Pięćdziesiąt twarzy Greya

Autor:
Cykl: Pięćdziesiąt odcieni (tom 1)
tłumaczenie
romans
typ
papier
pastelova
5,84 (21840 ocen i 3237 opinii)

Opis książki

Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć. Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych,...

Studentka literatury Anastasia Steele przeprowadza wywiad z młodym przedsiębiorcą Christianem Greyem. Niezwykle przystojny i błyskotliwy mężczyzna budzi w młodej dziewczynie szereg sprzecznych emocji. Fascynuje ją, onieśmiela, a nawet budzi strach. Przekonana, że ich spotkania nie należało do udanych, próbuje o nim zapomnieć – tyle że on zjawia się w sklepie, w którym Ana pracuje, i prosi o drugie spotkanie.

Młoda, niewinna dziewczyna wkrótce ze zdumieniem odkrywa, że pragnie tego mężczyzny. Że po raz pierwszy zaczyna rozumieć, czym jest pożądanie w swej najczystszej, pierwotnej postaci. Instynktownie czuje też, że nie jest w swej fascynacji osamotniona. Nie wie tylko, że Christian to człowiek opętany potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych warunkach…

Czy wiszący w powietrzu, pełen namiętności romans będzie początkiem końca czy obietnicą czegoś niezwykłego? Jaką tajemnicę skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2012

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Betoniarka | 2014-04-09
Przeczytana: kwiecień 2014

Bywa tak, że wokół książki nagle robi się szum medialny. Tak było z Greyem. Ileż to ja się nasłuchałam, jakie to świeże/ekscytujące/wspaniałe/szokujące. W końcu po czasie pchnęło mnie to do sięgnięcia po ową niesamowitą pozycję i... przeraziłam się. Miliony ludzi nie może się mylić? A jednak może. Strach pomyśleć, że ludzkość naszych czasów docenia takie gnioty, podczas gdy tyle wartościowej literatury tylko leży i czeka na przeczytanie.

Co do treści. Historia jest ckliwa, "Zmierzch" dla dorosłych. Zdarzyło mi się lata temu przeczytać lepszy Harlequin. Oto szara myszka, kończąca studia dziewica, która nigdy się nie upiła zostaje wrobiona przez piękną, mądrą i bogatą przyjaciółkę w przeprowadzenie wywiadu. Z kim? Ano, z 27-letnim (!) multimilionerem, który przy okazji okazuje się najprzystojniejszym mężczyzną świata, a i rozpiętość jego zainteresowań i zdolności jest imponująca: lata helikopterem (własnym), biegle gra na pianinie, wspaniale zna się na winach i muzyce, tylko by...

Ivy | 2013-01-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Wciągająca , wstrzącająca i intrygująca

Książka opowiada o Anastasi , młodej kobiecie kończącej studia.Pewnego dnia jej przyjaciółka Kate prosi ja o wykonanie ważnego wywiadu do gazetki szkolnej.Zgadza się i na drugi dzień udaje się na rozmowe.W ten sposób poznaje Christiana Greya.Czuję jakieś przyciąganie do przystojnego mężczyny lecz również onieśmielenie.Nie umie jasno myśleć w jego towarzystwie.Z ulgą kończy wywiad i postanawia o nim więcej nie myśleć.Jednak na drugi dzień widzi go po raz kolejny u siebie w pracy.Prosi ją o kolejne spotkanie , ona nie potrafi odmówić.Młoda i niedoświadczona nie wie jeszcze co ją czeka.Christian jest tajemniczy i żądny sprawowania kontroli.Po pewnym czasie przedstawia jej umowę która ją jednocześnie przerazi i zafascynuje.Dziewczyna jest pełna wątpliwości lecz nie potrafi mu odmawiać.On zbyt ją przeraża.Jest ciekawa odpowiedzi na szturmujące ją pytania lecz Christian nie jest zbyt rozmowny.Czy Anastasia podpisze umowe z tak apodyktycznym...

nefre | 2013-12-20
Przeczytana: grudzień 2012

Powoli wchodzimy w okres, gdzie wstyd się przyznać, że komuś spodobała się trylogia Grey'a :)

Pierwsza część wzięła mnie z zaskoczenia. Chociaż spodziewałam się większej perwersji - w końcu zapowiadali, co to się nie będzie działo na kartach powieści. Działo się dużo - ale pod opisami sadystycznych aktów wyobraziłam sobie coś bardziej ostrego.

