Pięćdziesiąt twarzy Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

• Drugi pocałunek Gity Danon
  • Lady M.
  • Dobry kłamca
  • Zero
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Rzymski poranek

0 (0 ocen i opinii)
Zero
Marc Elsberg

7,43 (35 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8 (2 ocen i opinii)
W drodze nad Morze Żółte
Nic Pizzolatto

8 (1 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,5 (2 ocen i opinii)
Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
Michał Rusinek

8,63 (16 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

Dominika | 2012-12-29
Na półkach: Przeczytane, 2012

[kochamy-ksiazki.blogspot.com]

Erika Leonard (znana jako E.L James) jest kierownikiem telewizyjnym, żoną oraz matką dwójki dzieci. Mieszka w Londynie. Od wczesnego dzieciństwa marzyła o pisaniu historii, które podbiją serca czytelników. Jednak musiała odłożyć te marzenia i skupić się na rodzinie i swojej karierze. W końcu zdobyła się na odwagę i napisała swoją pierwszą powieść, Fifty Shades of Grey.
„Czasami się zastanawiam, czy przypadkiem coś jest ze mną nie tak. Być może za dużo czasu spędzam w towarzystwie moich bohaterów literackich i, co za tym idzie, moje ideały i oczekiwania są zdecydowanie zbyt wysokie.”
O „pięćdziesięciu twarzach” słyszałam wcześniej całkiem sporo. Czytając różne blogi wiele razy natknęłam się na tę okładkę. Do tego – ciągle ktoś pytał mnie o zdanie na jej temat, postanowiłam więc w końcu zaryzykować i po raz pierwszy przeczytać coś w ciemno, z czystej ciekawości.
Cała historia rozpoczyna się dość niepozornie, w momencie gdy Anastasia Steele zjawia się...

Versinn | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Jedna z najgorętszych filmowych premier tego roku oraz niesłabnący szum wokół powieści E.L. James skłoniły mnie do przeczytania "50 twarzy Greya". Muszę wam przyznać, że się bałem... Styl autorki był dla mnie na tyle nieznośny, że przewracają kartki raz po raz, zastanawiałem się "A co jeśli to mi się udzieli i ja też zacznę pisać tak jak autorka, albo co gorsza - zacznę mówić stylem Anastasii Steel?". Stany lękowe zagwarantowane! Książka wywołuje jakieś emocje, nie może być więc taka zła. Uważam wręcz, że gdyby wydać ją jako horror to też sprzedawałaby się równie dobrze, a King mógłby czuć na plecach oddech potężnej konkurencji!
O bohaterach w zasadzie wspominać nie muszę, bo jest tylko dwóch i znają ich nawet ci, co z historią nie są jakoś szczególnie zaznajomieni. O innych postaciach albo się nie wspomina, albo pojawiają się szczątkowe, lakoniczne opisy. Świat to puste miejsce, w którym wiruje seks, Ana oraz Christian. Och, to taka metafora pięknej miłości - musicie to...

Natalia | 2013-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Ta książka wiele osób zszokowała. Niektórzy uważają ją za beznadziejną, inni za zachwycającą. W moim przypadku również nie obyło się bez zaskoczenia, pomimo, iż wiedziałam o czym będzie ta książka a co więcej znałam niektóre szczegóły. Powieść zdecydowanie pokręcona i do końca nie wiem co o niej myśleć.

Christian Grey już po pierwszym rozdziale wydawał mi się elektryzujący i nonszalancki zarazem. Dość dziwne połączenie, no ale cóż. Anastasia Steele dość zagubiona i nieśmiała jest zupełnym przeciwieństwem Greya, który jest pewny siebie i wie czego chce.

Okładka nie najlepsza, choć przyznam, że w książce pojawia się motyw krawata. Styl pisania lekki i przyjemny. Książkę czyta się dość szybko.

Odważyłam się sięgnąć po tę pozycję, dlatego że nie jestem nastolatką, która boi się czy też odczuwa niesmak myśląc o seksie. Książka tak na prawdę w miarę mi się podobała, choć czasem denerwowała mnie ciągle wtrącająca się podświadomość lub "bogini" głównej bohaterki, lecz z czasem się...

Kamilkaa21 | 2013-11-04

Myślę że książka na początku trochę zalatuje nuda,natomiast potem zagłębiamy się w przypadkowe spotkania i charaktery Anastasii i Christiana. Kto by pomyślał że początkowo taki niepozorny, poukładany, władczy i opanowany bogacz jak Grey jest nieokiełznanym i pełnym fetyszu mężczyzną? A panna Steel z tak niewinnej, nieśmiałej pod pewnym względem dziewczynki chociaż pomimo swej pewności siebie, stanie się pełną piersią kobietą? Jak się potoczą ich losy? Czy Grey otworzy i zmieni się dla Any? Żeby się dowiedzieć musisz przeczytać ;)

