczytana: 01 października 2013

Miałam jeden dobry (w moim mniemaniu) powód, żeby przeczytać tę książkę, jak z resztą całą trylogię: chęć wyrobienia sobie opinii o tworze wyzwalającym skrajne emocje.
I cóż mogę powiedzieć. Szału nie było. Ot, baśń dla dorosłych. Brzydkie kaczątko okazuje się nieświadomym swojej seksualności wampem, znajdującym swojego (szarego) księcia. Sfrustrowane życiem kury domowe znajdą w niej to, co sześciolatka po przeczytaniu "Kopciuszka".

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Ray Bradbury
    94. rocznica
    urodzin
    Książki są po to, by nam przypominać, jacy z nas durnie.
  • Jan Tomkowski
    60. rocznica
    urodzin
    Najprościej mógłbym powiedzieć, że książki otwierają świat: są duchowym bogactwem, szczeblem do kariery, narzędziem rozwoju intelektualnego, źródłem wiedzy. Ale książki są również niebezpieczne. Dlatego równie słuszne wydaje się twierdzenie, że książki świat w jakiś sposób zamykają. Kto raz wszedł d... pokaż więcej
  • Jerzy Jarzębski
    67. rocznica
  • Annie Proulx
    79. rocznica
    urodzin
    Między tym, co wiedział, a tym, w co starał się wierzyć, istniał pewien rozziew, ale nic na to nie można było poradzić, a jeśli nie można czegoś zmienić, trzeba z tym żyć.
  • Peter James
    66. rocznica
    urodzin
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi.
  • Ladislav Klíma
    136. rocznica
    urodzin
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Jan Kochanowski
    430. rocznica
    śmierci
    Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zawierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Żeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Jako wszyt... pokaż więcej
  • Lucjan Szenwald
    70. rocznica