Sceny erotyczne po połowie książki zaczynają nudzić, ale do połowy - hmm jest całkiem przyjemnie.

Mąż mojej koleżanki "przejrzał" książkę, bo "chciał sprawdzić, co sprawia, że jego żona ma trzy razy dziennie ochotę na seks".

I to największa rekomendacja, jaką można dać tej powieści. Na większą część kobiet działa pobudzająco.

Uważam, że książka nie jest największego polotu, jeśli chodzi o stylistyczne walory - nie czytałam jej w oryginale, więc nie wiem, czy to kwestia tłumacza czy autora.

Ale całokształt bardzo mi się podobał.
Poza tym? Kto dziś tak umie kochać? Pokażcie mi takich mężczyzn?
Przez całą lekturę kibicuje się...

Robert | 2013-04-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Nie wiem skąd tyle szumu medialnego i wokół znajomych (może to było założeniem marketingowców). Jedni krzyczą, że to żenująca książka, inni że niezwykła a inni, że inspirująca. Gdy żona to przeczytała i stwierdziła, że sympatyczna książka, stwierdziłem, że nadszedł czas na mnie - aby sprawdzić jak to jest. I przeczytałem.

Książkę czyta się w miarę lekko i przyjemnie. Jest w dobrym smaku i pomimo wielu opinii, że jest to książka perwersyjna, muszę stanowczo oświadczyć, że tak nie jest. Jest klasyczny przykład rodzenia się relacji między kobietą a mężczyzną - każde z nim ma określone oczekiwania i każde z nich jest gotowe na bardzo wiele ustępstw aby być z tym drugim. Do tego oczywiście erotyczne opisy zbliżeń wplecione w fantazyjną psychikę kobiety. Co więc w tym takiego perwersyjnego? To, że są bez ślubu? Jeśli tak, to ok - tu dyskusji nie ciągnę...

Podsumowując: żona określiła to erotycznym harlequin'em - i to jest chyba najbardziej trafne określenie

ps. Zasadniczo nie...

pokerfejs7 | 2013-11-08

Odebrałam tą książkę zupełnie inaczej niż można by było się spodziewać. Jest wiele momentów, w których uśmiechałam się do siebie i myślałam ironicznie „akurat..”. Mam wiele obiekcji co do głównej bohaterki, która wciąż przewracając oczami i przegryzając wargę (podobno będąc przy tym „cholernie seksowna”), wydaje się być osobą o bardzo niskim poczuciu własnej wartości. To dziwne, bo rzuciło mi się w oczy, że chyba wszyscy? (na pewno większość) bohaterów płci męskiej jest nią zauroczonych od pierwszego wejrzenia. I choć Ana podobno jest fantastyczna, o czym zapewniał ją nie raz sam pan Grey, to nawet ten wspaniały jegomość, nie był w stanie mnie do tego przekonać. Co do samego Christiana to odrzucając na bok jego dziwne upodobania, jest osobą bardzo skrzywdzoną. Momentami czułam jego bezbronność. Po przeczytaniu książki wcale nie miałam ochoty na spotkanie takiego faceta, czy na randkę z kimś jego pokroju. Najzwyczajniej w świecie chciałam go przytulić, jak małego chłopca, który...