Co do listów pomiędzy nimi, myślę że jedynie trochę zajmują dużo miejsca w książce, fakt są przejrzyste, w miarę czasem ciekawe ale czy aż tal potrzebne..? Jak dla mnie nie koniecznie, i bym się bez nich obeszła :)
Jeszcze mogę tylko od siebie dodać że fakt scenki erotyczny, wulgarny język Christiana i jego Czerwony Pokój Bólu - świetne ( trafiły w mój gust i pobudzają fantazje) ! :D

Ensui-Szyszka | 2013-11-11
Na półkach: Przeczytane, 2013, XXX
Przeczytana: 11 listopada 2013

Czytanie jej jest jak oglądanie filmu pornograficznego bez przewijania - koszmar. Nie powinno się go analizować, tylko czerpać z niego satysfakcję, do tego służy. Jednak ta fabuła tam jest i nie da się jej (w przypadku książki) ominąć, wobec czego przytłacza nas swoją głupotą i naiwnością. Powieść przyciąga, bo jest o seksie i nic poza tym, to zawsze i we wszystkim będzie nas przyciągać.
Zostało napisanych już tyle pięknych opinii, że chyba nie mam nic więcej do dodania.
PS: Jedna gwiazdka więcej, bo mimo wszystko lektura skłoniła mnie do paru refleksji.
PS2: Gdybym nie przekształciła odrobinę wyglądu głównego bohatera i nie dopasowała go do swojego ideału, nie byłabym w stanie doczytać do końca. Rudy?!

snll | 2013-05-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Ta książka dosłownie mnie prześladowała. Bilbordy krzyczały "Przeczytaj mnie", znajome mówiły "Przeczytaj ją" a kobiety pogrążone nad lekturą jeżdżąc autobusem, jeszcze bardziej potęgowały ciekawość. Zastanawiałam się o co tyle krzyku i w końcu po nią sięgnęłam.

No i przepadłam.

Pochłonęłam ją w jeden dzień. Nie mogłam się od niej oderwać, ciekawa co też Pan Grey znowu wymyśli. Myślę, że nie trzeba po raz setny nakreślać fabuły. Powiem tylko, że nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę. Czytało się przyjemnie, bardzo szybko i pomimo tego, że językowo jest słabo napisana i dosyć często pojawiają się powtórzenia, to i tak mnie nie zraziła.

Erised | 2013-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Przyznam, że sięgnęłam po tę książkę z pustej ciekawości, czym te ludzie się tak ekscytują, cóż to za fenomen kulturowy? I z jednej strony się nie zawiodłam, bo spełniły się moje przewidywania o prozie płytkiej, pozbawionej jakiegokolwiek charakteru ale za to świetnie grającej na globalnie występujących ludzkich (kobiecych?) słabostkach (patrz: Christian, owca w wilczej skórze). Z drugiej strony byłam zaskoczona: to miało być to słynne wyuzdanie? A może nie jestem pruderyjna... właściwie wcale? W każdym razie - nie polecam, chyba, że ku zaspokojeniu ciekawości, czy Ian Somerhalder nadaje się na Greya.

sosna | 2012-10-01
Przeczytana: 30 września 2012

...."o świety Barnabo"-większych pierdół w życiu nie czytałam.Pierwszy raz w życiu książka mnie pokonała.Moje oczy,percepcja ...nie ... "nie zniesły"tego.Nie dałam rady przeczytać do końca.To nawet nie jest tzw."lekka literatura"-to są Pierdoły przez ogromne P.Zasmuca mnie fakt że coś takiego stało się w świecie hitem-jak?Naprawdę ja też lubię poczytać czasami coś lekkiego, ale czytanie Greya mnie po prostu obrażało.

eklerek | 2014-04-24

Jeśli ktoś nie potrafi w godny sposób opisać seksuologi człowieka nie powinien robić tego wcale. Wpychanie tysiąca scen erotycznych i ładowanie ich do powieści to niezbyt dobre rozwiązanie. Nie rozumiałam ,,szału" na Greya, nie rozumiem tego do tej pory. Zbyt wiele sztuczności, zbyt mało życia i prawdy. Nie jestem jakąś amerykańską gwiazdą harlekinów, ale uważam, że szkoda lasów na takie książki. :(

Ekranizacje

Znamy nominowanych do „Złotych Malin”

Ogłoszono nominacje do „Złotych Malin” - czyli niechlubnego odpowiednika Oscarów. Nagroda przyznawana jest najgorszym filmom, twórcom i autorom. Zgadnijcie, jaka ekranizacja zgarnęła nominacje w aż 6 kategoriach? (Podpowiedź: za najgorszy film, reżyserię, aktora, aktorkę, duet i scenariusz).

Nowe formaty książek

Technologia wkroczyła w świat książek na dobre, kiedy pojawił się Kindle i e-booki zaczęły zawojowywać rynek. Książka tradycyjna do dziś nieźle się na rynku broni, ale rozwijająca się technika skłania do coraz większych eksperymentów w sposobie pisania i publikowania tekstów.

Na półkach