Pięćdziesiąt twarzy Greya

Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Fifty Shades of Grey
powieść erotyczna, BDSM
pastelova

Inne wydania

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

źródło okładki: www.soniadraga.pl

• Malfetto. Drużyna Róży
  • Pora westchnień, pora burz
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • Red Rising: Gwiazda zaranna

8,33 (9 ocen i opinii)
Pora westchnień, pora burz
Magdalena Kawka

7,5 (6 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

W obcej skórze
Sarah Hilary

7,2 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Moony | 2013-11-01

Powiedzmy sobie szczerze: ta książka to dno i wodorosty. Czytałam kilka źle napisanych książek,ale ... to,to jest napisane beznadziejnie. Autorka ma słownictwo jak dziecko z podstawówki.Różni je jedynie fakt,że dziecko nie zna takich słów jakich używała ta pani w tej książce. Fabuła jest wręcz fantastyczna,a opis scen seksu jakby napisany przez napaloną piętnastolatkę. Bohaterowie są głupi i to co robią tylko potwierdza ich głupotę.
Jak można to wywnioskować z mojej wypowiedzi: Nie polecam,a nawet zalecam trzymanie się od tego z daleka.
Jeżeli jeszcze raz kiedykolwiek przeczytam,że pod wpływem orgazmu kobieta rozpada się na tysiące kawałeczków to nie ręczę za siebie.

czytaczka_Mada | 2014-04-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki

Najbardziej przereklamowana książka od niepamiętnych czasów.
Marna fabuła będąca nieudolnym zlepkiem kilku pikantnych erotyków i "Nagiego instynktu", z socjopatą i gąską bez osobowości w rolach głównych. A o czym, to chyba cały świat wie, nawet jeśli tego nie czytał (i chwała tym, którzy się powstrzymali). Ja niestety przeczytałam wszystkie 3 tomy, żeby z czystym sumieniem móc wyrazić swoją opinię. I jeśli moja ocena jest tak wysoka, to tylko dlatego, że wyobrażam sobie, ile czasu wymaga napisanie książki. Więc za czas, a nie za wypaczoną wyobraźnię, stawiam jakiekolwiek gwiazdki temu... czemuś.

lapsus | 2016-01-01

A może masz ochotę na klapsa?

"Jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije" mądrość ludowa

Kilka lat temu furorę robił bestseller E.L. James. Odżegnywany od czci i wiary, święcił swe tryumfy na listach najlepiej sprzedawanych książek. Mówili, że grafomania, że pornografia, że paranoja. Ale czy „Grey” doczekał się porządnej, socjoanalizy, gdzie wytłumaczono by jego sukces. Do tematu podchodzono z ostrożnością, by nie tykać kulturowego tabu, jakim jest przemoc wobec kobiet.

Kiedy już kobiecie wszystko wolno, kiedy staje się wyzwolona a nawet uświadamia sobie swą siłę jako obiekt pożądania, kiedy to kobieta decyduje z kim, jak i gdzie, kiedy partner jest, w zgodzie z biologią, jedynie dopełnieniem aktu miłosnego, kiedy kulturowo dochodzimy, powiem więcej – szczytujemy ku kulturowemu apogeum, nadchodzi on – nagi w swej szarości Grey, który pyta niewinnie: mógłbym złoić ci skórę?

Oto ona, Anastasia Steel , trochę pogubiona, trochę nieśmiała, niewinna, spotyka siłę i pewność....

Versinn | 2015-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2015

Jedna z najgorętszych filmowych premier tego roku oraz niesłabnący szum wokół powieści E.L. James skłoniły mnie do przeczytania "50 twarzy Greya". Muszę wam przyznać, że się bałem... Styl autorki był dla mnie na tyle nieznośny, że przewracają kartki raz po raz, zastanawiałem się "A co jeśli to mi się udzieli i ja też zacznę pisać tak jak autorka, albo co gorsza - zacznę mówić stylem Anastasii Steel?". Stany lękowe zagwarantowane! Książka wywołuje jakieś emocje, nie może być więc taka zła. Uważam wręcz, że gdyby wydać ją jako horror to też sprzedawałaby się równie dobrze, a King mógłby czuć na plecach oddech potężnej konkurencji!
O bohaterach w zasadzie wspominać nie muszę, bo jest tylko dwóch i znają ich nawet ci, co z historią nie są jakoś szczególnie zaznajomieni. O innych postaciach albo się nie wspomina, albo pojawiają się szczątkowe, lakoniczne opisy. Świat to puste miejsce, w którym wiruje seks, Ana oraz Christian. Och, to taka metafora pięknej miłości - musicie to...

jotka | 2013-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Jak widzę nie jestem jedyną osobą, która dostrzega w tej książce rażące wręcz podobieństwo do "Zmierzchu". Ta książka to Edward i Bella w wersji porno. Ona - niezdarna i niewinna dziewica. On - mroczny i tajemniczy. (Powiedzmy, bo właściwie wszystko w tej książce da się założyć z góry.) Grey powtarza Anie, że nie jest facetem dla niej i żeby dała sobie z nim spokój, ale łazi za nią jak napalony pies i co chwilę możemy przeczytać o jego rosnącej erekcji. Hmmm.
Ona nie wie czego właściwie chce, ale tonie w szarości jego oczu (jakże romantycznie). Po pierwszym zbliżeniu ona też zaczyna za nim łazić (chociaż udaje, że tak nie jest) i błaga go o seks. Albo chociaż o tym myśli. No cóż.
Przeczytałam tę książkę, ponieważ:
a) najwidoczniej jestem masochistką,
b) nie krytykuję książek, których nie czytałam,
c) chciałam wiedzieć o co tyle krzyku.
Ale teraz mogę się spokojnie (na pozór) wypowiedzieć.
Ta książka uwłacza mi jako czytelnikowi. Styl żaden, autorka od samego początku traktuje...

Kamilkaa21 | 2013-11-04

Myślę że książka na początku trochę zalatuje nuda,natomiast potem zagłębiamy się w przypadkowe spotkania i charaktery Anastasii i Christiana. Kto by pomyślał że początkowo taki niepozorny, poukładany, władczy i opanowany bogacz jak Grey jest nieokiełznanym i pełnym fetyszu mężczyzną? A panna Steel z tak niewinnej, nieśmiałej pod pewnym względem dziewczynki chociaż pomimo swej pewności siebie, stanie się pełną piersią kobietą? Jak się potoczą ich losy? Czy Grey otworzy i zmieni się dla Any? Żeby się dowiedzieć musisz przeczytać ;)

Co do listów pomiędzy nimi, myślę że jedynie trochę zajmują dużo miejsca w książce, fakt są przejrzyste, w miarę czasem ciekawe ale czy aż tal potrzebne..? Jak dla mnie nie koniecznie, i bym się bez nich obeszła :)
Jeszcze mogę tylko od siebie dodać że fakt scenki erotyczny, wulgarny język Christiana i jego Czerwony Pokój Bólu - świetne ( trafiły w mój gust i pobudzają fantazje) ! :D

snll | 2013-05-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Ta książka dosłownie mnie prześladowała. Bilbordy krzyczały "Przeczytaj mnie", znajome mówiły "Przeczytaj ją" a kobiety pogrążone nad lekturą jeżdżąc autobusem, jeszcze bardziej potęgowały ciekawość. Zastanawiałam się o co tyle krzyku i w końcu po nią sięgnęłam.

No i przepadłam.

Pochłonęłam ją w jeden dzień. Nie mogłam się od niej oderwać, ciekawa co też Pan Grey znowu wymyśli. Myślę, że nie trzeba po raz setny nakreślać fabuły. Powiem tylko, że nie żałuję, że sięgnęłam po tę książkę. Czytało się przyjemnie, bardzo szybko i pomimo tego, że językowo jest słabo napisana i dosyć często pojawiają się powtórzenia, to i tak mnie nie zraziła.

JotKa | 2014-10-09

Sięgnęłam po ten gniot z czystej ciekawości. O CO TYLE SZUMU? Już wiem. I żałuję, że dałam się skusić. Chwile spędzone z tą książką to chwile stracone. Ile razy można czytać o zagryzaniu wargi? i ciągłe "Och, Panie Gray" "Och, Panno Steele". Miałam czasem odruchy wymiotne... To zdecydowanie nie jest proza dla mnie.. Skąd ten zachwyt do cholery? Nie rozumiem i chyba nigdy nie będzie mi dane zrozumieć ;)

erraticmuse | 2012-05-29
Przeczytana: 29 maja 2012

Jest to książkowa wersja inspirowanego Zmierzchem fanficka pod tytułem Master of the Universe. Jedyna różnica (poza zmienionymi imionami postaci) jest to, że w odróznieniu od pierwowzoru książka kończy się w zaskakującym momencie. Co było sprytnym wybiegiem autorki zmuszającym czytelnika do sięgnięcia po następną część.

Czego ja niestety nie zrobię.

Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

Ekranizacje

Oscary i Złote Maliny 2016

28 lutego Akademia Filmowa ogłosiła, kto otrzymał Oscary za rok 2015. Przedstawiamy zestawienie wyróżnionych filmów i ich twórców według klucza literackiego. Jednocześnie piszemy o tym, kto otrzymał w tym roku Złote Maliny, czyli anty-Oscary.

Oscarowa noc literatury

Dziś w nocy dowiemy się kilku rzeczy. Być może dowiemy się, czy na naszym osiedlu mieszka jakiś kibic Cracovii (tak, 28 lutego to Dzień Kibica Cracovii, choć także Światowy Dzień Chorób Rzadkich, który naprawdę ze względu na nazwę winien być obchodzony dzień później). Ale nade wszystko dowiemy się, czy świat w końcu przestanie stroić sobie żarty z Leonardo DiCaprio.

Na półkach