Pięćdziesiąt twarzy Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
5,85 (24522 ocen i 3550 opinii)
tłumaczenie
Monika Wiśniewska
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
romans
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

• Krew na śniegu
  • Te chwile
  • Słowa pamięci
  • Elementarz współczesny
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
Podziemny labirynt

7,71 (14 ocen i opinii)
Elementarz współczesny
Anna Boboryk

8 (2 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
mdlymee | 2012-05-09

Zwykle nie czytuję tego typu literatury, ale muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś więcej..

magda77 | 2015-03-02

Z uwagi na wielką popularność, jaką cieszy się ta książka i ja muszę dodać swoją opinię. Zachwalali mi ją niektórzy znajomi i nawet jeden z nich mi pożyczył. Postanowiłam więc przeczytać, bo w końcu czytać lubię, nawet bardzo.
Ale nie mogłam jej w żaden sposób doczytać do końca, a starałam się, serio. Jest tak płytka, pusta i drętwa, że jedno co mnie zdumiewa, to jej popularność.
Dotąd myślałam, że jestem tolerancyjna, mam otwarty umysł i akceptuję gusta innych. Muszę jednak zweryfikować opinię o sobie samej. Nie rozumiem, jak takie literackie dno może się komuś podobać. Może pozytywną opinię o tym czytadle kreują nastolatki, albo ograniczone intelektualnie kury domowe? Nie wiem. Niektórzy piszą o nudnej czy też płaskiej fabule. Ludzie! Tu nie ma żadnej fabuły! Wolałabym przeczytać 5 drętwych Harlequinów niż "50 twarzy Greya". Reasumując - nie polecam. Szkoda czasu i życia na takie miernoty.

Agnieszka | 2013-12-09

Hmmm moja opinia jest dość dwojaka z jednej strony zachowania głównej bohaterki mnie przerażają, głupota połączona z absolutnym brakiem myślenia . Ja rozumiem uroczy, mroczny, bogaty pan Grey jednak mam wrażenie że autorce zabrakło pomysłu na postać Anastasii. Czyta się dość fajnie pomijając traktaty podświadomości wywijające salta i pompony wyrzucane tu i ówdzie. Co do obruszenia związanego tematyką BDSM nie umiem się podpisać pod jakimkolwiek zdaniem z prostej przyczyny dla jednych seks jest obsceniczny, dla innych to temat tabu a jeszcze inni kochają odmienność, próbowanie nowych doznań. Jeżeli dzięki tej książce choć jedna kobieta pozna siebie własne potrzeby, nauczy się czerpać z życia łóżkowego cokolwiek to chwała za to. Nie jestem podstarzałą panią domu jednak po kolejne tomy sięgam z zaciekawieniem. Zawsze pojawią się głosy zadowolenia i całkowitej krytyki ...

snll | 2013-05-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Ta książka dosłownie mnie prześladowała. Bilbordy krzyczały "Przeczytaj mnie", znajome mówiły "Przeczytaj ją" a kobiety pogrążone nad lekturą jeżdżąc autobusem, jeszcze bardziej potęgowały ciekawość. Zastanawiałam się o co tyle krzyku i w końcu po nią sięgnęłam.

No i przepadłam.

Pochłonęłam ją w jeden dzień. Nie mogłam się od niej oderwać, ciekawa co też Pan Grey znowu wymyśli. Myślę, że nie trzeba po raz setny nakreślać fabuły. Powiem tylko, że nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę. Czytało się przyjemnie, bardzo szybko i pomimo tego, że językowo jest słabo napisana i dosyć często pojawiają się powtórzenia, to i tak mnie nie zraziła.

Hannah | 2012-09-24

W skrócie: irytująco infantylna, nieskażona głębszą myślą studentka ( która doświadcza istnienia swej "wewnętrznej bogini"...), spotyka się z niezwykle przystojnym ( no a jak inaczej?), tajemniczym ( no ba!) i bogatym ( rzecz jasna) mężczyzną lubiącym wyuzdany seks, tytułowym Greyem. Ona liczy na związek, on nie.

Literackie dno. Wyjątkowo toporny język, styl i koszmarnie nieudane opisy " TAKIEGO" seksu, które nic nie wnoszą do tego co już w tym temacie kiedykolwiek napisano.

iwQa67 | 2013-09-14
Na półkach: Przeczytane, Różne, E-booki
Przeczytana: 2013 rok

Książka wywołała wielkie zainteresowanie wśród moich znajomych, jak i w prasie i telewizji, dlatego postanowiłam ją przeczytać. Niestety zawiodłam się. Poziom nie był tak wysoki jakiego się spodziewałam, dlatego nie rozumiem fenomenu tej książki. Być może spodoba się dziewczynom których życie prywatne nie jest w najlepszej kondycji - innego wytłumaczenia nie widzę. Zwykła książka na nudny wieczór.

haust | 2013-03-07
Na półkach: Przeczytane, 52/2013
Przeczytana: 09 marca 2013

Grey nieustannie przeczesuje dłonią włosy, jego oczy płoną oraz uśmiecha się sardonicznie. Ana natomiast ciągle przygryza wargę, często swędzi ją skóra głowy oraz czuje przyjemny skurcz mięśni brzucha. I tak w kółko. Ubogo językowo, ubogo literacko. Książka zbudowana praktycznie z samych dialogów, dlatego można szybko przebrnąć przez te kilkaset stron.

BecinkaFiore | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Przeczytałam tylko po to, żeby na własne oczy przekonać sie, że wszystkie negatywne opinie o tej "ksiazce", jakie tu przeczytałam, są prawdziwe. Mogę więc to potwierdzic z własnego doświadczenia. Nie bede powielać słów moich przedmówców. Jezeli takie ksiazki są bestsellerami, chyba powinniśmy współczuć temu światu...

iwka | 2014-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Mówiąc krótko: brak fabuły, dużo seksu i szczytowania.
Nie wiedzieć czemu zaintrygowało mnie zakończenie. Może dlatego, że wreszcie się coś zadziało i to nie w sensie erotycznym.
Stąd też moja ocena - wrażenie po zakończeniu czytania.
Choć przyznam, że momentami ciężko było mi przebrnąć przez tę pozycję.

Agata | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

O książce "50 shades of Grey" mówi się od kilku miesięcy na całym świecie. Byłam bombardowana jej tytułem, okładką i peanami na jej temat od długiego czasu, więc kiedy tylko pojawiła się na polskim rynku postanowiłam po nią sięgnąć, by wyrobić sobie opinię.
Zacznijmy od tego o czym jest ta historia. O młodej, naiwnej i niewinnej (w każdym tego słowa znaczeniu) studentce, która przez zbieg okoliczności zmuszona jest do przeprowadzenia wywiadu z tajemniczym miliarderem Christianem Greyem. Od tego spotkania ani jedno ani drugie nie może o sobie zapomnieć. Tyle, że Anastasia jest Christianem po prostu zafascynowana, a on...? No właśnie...
W końcu nieustępliwy Christian Grey stawia na swoim - zaczyna się spotykać z Aną i ich relacja przeradza się z fascynacji w seksualną. Ale Christianowi to nie wystarcza. Jego władcza natura woła o jeszcze, o więcej, więc proponuje Anastasii pewien niezwykły, brutalny, erotyczny układ. BDSM.

Sięgając po "50 twarzy" nie miałam pojęcia, że powstała jako...

Ekranizacje

Na półkach