Camilla | 2013-03-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam ღ
Przeczytana: 02 marca 2013

Sięgnęłam po książkę dlatego że nasłuchałam się wokoło, że jest wzorowana na Zmierzchu że chłonie się ją jednym tchem że jest super naj i wogóle. Musiałam się więc sama przekonać jaka jest naprawdę tak więc nabyłam za jednym razem wszystkie trzy części i nie mogłam się doczekać kiedy rozpocznę swoją przygodę z Christianem Greyem. Książka na pewno pobudza fantazję, czasami szokuje czasami zaskakuje, jednak nie dopatrzyłam się ani minimum czegokolwiek wspólnego z Sagą Zmierzch może jedynie opis Greya i Edwarda, że są obaj boscy piękni,cudowni poza tym nic więcej.Edward okazywał więcej miłości Belli niż Christian Anastasi.Nie rozumiem dlaczego jest więc porównywana ze Zmierzchem. Książka mimo skrajnych emocji wciąga i chce się ja czytać. Podobno kolejna część jest bardziej ciekawa hmm więc trzeba się przekonać:)

Dotta | 2014-08-17
Przeczytana: sierpień 2014

Szmatławiec. Sięgnęłam po ta książkę tyko dlatego, by sprawdzić o co tyle szumu... Świetny obraz patologii seksualnej :)
On - wiecznie niewyżyty, o zaburzeniach osobowościowo - seksualnych Pan jadący chyba wiecznie na Viagrze; ona - 21-latka o mentalności kilkulatki, głupiutka myszka, która zamiast mózgiem myśli oczywistym miejscem TAM.
Każda normalna osoba, znająca pewne sekrety seksualności człowieka wie, że takie zachowanie, jakie kształtuje autorka na stronach tej książki - jest po prostu nierealne, albo delikatnie mówiąc chore.
Nie wiem, do kogo adresowana jest ta książka, do niespełna rozumu istot? Uwłaszcza osobom, pragnącym przeczytać dobrą literaturę.
Nie polecam, chyba że ktoś chce wyrobić sobie własne zdanie o tej książce :)

| 2014-02-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Słabe
Przeczytana: 2013 rok

Słabe. Rozpromowana książka dla ludzi bez wyobraźni. Postacie praktycznie nie mają charakteru, a opisy scen seksu (co, o ile się nie mylę, powinno być domeną "pornosu dla gospodyń domowych") są, krótko mówiąc... cienkie i bez gustu. Czy ktokolwiek doszedł od pieszczenia sutków? Oczywiście, oprócz Anastazji.

Może ja powinnam pisać książki?
"(On patrzy się na nią)
(Ona się rumieni)
(On patrzy się kusząco)
(Ona się rumieni i przegryza wargę)
-Poproś mnie, Anastasio
(Ona marszy brwi. Wciąż się rumieni)
-Poproś mnie
(...)
-POPROŚ MNIE O KLAPSY, TY MAŁA BIJACZ"

Nie nazwałabym tego pornosem dla gospodyń.
Raczej dla trzynastolatków.
Upośledzonych.

Dunya | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Nie uwierzę, że czymś takim zachwyciły się miliony czytelników. Po prostu nie uwierzę.

Język, bohaterowie, akcja, nic mnie tu nie wciągnęło, a co gorsza odpychało już od pierwszej strony. Moja mama również nie wytrwała. Sąsiadka podobno oddała swój egzemplarz do biblioteki. Ja na mój ani razu nie spojrzę, bo szkoda, naprawdę szkoda czasu na coś takiego.

Dominique9030 | 2012-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2012

"Hipnotyczna, uzależniająca, iskrząca seksem i erotyką powieść, której nie sposób odłożyć."

Proszę... ;/

Aktualnie jestem w połowie tej tak zwanej... książki, ale nie jestem pewna czy będę miała siłę ją skończyć, bo jest poprostu okropna. Dawno nie czytałam czegoś tak beznadziejnie napisanego.
Nie rozumiem fenomenu tego "dzieła"

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto